PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9463}

Cień wątpliwości

Shadow of a Doubt
7,1 3 707
ocen
7,1 10 1 3707
7,0 7
ocen krytyków
Cień wątpliwości
powrót do forum filmu Cień wątpliwości

3/10

ocenił(a) film na 3

Cien watplowosci ogarnal mnie po obejrzeniu filmu;czy to naprawde Hitchcocka?Gdzie napiecie?Zagadka?Zwroty akcji i dreszczyk emocji?To jeden z moich ulubionych rezyserow,i takie arcydziela jak M jak Morderca,Szal,Okno na podworze czy Rebeka to mistrzostwo kinematografii,ale Cien watpliwosci to kompletna katastrofa;niemal od pierwszej minuty wiadomo kim jest morderca,a on sam sam zachowuje sie wprost idiotycznie.W czasie podrozy pociagiem udaje chorego,zeby z nikim nie rozmawiac i ogolnie unikac wystawiania sie na widok publiczny,ale w banku glosno zartuje z tej insytucji zwracajac na siebie powszechna uwage;trzyma sie to kupy?Nie.Kolejna glupia scena to niszczenie gazety w ktorej jest artykul o nim;Charlie probuje uratowac to co zostalo,ale oczywiscie zauwaza ze brakuje strony-i tym samym wujcio sam zwraca na siebie uwage,bo przeciez w gazecie byla wzmianka o poszukiwanym,ale nawet bez rysopisu,nie mowiac o fotografii.Ktoremu z domownikow przyszlo by do glowy,ze uwielbiany wujek jest poszukiwanym zabojca?No i wlasnie,co w nim takiego ulubionego?Co wyjatkowego ze kazdy chce go poznac,kolo gospodym wiejskich zaprasza na pogadanki a na pogrzebie mowa byla z takim patosem jakby umarl co najmniej burmistrz.Kwestia wplaconych 40 000 dolarow;w latach '40 taka kwota to prawdziwa fortuna,nawet dzisiaj nie dalibyscie rady upchnac tego w portfelu nawet gdyby byly one w banknotach tysiacdolarowych,a takiego nominalu nie ma w obiegu.A ten wyciaga je jakby to bylo raptem kilka piatakow i rzuca na biurko.
Sama gra to rowniez cos czego nie rozumiem,chocbym nie wiem jak uwielbial wujka to moja reakcja na wiesc,ze jest on zabojca staruszek,prymitywnym,chciwym i tchorzliwym(bo jakiej odwagi wymaga uduszenie zasuszonej wdowy?)bylaby co najmniej gwaltowna i policja natychmiast jest przy pracy.A nagla milosc miedzy Charlotte a detektywem?Mnostwo tu niedorobek,zlych pomyslow i niedorzecznosci jak chocby zatrucie spalinami;sprobujcie tej sztuki-wytrzymajcie w takim garazu wdychajac spaliny to momentu az osuniecie sie na podloge,i chcialbym wtedy zobaczyc choc jednego,kto bedzie w stanie chodzic,nie mowiac o udziale w kolacji...

ocenił(a) film na 7
libertyn_24

ekhm... bez komentarza.

ocenił(a) film na 7
libertyn_24

Albo może i z komentarzem...

Jeżeli mnie pamięć nie myli to sam Hitchcock wskazał ten film jako jego ulubiony.
Nie jestem pewien czy się zgadzam, ale miał do tego powody. :-P

RoderickUsher

No i co?

Bzium_3

Albo może i z komentarzem...

Jeżeli mnie pamięć nie myli to sam libertyn_24 wskazał ten film jako jego nie ulubiony.
Nie jestem pewien czy się zgadzam, ale miał do tego powody. :-P

ocenił(a) film na 2
libertyn_24

Pełna zgoda! Bardzo dobra notatka, aż szok! :)

Dołączę się ze swoimi uwagami:

Po kolei... na początku bohatera śledzi dwóch ludzi. Pomijam kwestię „po co go śledzą?“, ale... w jednym ujęciu są tuż za nim. Rozdzielają się, są kilka metrów za nim. W następnym ujęciu go zgubili. A ten kogo śledzili stoi kilka pięter nad nimi. POWAŻNIE?

Następne sceny... Złapanie za rękę, przewrócenie kieliszka, „zostaw to!“... Dramatyczna muzyka, groźne miny, gwałtowne zbliżenia... To wskazuje na to, że miałem czuć strach względem bohatera, obawiać się go. POWAŻNIE?

Gadanie. Generalnie zapychaczy w tym filmie jest od cholery, a najgorszym jest gadanie. Po prostu ludzie w tym filmie bardzo dużo gadają. Jedni gadają, a drudzy milczą i patrzą jak ci pierwsi dużo gadają. Jest to cholernie irytujące, szczególnie w wypadku dzieci (szczególnie tego łysiejącego mutanta w okularach). Nie jestem pewny, ale chyba w ten sposób reżyser starał się mnie przekonać, że dzieci powinno się wychowywać w kagańcu oraz zamykać w klatkach na strychu. Tak, azaliż Alfredzie masz całkowitą rację. W tym wypadku. POWAŻNIE.

Mniej więcej w połowie filmu jest umieszczony jego początek, tzn. wyjaśnienie o czym ten film będzie. O detektywie, który szuka kogoś w USA, kto podróżuje. Nic więcej o nim nie wie - tylko podróżuje. I oczywiście myśli, że to chodzi o wujka Charliego. POWAŻNIE?

<no i tu twoje uwagi, co będę powtarzał ;-) >

2/10.

ocenił(a) film na 3
_Garret_Reza_

I bardzo mnie cieszy,ze nie jestem jedyny ktory rzetelnie ocenia film bez wzgledu na sympatie do gatunku,rezysera czy starego kina...

ocenił(a) film na 7
libertyn_24

przecież w M jak morderstwo i Szale też znamy sprawcę.

libertyn_24

Pełna zgoda. Niewypał.

libertyn_24

podzielam twoją opinię o filmie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones