film

Charlie

The Perks of Being a Wallflower
2012
1h 43m
7,5 143 764
oceny
7,5 10 1 143764
7,5 20
ocen krytyków
Zamknięty w sobie Charlie zaczyna naukę w liceum. Zaprzyjaźnia się z uczniami ostatniej klasy. więcej mniej
Charlie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Kryształowa Statuetka
Film zdobył nagrodę Kryształowa Statuetka, 6 innych nagród oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Charlie
Zwiastun nr 1
Charlie
Fragment nr 1
nr 1 2012-08-29T11:58 https://fwcdn.pl/webv/87/18/28718/thumbnail.28718.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/239/572639/the_perks_of_being_a_wallflower___trailer_nr_1.vp9.720p.webm

Nastoletni Charlie (Logan Lerman) jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie,Nastoletni Charlie (Logan Lerman) jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie, narkotyki – z tym wszystkim Charlie zmaga się samotnie, aż do chwili, kiedy jego inteligencję i wrażliwość zauważają Sam (Emma Watson) i Patrick (Ezra Miller).

boxoffice
$33 384 127 na świecie
$17 742 948 w USA
$15 641 179 poza USA
budżet
$13 000 000
na podstawie
Stephen Chbosky (powieść)
studio
Summit Entertainment (przedstawia) / Mr. Mudd
tytuł oryg.
The Perks of Being a Wallflower
inne tytuły
The Perks of Being a Wallflower Holandia
więcej
Początkowo John Hughes miał napisać scenariusz do filmu oraz zasiąść na fotelu reżysera. Chciał zaangażować do głównych ról następujących aktorów: Shia LaBeouf miał zagrać Charliego, Kirsten Dunst Sam a Patricka Fugit Patricka. Jednak z powodu śmierci Johna nie zrealizowano tych planów.
Wiszące na ścianach stołówki plakaty z piramidą żywienia to zaktualizowane w 2011 roku wersje, a nie te znane w latach 1991-1992.
Akcja filmu dzieje się w roku szkolnym 1991/92, tymczasem słyszany na imprezie utwór "Low" zespołu Cracker nie został wydany przed 1993 rokiem.
Trudno obiektywnie ocenić film, który tak przyjemnie się oglądało. Nie mogę jednak odmówić sobie próby zachęcenia do seansu tych, którzy jeszcze go nie widzieli, bo "Charlie", choć fabułą uwagi nie przykuwa, jest pozycją, na którą naprawdę warto poświęcić czas. Charlie (Logan Lerman) zaczyna naukę w liceum. Po samobójstwie najlepszego przyjaciela,... więcej
Na film "The Perks of Being a Wallflower" czekałem już od dawna. Jako wielki fan serii o Harry Potterze, z uwagą śledzę kariery aktorów, którzy w niej wystąpili. Gdy tylko w sieci pojawiła się informacja, że Emma Watson zagra swoją pierwszą dużą rolę, nie będącą rolą Hermiony Granger, uznałem, że koniecznie muszę zobaczyć, jak sobie poradzi. Tym... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To jest największa zagadka tego filmu, wydaje mi się że jest to dość logiczne i bardzo dobrze że nie powiedziane w prost.

"Heroes" Davida Bowie?

Nie lubię oglądać tego samego filmu dwa razy.
Filmów, których obejrzałam więcej niż raz jest bardzo mało i ten się do nich zalicza!
Genialny i mogę go oglądać w nieskończoność.
Dzięki niemu odkryłam piosenkę Davida Bowie ''Heroes'' :)

Ezra Miller

ocenił(a) film na 7

Gośc zrobił na mnie niesamowite wrażenie - dopiero na filmwebie się skapnąłem, że to przecież Kevin! Jakże inne są role, które zagrał w obu filmach, wielkie brawa dla tego pana.

Pierwszy raz obejrzałam ten film jakiś rok temu. Zachwycił mnie, więc od razu pobiegłam po książkę, która
niestety nie zachwyciła tak jak jej ekranizacja. W szczególności brakowało mi słów Charliego z ostatniej
sceny, oglądając film myślałam, że są zacytowane z książki. Po prostu koniec książki nie jest tak...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones