film

Ciśnienie

Below
2002
1h 45m
6,1 9 919
ocen
6,1 10 1 9919
II wojna światowa. Troje brytyjskich rozbitków ze statku szpitalnego zostaje uratowanych przez załogę amerykańskiego okrętu podwodnego, gdzie wkrótce dochodzi do tajemniczych zdarzeń. więcej mniej
Ciśnienie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Nawiedzona łódź
Filmów, w których wydarzenia rozgrywały się na łodzi podwodnej zrealizowano wiele, warto przypomnieć tu choćby... ... czytaj więcej
false
Agnieszka Majewska
Ciśnienie
Zwiastun nr 1
Ciśnienie
7 wspaniałych Najlepsze filmy o łodziach podwodnych
nr 1 2009-11-16T11:25:23 https://fwcdn.pl/webv/17/33/11733/thumbnail.11733.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/281/32381/below___trailer.vp9.720p.webm
7 wspaniałych
Najlepsze filmy o łodziach podwodnych
Michał Walkiewicz zanurzył się w filmowym oceanie, by wybrać dla Was siedem najlepszych filmów o łodziach podwodnych. Będzie klaustrofobicznie i intensywnie: na liście znajdziecie między innymi takie tytuły jak "Karmazynowy przypływ", "Wilcze echa" czy "Polowanie na Czerwony Październik". Która filmowa łódź podwodna znalazła się na pierwszym miejscu? Sprawdźcie.  2020-05-24T11:01:26 PT9M15S https://fwcdn.pl/webv/38/39/53839/53839.6.jpg

Podczas II wojny światowej amerykański okręt podwodny przyjmuje na pokład troje rozbitków, wśród których jest młoda pielęgniarka, Claire (Olivia Williams). Załoga uważa to za zły znak, gdyż według marynarskich przesądów kobieta na łodzi zwiastuje nieszczęście. Z czasem na pokładzie zaczynają dziać się dziwne i niewyjaśnione rzeczy.

dystrybucja
SPI International Polska Sp. z o.o.
studio
Dimension Films / Protozoa Pictures
tytuł oryg.
Below
inne tytuły
Proteus (tytuł roboczy) USA
więcej
Darren Aronofsky, współautor scenariusza, miał oryginalnie reżyserować ten film w 1999 roku, ale zamiast tego nakręcił "Requiem dla snu".
Film kręcono nad Jeziorem Michigan (Illinois, USA), w Muskegon (Michigan, USA) oraz w Londynie, Iver i Shepperton (Anglia, Wielka Brytania).
Oryginalnie utworem granym przez adapter na statku miało być "I'll Be Seeing You" Franka Sinatry, ale kiedy studio miało problemy ze zdobyciem praw do tego nagrania, zdecydowano się na "Sing Sing Sing (With a Swing)" Benny'ego Goodmana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Skąd te złe oceny?

ocenił(a) film na 8

Już samo miejsce akcji idealnie buduje napięcie - klaustrofobiczna metalowa puszka w której słychać nieprzyjemne odgłosy dobiegające z zewnątrz. Film jest horrorem, ale straszy w nietypowy sposób.
Spodobało mi się ograniczenie jump scarów i niektóre naprawdę ciężkie sceny (spalona załoga! nurkowanie!) a motyw łodzi...

więcej

Obejrzałem film i nie zauważyłem w nim żadnego elementu science-fiction. Zastanawiam się, czy ktoś kto dodał SCI-FI do gatunku, czy obejrzał chociaż ten film ?

Aż mnie ciarki przeszły jak zobaczył po odsłonięciu kotary ducha kapitana...i ten numer jak patrzył w lustro...

Łódź podwodna

użytkownik usunięty

Tego typu filmów na okręcie jest pewnie niewiele. Mamy tu dobry, klaustrofobiczny klimat, niezłą obsadę i całkiem ciekawą historię. Mnie wciągnęło, polecam.

Mam wrażenie, że nieco prostsza historia sprawdziłaby się bardziej, ale i tak jest to film na przyzwoitym poziomie ze świetną scenografią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones