PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138532}

Ciemna materia

Dark Matter
6,1 1 325
ocen
6,1 10 1 1325
5,7 3
oceny krytyków
Ciemna materia
powrót do forum filmu Ciemna materia

Możliwy spoiler!!!

ocenił(a) film na 9

Szczerze mówiąc to ten film pokazuje dzisiejsze podejście do nauki. Przykładem może być szeroko pojęta ekologia, która tak naprawdę ma za zadanie zmusić ludzi do płacenia za coś co nie jest od nas zależne i nie ma wpływu na planetę. Myślę tutaj np. o opłatach za produkcje C02 - absurd !!!
Jak to się ma do filmu Ciemna materia?
To bardzo proste. Ten film pokazuje smutną prawdę że nauka stała się dzwignią handlu i nie ma w niej miejsca dla ludzi, którzy potrafią poświęcić się dla niej dla wspólnego dobra i rozwoju.
Widać to w dzisiejszych czasach coraz bardziej. Wspomniana przeze mnie propaganda ekologiczna czy np. pokojowa nagroda Nobla( równie dobrze mógł ja dostać Putin, "bo wojny prowadzi się po to aby nastał pokój"- PARANOJA).
Myśle że z takim zmaterializowanym podejściem do wszystkiego(a szczególnie do nauki) daleko nie ujedziemy. Nie ma gorszej rzeczy jak oszukiwanie samego siebie. Świat przestanie zachwycać a ambitnym ludziom pozostanie strzelić sobie w łeb!
9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones