PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=572639}

Charlie

The Perks of Being a Wallflower
7,5 143 824
oceny
7,5 10 1 143824
7,5 21
ocen krytyków
Charlie
powrót do forum filmu Charlie

To jest największa zagadka tego filmu, wydaje mi się że jest to dość logiczne i bardzo dobrze że nie powiedziane w prost.

ocenił(a) film na 7
milokingk

Serio jest ktoś, kto po obejrzeniu filmu nie wie co zrobiła ciotka? Chyba jakieś ameby umysłowe.

ocenił(a) film na 6
Asmodeusex

Cały film myślałem ze Charlie okaże się schizofrenikiem , a tu takie zaskoczenie . myślałem że te wizje z ciotką to back track w dobre wspomnienia ,a było wręcz przeciwnie . jakim cudem w ogóle ludzie zastanawiają się o co chodziło z ciotką . na początku jak Sam mu powiedziała że nie rozumie jak są do siebie podobni, jak mu wyznała że była molestowana, myślałem że chodzi tylko o samą skrywaną tajemnice a tu proszę ciocia brzydko go dotykała . nie dość że go molestowała to jeszcze dusiło go wyrzuty sumienia z związane z jej śmiercią .
chłopak tyle dusił w sobie plus tragedie które go dotknęły że aż ciężko to sobie wyobrazić .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
milokingk

Wg mnie powiedziane jak najbardziej wprost - choć nie od początku filmu. Molestowała chłopca, przez co ten potem miał problemy z głową, halucynacje etc. Dodatkowo winił się za jej śmierć i za to, że często była zapłakana, bo sama też wiele wycierpiała z rąk facetów.

A co do filmu ma NIESAMOWITY klimat i cudowną muzykę :). Dlatego daję nieobiektywnie może 9/10.

ocenił(a) film na 9
introverder667

Dodam, że jak komuś podobał się ten film, to polubi b. fajną i w nieco podobnym klimacie grę "Life Is Strange" :)

ocenił(a) film na 8
introverder667

o tym samym pomyślałam!! daje mi mega klimat tej gry

milokingk

Dzięki, że to napisałeś :) Przeglądałam forum, i też zadawałam sobie te pytanie...

milokingk

jest to calkowita nieprawda o molestowaniu. Co robila ciotka?? zwierzala sie malemu o swoich probach samobojstwa

ocenił(a) film na 9
kr1505

O ile książka, z tego co pamiętam, zostawia jeszcze jakieś pole do spekulacji, o tyle film w swojej poetyce daje nam oczywistą odpowiedź. Oczywiście, że go molestowała. Niby dlaczego Charlie tak się wzdrygnął gdy Sam zaczęła go gładzić po udzie?

ocenił(a) film na 10
Jakub_Biernacki

Wydaje mi się, że winił się też za jej śmierć bo podświadomie jej pragnął. Dawno film widziałam ale niejako z takim wstrętem potem o niej mówił.

ocenił(a) film na 7
Jakub_Biernacki

Plus to kiedy mówił do Sam, że są bardziej podobni niż myśli, że przeszli w życiu podobne rzeczy (Sam miała 11 lat, kiedy pocałował ją szef ojca). Oraz to, że ciotka mówi "To będzie nasza mała tajemnica" - to taki typowy tekst pedofili, przynajmniej w filmach.

ocenił(a) film na 9
Jakub_Biernacki

W książce było napisane wprost że go molestowała ale dopiero pod koniec, on nie zdawał sobie sprawy z tego.

ocenił(a) film na 9
Jakub_Biernacki

W książce było napisane wprost że go molestowała, ale dopiero pod koniec, on nie zdawał sobie z tego sprawy.

ocenił(a) film na 9
Jakub_Biernacki

W książce było napisane wprost że go molestowała, ale dopiero pod koniec, on nie zdawał sobie z tego sprawy.

kr1505

Ciekawa interpretacja... obie te drogi są tożsame z książką... ale film ewidentnie naprowadza na molestowanie - scena z dotknięciem po udzie plus typowy tekst... to co wyżej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones