The Shadow

1 godz. 48 min.
6,3 4 170
ocen
6,3 10 4170
1 007
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":2}
{"type":"film","id":4580,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Shadow-1994-4580/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Cień
 • Czy naprawdę Cień nie miał w komiksie bardziej interesujących przygód? Potomek Dżingis-Hana? Toż to kicz! A do tego jeszcze telepatia i bomba atomowa. Oczywiście wszystko to zostało zaserwowane w kiepskim stylu. Uważam, że film byłby o wiele lepszy, ciekawszy i klimatyczny, gdyby Cień walczył ze zwykłymi gangsterami. Niestety twórcy filmu byli innego zdania i ponieśli zasłużoną porażkę. Cień okazał się klapą amerykańskiego box-office'u. Nie polecam oglądać tego "dzieła".

 • La_Pier Shiwan-Chan został wzięty z którejś książki, z tego, co pamiętam. ("The Shadow" to była seria tzw. pulp fictions, komiks pojawił się później.)
  Klimatycznie fajne, na pewno bardziej w pamięć zapada niż zwykli gangsterzy.

 • La_Pier Ja niestety także zawiodłam się oglądając "Cień". Wolałabym, żeby ten film był bardziej mroczny, może coś jak "Batman". Również uważam, że ten potomek Dżingis-Hana to wręcz śmieszny pomysł. Nie jest to film, który warto zobaczyć, chyba że tylko po to, by się przekonać jak bardzo jest rozczarowujący.

 • Thommy ocenił(a) ten film na: 5

  La_Pier Musze sie zgodzic z LaPier, nie po raz pierwszy i pewno nie ostatni:)
  Nawet Alec Baldwin i Ian McKellen nie sa w stanie zainteresowac, bo fabula lezy i kwiczy, a nawet strona techniczna nie ma niczego wielkiego do zaoferowania. Seans raczej na wlasna odpowiedzialnosc.

 • Thommy Macie rację. Ale cóż mam począć, że się z wami zgadzam, jeśli sentyment pozostaje...

 • La_Pier gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.