PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32488}

Ciemność

Darkness
6,2 12 842
oceny
6,2 10 1 12842
5,7 3
oceny krytyków
Ciemność
powrót do forum filmu Ciemność

Stary dom na odludziu, świrujący ojciec, dzieciak komunikujący się ze zmarłymi... Nawet to
"odliczanie" dni tygodnia z amityville.... Nie chce mi się dalej rozpisywać. Żaden wyjadacz się
tym filmem nie zachwyci. I darujcie teksty typu:nie zrozumiałeś tego filmu, musisz go
oglądać sam w nocy itp.... Ja wszystko co tu było widziałem już setki razy.
PZDR

BEATAiDAMIAN

o ile kojarzę to Ciemność jest z 2002 roku a Amityville jest z 2005.... więc o jakiej marnej kopii tu mowa...

ocenił(a) film na 5
AsiekR

Amityville to stary horror, a co do "Ciemności" zgadzam się, dużo podobieństw, aczkolwiek oglądało mi się całkiem nieźle, nie nudziłam się.

CrackedActress

owszem, ekranizacja z 2005 roku to remake.. pierwsza wersja jest chyba z 1979 roku, ale nie sądzę by o tamtą ekranizację chodziło przedmówcy. A gdybyśmy mieli czepiać się szczegółów, to można by wtedy przyjąć, że duchy w jednym filmie są "zerżnięte" z jakiegoś innego horroru, lub nawiedzone domy itp... więc nie czepiajmy się...

ocenił(a) film na 4
AsiekR

.....Inna sprawa że Amityville to kopia Lśnienia

ocenił(a) film na 5
BEATAiDAMIAN

Powiem tak: film ten oglądałem kilka lat temu i z tego co pamiętam spodobał mi się. Z racji, że natknąłem się niedawno na jego zajawkę na TVNie, pomyślałem, że warto byłoby go sobie przypomnieć. Niestety, ale produkcja prezentuje się co najwyżej przęcietnie. Są elementy godne horroru ale jest ich garstka. Moim zdaniem film nie ma klimatu. Przez pierwszą połowę praktycznie nic się nie dzieje. Wynudziłem się na niej setnie, przełom nastąpił w scenie w kuchni, w której ojciec kroi ser, kto oglądał skojarzy hehe. Później było nieco lepiej, ale pierwsza część filmu była drogą przez mękę i pozostawiła wyraźną rysę na mojej psychice. Akcja filmu ograniczała się do smetnych dialogów. W tej też części zostaje nam nakreślona sytuacja rodziny, gdzie prawie każdy z domowników boryka się z jakimiś problemami. Choroba ojca, plany życiowe dziewczyny, dziwne zachowanie najmłodszego syna, które zostaje wyjaśnione z biegem wydarzeń. Film korzysta z utartych schematów, oryginalności jak na lekarstwo, irytująca gra małolatyy i jej konkubenta, oj długo by wymieniać. Ogólnie film mocno przeciętny, a takich teraz na pęczki. Raczej nie polecam, ode mnie 4/10.

BEATAiDAMIAN

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones