Alyssa Milano 

Alyssa Jayne Milano

7,4
3 534 oceny gry aktorskiej
Alyssa Milano
Alyssa Jayne Milano przyszła na świat 19 grudnia 1972 roku w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA). W wieku 7 lat zobaczyła na Broadway'u sztukę "Annie" i postanowiła, że zostanie aktorką. W 1980 zadebiutowała rolą sieroty June w musicalu "Annie" i odbyła z nim 14-miesięczne tournée po całych Stanach Zjednoczonych. Zdobył on też nagrodę Tony. Rok później pojawiła się na off-Broadway'u w sztuce "Jane Eyre" w roli Adeli. Potem wystąpiła m.in. w "Tender Offer" w Ensemble Studio Theatre w Nowym Jorku i "All Night Long" w Second Stage Theatre na Manhattanie. W 1983 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Old Enough" z Dannym Aiello oraz w telewizji, w serialu "Who's the Boss?" (grała w nim przez osiem lat). Rola Samanthy przyniosła jej trzy statuetki Kids Choice. Wkrótce ojciec Alyssy rzucił pracę i przeprowadził się z nią do Los Angeles. Po kilku miesiącach jej mama i brat dołączyli do nich. W 1985 roku Milano otrzymała rolę u boku Arnolda Schwarzeneggera w kultowym dziś filmie akcji "Komando". Po zakończeniu emisji "Who's The Boss?" Alyssa zagrała m.in. w "Zwariowanej rodzice" Brada Marlowe'a, erotycznym horrorze "W objęciach wampira" czy "Ostatnim dzwonku" z Benem Affleckiem. W 1996 roku aktorka wystąpiła w niezależnej produkcji Jamesa Foley'a "Strach" z Reese Witherspoon i Markiem Wahlbergiem w rolach głównych. W 1997 na festiwalu w Sundance Alyssa promowała swój kolejny film "Hugo od basenów" w reżyserii Roberta Downey'a Sra.. W tym samym czasie dołączyła do obsady popularnego serialu "Melrose Place". W 1998 roku zaczęła występować w produkcji "Czarodziejki" u boku Holly Marie Combs i Shannen Doherty, która cieszyła się dużą popularnością, a Milano przyniosła nominacje do Kids Choice oraz Teen Choice. Rok później Alyssa poślubiła Cinjuna Augusta Tate'a, piosenkarza zespołu "Remy Zero" (rozwiedli się po niecałym roku). W kolejnych latach aktorka grała w filmach klasy B (m.in. "Poszukiwana", "Twarda sztuka"). W 2013 roku przyjęła propozycję udziału w serialu "Kochanki" K.J. Steinberg (kręconym do 2016), który przyniósł jej nominację do People's Choice. Potem wystąpiła w komedii "Mała Italia" oraz dołączyła do obsady produkcji Netflixa "Insatiable". Alyssa jest jedną z działaczek ruchu "Me Too", wspiera także organizacje UNICEF i PETA.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 19 grudnia 1972

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 160 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Cinjun August Tate (01.01.1999 - 20.11.1999, rozwód); 2. David Bugliari (od 15.08.2009), 2 dzieci: syn Milo Thomas (ur. 31.08.2011) i córka Elizabella Dylan (ur. 04.09.2014)
Jej zdjęcie zostało użyte do stworzenia postaci Ariel w Disney'owskim filmie "Mała syrenka".
Wydała następujące albumy:
- 1989 r. - " Look In My Heart"; "Alyssa";
- 1990 r. - "The Best in the World: Non-Stop Special Remix/Alyssa's Singles";
- 1991 r. - "Locked In a Dream";
- 1992 r. - "Do You See Me?";
- 1995 r. - "The Very Best of Alyssa Milano".
Odrzuciła rolę w filmie "Szczury z supermarketu". Ostatecznie rola trafiła do Shannen Doherty.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dla mnie na zawsze pozostanie córką Matrixa :-)

Im więcej o niej czytam, tym bardziej ją uwielbiam. A im więcej widzę jej fotek, tym bardziej mi się podoba.

Alyssa jest wspaniała i naturalna. Wystarczy obejrzeć jakikolwiek film z jej udziałem. Czy nowy, czy stary, ale Lyssa i tak wypadnie tam świetnie!!!

Alyssa 28...

Ale laska

użytkownik usunięty

Masakra, niezła z niej seksbomba

Piękna na zdjęciu głównym

użytkownik usunięty

i tym podobnych. Ale w tym filmie, który wyjdzie zaraz na netflixie... Co się wydarzyło z jej twarzą? :O Inny kształt, inne rysy, nie wygląda jak jedyna w swoim rodzaju piękna Alyssa. Teraz jest do podrobienia :

kończy dzisiaj 42 lata ale cały czas z niej fajna laska.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones