Odtwórz Zwiastun nr 1 1:23

Zobacz Cień wątpliwości zwiastun

Film

Shadow of a Doubt

1943 1 godz. 48 min.
7,2 3 012
ocen
7,2 10 1 3012
2 891
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":2}
{"id":"9463","linkUrl":"/film/Cie%C5%84+w%C4%85tpliwo%C5%9Bci-1943-9463","alt":"Cień wątpliwości","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/63/9463/6931755.2.jpg"}
"Mała Charlie" postanawia spędzić czas ze swoim wujkiem. Dwaj detektywi, którzy są na jego tropie, podejrzewają, że jest on seryjnym mordercą kobiet.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Cień wątpliwości
Zwiastun nr 1 1:23
Cień wątpliwości - Zwiastun Nr 1 Cień wątpliwości - Zwiastun Nr 1

Rodzina Newtonów prowadzi spokojne życie w Santa Rosa w Północnej Karolinie. Najstarsza córka Newtonów, "mała Charlie" postanawia urozmaicić sobie czas i zaprasza wujka Charliego, po którym odziedziczyła imię. Kiedy udaje się na pocztę, odkrywa, że wujek jest już w drodze. Razem z wujkiem pojawia się para detektywów, którzy podejrzewają, że Charlie jest poszukiwanym seryjnym zabójcą "wesołych wdówek", odpowiedzialnym za śmierć kilku bogatych wdów ze Wschodniego Wybrzeża.

na podstawie
Gordon McDonell (materiały do scenariusza, historia)
studio
Skirball Productions (przedstawia) / Universal Pictures
tytuł oryg.
Shadow of a Doubt
inne tytuły
W cieniu podejrzenia Polska
Cień wątpliwości Polska
Uncle Charlie (tytuł roboczy) USA
Shadow of Doubt (inny tytuł) USA
Więcej...
Alfred Hitchcock chciał, aby Joan Fontaine zagrała rolę małej Charlie, ale aktorka w tym czasie była nieosiągalna.
Alfred Hitchcock chciał, aby William Powell zagrał rolę wujka Charliego, ale wytwórnia MGM odmówiła "wypożyczenia" aktora.
Spośród istniejących w Santa Rosa budynków na filmowy dom rodziny Newtonów Alfred Hitchcock wybrał zabytkowy budynek mieszkalny, położony na 904 McDonald Avenue, należący do doktora Clifforda Carlsona.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 3/10

  libertyn_24 ocenił(a) film na 3

  Cien watplowosci ogarnal mnie po obejrzeniu filmu;czy to naprawde Hitchcocka?Gdzie napiecie?Zagadka?Zwroty akcji i dreszczyk emocji?To jeden z moich ulubionych rezyserow,i takie arcydziela jak M jak Morderca,Szal,Okno na podworze czy Rebeka to mistrzostwo kinematografii,ale Cien watpliwosci to kompletna ... więcej

 • Znakomity

  zegan333 ocenił(a) film na 8

  Hitchcock jest znakomitym rezyserem a Cien watpliwosci jest tego przykladem.Lubie ten film i jak mam ochote to ogladam go zazwyczaj wieczorami.

 • Kim jest wuj Charlie?

  Caligula ocenił(a) film na 8

  Czy kochany wujek z Nowego Jorku może być tak naprawdę wyrachowanym zabójcą? O tym, jakiej odpowiedzi na to pytanie udziela Alfred Hitchcock, najlepiej przekonać się na własną rękę. Przyznam wprawdzie, że mi bez większego trudu udało się odgadnąć kierunek, w jakim historia podąży, a jednak w ... więcej

  4
  • Powtórka

   La_Pier

   Średni film Hitchcocka. Przede wszystkim akcja rozwija się o wiele za wolno. Za dużo gadania, za mało działania. Właściwie dopiero pod koniec robi się ciekawie i jak to u Hitcha - film trzyma w sporym napięciu. Niestety, jak dla mnie Hitchcock przesadził z długim wprowadzaniem filmu na właściwe tory. Poza tym, ... więcej

   4
   • świetny dreszczowiec

    maxima ocenił(a) film na 9

    najbardziej lubię u hitchcocka wplatane sceny komediowe jak w tym filmie dyskusje o morderstwie doskonałym.Temat potworny -a jednak to śmieszy. Mistrz!