Film

Ciemnoniebieski świat

Tmavomodrý svět
2001
1 godz. 54 min.
7,5 5 106
ocen
7,5 10 1 5106
2 879
chce zobaczyć
Zrealizowana z rozmachem opowieść o odwadze, przyjaźni i pierwszej miłości. Dwaj przyjaciele, czescy piloci, uciekają do Anglii przed niemiecką okupacją. Tam zaciągają... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Ciemnoniebieski świat zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Czeski Lew
Film zdobył 4 nagrody Czeski Lew, 2 inne nagrody i 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Zrealizowana z rozmachem opowieść o odwadze, przyjaźni i pierwszej miłości. Dwaj przyjaciele, czescy piloci, uciekają do Anglii przed niemiecką okupacją. Tam zaciągają się do lotnictwa, by toczyć powietrzną walkę z wrogiem. Ich przyjaźń na trudną próbę wystawia miłość do pięknej kobiety. Tymczasem zbliża się decydująca bitwa, w której pilot bez wsparcia lojalnego przyjaciela, nie ma szans.

na podstawie
Antonín Liška (książka) /
studio
Biograf Jan Sverak / Ceská Televize / Dark Blue World / Więcej...
tytuł oryg.
Tmavomodrý svět
inne tytuły
Dark Blue World Miedzynarodowe
Dark Blue World Wielka Brytania
Dark Blue World USA
Więcej...
Myśliwce biorące w filmie udział, w bitwie o Anglię w 1940 roku mają czteroramienne śmigła - myśliwce używane przed 1942 rokiem miały śmigła tylko trzyramienne.
Podczas treningu (scena z rowerami) i podczas misji, piloci lecą w formacji czwórkowej, nie używanej wtedy jeszcze przez RAF.
Wojskowy samochód, który przewozi pijanych pilotów na lotnisku, ma kierownicę po lewej stronie. Wszystkie samochody Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa miały kierownicę po prawej stronie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych