PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=550572}

Cień

Shadow
5,2 1 169
ocen
5,2 10 1 1169
Cień
powrót do forum filmu Cień

..., a szkoda, bo na niektóre aspekty filmu należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy do nich muzyka – to co w tradycji włoskiego horroru zazwyczaj było mocnym punktem tych filmów. Muzyka - jest właśnie taka, jaka być powinna i kiedy trzeba dorzuca swoje trzy grosze do budowania nastroju. Następny aspekt, za który należy pochwalić to zdjęcia i sprawność, z jaką za ich pomocą twórcy oddają klimat lokacji – budżet był, jaki był, ale mimo tego twórcy przyłożyli się do uchwycenia mroku górskich zamglonych lasów. Poza tym dobrze też wypadają sceny na końcu w budynku przypominającym PGR. Strona techniczna – nieźle, a reszta ? Tak jak na początku ciężko się domyślić o czym film opowiada, tak nieco później historia wydaje się mało oryginalna, a na końcu jest twist z gatunku WTF. Nie będę na niego narzekał, gdyż po dłuższym namyśle mogę stwierdzić, że ma on ręce i nogi, ale zapewne niektórzy zbesztają film niemiłosiernie za tę naiwność i absurd. Na efekty gore pieniędzy nie starczyło, co mnie specjalnie nie irytuje. Jeszcze jeden plus – świetna postać ZŁEGO SPOJLER Śmierci ? KONIEC SPOJLERA, jak również dobra gra aktora (czy on w Pasji nie grał Szatana?) – wygląd, a także jego mimika – nadrabia za bak efektów gore.
Ogólnie film się nie wybija, ale można obejrzeć go z przyjemnością, także – 5.5/10

Scifrenis

Jestem właśnie po seansie i zgadzam się ze wszystkim co napisane powyżej. Muszę przyznać że w drugiej połowie czekałem na pewną dawkę gore ale tak jak napisałeś, to że takowych scen nie było wcale nie psuje filmu. Postać Mortisa bardzo dobrze zrobiona gdyż jedno spojrzenie na niego a człowieka już przechodzą ciarki...ja jednak dam nieco więcej 7/10

ocenił(a) film na 7
Scifrenis

Owszem on grał w Pasji Szatana... A filmik świetny, bo oryginalny - zasługuje na 7 za fabułę i nienajgorszą rę aktorów. Oby więcej takich z większym budżetem.

ocenił(a) film na 7
piotrbimbasik

hejka no musze was rozczarować, aktor Nuot Arquint - Mortis, owszem grał w Pasji ale niestety nie Szatana tylko nadwornego Heroda, Szatana grała kobieta Rosalinda Celentano , swoja drogą obie postaci Szatan w Pasji i Mortis są do siebie podobne i obie zasługują na Oscara hehe a za film Shadow daję 7/10

Scifrenis

należy jeszcze dodać że promocji filmu nie pomoże jego polityczna "nie"poprawność tj. porównywanie Juniora do najsprawniejszych ludobójców ubiegłego wieku. może się wydawać to tanim efektem, jednak może niektórych skłonić do myślenia, a to jest zwykle dla rządzących niewygodne.

ocenił(a) film na 7
Scifrenis

zgadzam się przede wszystkim w kwestii muzyki, zdjęć i postaci... prześladowcy...
natomiast (mimo, że ostatecznie dałem 7) fabuła, a w szczególności ten "twist" na końcu, to żenada... pozostawiła po sobie posmak takiej niedorobionej Drabiny Jakubowej (która też mnie raczej nie powaliła)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones