PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648982}
7,7 123 376
ocen
7,7 10 1 123376
6,6 22
oceny krytyków
Chce się żyć
powrót do forum filmu Chce się żyć

gra aktorska

ocenił(a) film na 10

pomijając fabułe, która to dla jednych wieje nuda, dla innych jest swietna, chciałam zwrócic uwage na gre aktorska tytułowego mateusza czyli Dwida Ogrodnika. Znałam go jedynie z Jestes Bogiem i szczerze mówiąc nie zwrócilam na niego wiekszej uwagi, doceniłam jedynie poświęcenie jakie włożył zeby nauczyc sie rapowania. No ale w "chce sie życ" zagrał fenomenalnie!!! jestem pod wielkim wrażeniem jego i Kamila Tkacza, serio chyle czoła

ocenił(a) film na 5
ISeeFire21

to fakt, gra Ogrodnika robi robote, i wedlug mnie zaslugiwala wrecz na nominacje do Oscara (skoro DiCaprio dostal za "Gilberta Grape'a to dlaczego by Ogrodnik nie mogl) ten maly to samo, niezwykle przekonujacy. Nie zmienia to jednak najwiekszej wady tego filmu, a mianowicie tego ze jest on okropnie nudny, a sama historia poza gra aktorska nic soba nie oferuje.

ocenił(a) film na 10
Shanks1337

no tak puenty nie ma żadnej, ale rzeczywiscie gdyby nakrecono go w USA to Ogrodnik miałby oskara w kieszeni

ocenił(a) film na 9
ISeeFire21

Była penta nawet kilka Jestem na kierunku terapeuty zajęciowego więc dla mnie nie był to nudny film co chwilę nad czymś myślałem.

ocenił(a) film na 10
kirmarks

ja tez myslalam o tym filmie ale jedyną puenta jest dla mnie to ze ludzie niepełnosprawni nie sa "roślinami" chociaz za takich ich uważamy

ocenił(a) film na 9
ISeeFire21

puentą jest już sam tytuł filmu...

ocenił(a) film na 10
Shanks1337

co za bzdury gadasz DiCaprio w życiu nie dostał OSKARA

ocenił(a) film na 5
maciej2801

moj blad, przepraszam :c skonczyl tylko z nominacja, nie wiem co mi sie ubzduralo z tym Oscarem.
A swoja droga, to po seansie "Teorii wszystkiego" gdzie juz faktycznie padl Oscar, jeszcze zajadlej uwazam ze Ogrodnik zostal mocno niedoceniony :/

ocenił(a) film na 6
Shanks1337

Pewnie dlatego, że od 5 lat (od Wyspy Tajemnic) fani Di Caprio katują wszystkie fora i po marcu każdego roku wylewają hektolitry swoich łez, dlaczego to nie dostał Oskara.

maciej2801

UWAGA.... DiCaprio jednak dostał Oscara! :) Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 10
nossakoka

nom flaszke przegrałem

maciej2801

Jakbym wiedziala, ze tu o takie rzeczy zaklady leca to bym sama sie zakladala :D

ocenił(a) film na 8
Shanks1337

Wręcz przeciwnie, film porusza bardzo ważną kwestię, że w tym kraju upośledzenie fizyczne równa się upośledzeniu umysłowemu, a jak tu pokazano, tak nie jest! Sami powiedzcie, jak byście zobaczyli na ulicy kogoś takiego jak nasz główny bohater, to co byście sobie pomyśleli? Że chory, że upośledzony, że nic nie rozumie, żyje we własnym świecie, że roślinka... jakże błędnie prawda???!!! I o to w tym filmie chodzi, aby uświadomić ludziom że nie zawsze to co widzimy i jak to rozumiemy, takie jest w rzeczywistości... piękny przekaz, prawda :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones