PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9463}

Cień wątpliwości

Shadow of a Doubt
7,1 3 715
ocen
7,1 10 1 3715
7,0 7
ocen krytyków
Cień wątpliwości
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Znakomity

ocenił(a) film na 8

Hitchcock jest znakomitym rezyserem a Cien watpliwosci jest tego przykladem.Lubie ten film i jak mam ochote to ogladam go zazwyczaj wieczorami.

3/10

ocenił(a) film na 3

Cien watplowosci ogarnal mnie po obejrzeniu filmu;czy to naprawde Hitchcocka?Gdzie napiecie?Zagadka?Zwroty akcji i dreszczyk emocji?To jeden z moich ulubionych rezyserow,i takie arcydziela jak M jak Morderca,Szal,Okno na podworze czy Rebeka to mistrzostwo kinematografii,ale Cien watpliwosci to kompletna...

Czy kochany wujek z Nowego Jorku może być tak naprawdę wyrachowanym zabójcą? O tym, jakiej odpowiedzi na to pytanie udziela Alfred Hitchcock, najlepiej przekonać się na własną rękę.
Przyznam wprawdzie, że mi bez większego trudu udało się odgadnąć kierunek, w jakim historia podąży, a jednak w ogóle nie odebrało to...

Zdecydowanie najgorszy film Hitchcocka jaki oglądałem. Suspens - zero. Przewidywalność - ogromna. Zakończenie - beznadziejne i banalne.

Całość doskonale się ogląda, a Teresa Wright rewelacyjna w swojej roli - klasa sama w sobie.

przyznam,

ocenił(a) film na 8

że naprawdę niezły, choć może bym się trochę przyczepił do sposobu rozegrania zakończenia.

Średni film Hitchcocka. Przede wszystkim akcja rozwija się o wiele za wolno. Za dużo gadania, za mało działania. Właściwie dopiero pod koniec robi się ciekawie i jak to u Hitcha - film trzyma w sporym napięciu. Niestety, jak dla mnie Hitchcock przesadził z długim wprowadzaniem filmu na właściwe tory. Poza tym, podobny...

więcej

świetny dreszczowiec

ocenił(a) film na 9

najbardziej lubię u hitchcocka wplatane sceny komediowe jak w tym filmie dyskusje o morderstwie doskonałym.Temat potworny -a jednak to śmieszy. Mistrz!

Moze to robilo wrazenie w latach 40stych.

Hitchcock wprowadza nas do cudownego domu rodziny Newtonów. Rodzina ze snu amerykańskiego, nieoczekiwana wizyta wuja Karola wprowadza niepokój i podejrzenia. Wkradł się cień wątpliwości i tym torem będzie najstarsza córka Karolina wiedziona pewnymi symptomami odkrywać ciemna stronę wuja.
Karol rozpoczyna grę...Film...

więcej

Może ktoś podać jakiegoś linka. Z góry dziękuję !!!

Włoski dubbing strasznie przeszkadza, ale mimo wszystko warto.

tak sobie

ocenił(a) film na 6

Jak zwykle jak na tego reżysera przystało historia ciekawa, na dobrym poziomie realizacyjnym, aktorskim itd. Zawiera typowe dla mrocznego trilera elementy akcji i charakterystyki bohaterów. Trzyma w napięciu. Jednak nie jest to w moim odczuciu najbardziej udany film w dorobku mistrza suspensu.

Na pewno dodatkowym...

więcej

Obrazy Hitchcocka

ocenił(a) film na 9

Na przykładzie tego filmu wspaniale widać, że Hitchcock był mistrzem w budowaniu scen, które, choć naturalnie wpisane w historię, w sposób zupełnie autonomiczny i urzekający, poprzez niesamowite, diegetyczne obrazy, zapadają w pamięć.

Najlepsze kryminały wszechczasów wg chronologi czasowej:
35r -39 kroków (Hitchcock)
38r -Strasza pani znika (Hitchcock)
40r -Rebecca (Hitchcock)
41r -Sokół maltanski H.Bogart
41r -Podejrzenie C.Grant (Hitchcock)
43r -Cień wątpliwości...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

że aż musiałam to napisać, a zwykle nie dodaję wątków na forum. Strasznie dużo bezwartościowych dialogów, brak napięcia, nudne postaci, niektóre wręcz zbędne, wiele głupot tylko po to, by sztucznie stworzyć atmosferę niepokoju, wątek romansu zupełnie nijaki i na siłę, nawet Cotten tego obrazu nie ratuje. To niestety...

więcej

Nie

ocenił(a) film na 4

Cokolwiek ten film miał przedstawiać, nie uwierzyłem w to ani na moment (może z wyjątkiem niezłych pierwszych 6 minut filmu).

8/10

ocenił(a) film na 8

Kolejny bardzo dobry film Hitchcocka.Jeden z lepszych kryminałów jakie oglądałem.Jedynie co moge zarzucić to przewidywalność sytuacji,ale ogólnie film bardzo dobry.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych od głosowania w ankiecie na najlepszy film Hitchcocka
wg Filmwebowiczów!! Wynik może być zaskakujący jak nie jedno filmowe zakończenie.
http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog/550926
Kamil

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones