PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32009}
5,5 14 128
ocen
5,5 10 1 14128
Crossroads Dogonić marzenia
powrót do forum filmu Crossroads - Dogonić marzenia

Crossroads - Dogonic marzenia

użytkownik usunięty

Na wstępie zaznaczę, że jest bardzo zdziwiony z faktu iż renomowany magazyn filmowy jakim niewątpliwie jest "FILM", jako prezent zamieścił płytę DVD właśnie z tym obrazem.
Jest to historia trzech nastolatek, które w dzieciństwie złożyły między sobą obietnicę pozostania na zawsze przyjaciółkami. Z czasem ulega to jednak zmianie, a ich drogi rozchodzą się. Osiem lat później wszystkie trzy łączy wspólna podróż do Los Angeles. Lucy (w tej roli debiutująca Britney Spears) jedzie odnaleźć matkę, która zostawiła ją i jej ojca gdy ta miała trzy lata. Kia chce odwiedzić swojego narzeczonego, który studiuje na jednym z tamtejszych uniwersytetów. Mimi z kolei ma zamiar wystąpić w konkursie muzycznym.
Domyślam się, że scenariusz w jakimś stopniu oparty jest na życiu Britney Spears, jednakowoż historia w nim przedstawiona ociera się i to bardzo mocno o schemat, banał i momentami kicz. Przesłodzona bajka dla dziewczynek i fanek Britney, która wykorzystała swoje pięć minut. Jedyne sceny komediowe w "Crossroads" można doświadczyć wtedy, kiedy Britney próbuje odegrać sceny dramatyczne. Oczywiście nie mam uprzedzeń do niej jako piosenkarki, ale aktorka z niej żadna co pokazała w tym filmie. "Crossroads - Dogonić marzenia" jest obrazem skierowanym głównie dla zażartych fanów talentu Britney Spears oraz osób lubiących kiczowate i przesłodzone historyjki w celu poprawienia sobie humoru.

Zapraszam do siebie na bloga ;)

ocenił(a) film na 6

FILM to nie jest renomowany magazyn filmowy. FILM to gazeta dla półmózgów jarających się tym, że kupią sobie gazetę, gdzie są opisane filmy, a nie będzie to program telewizyjny.
Jeśli mówimy o renomowanych gazetach filmowych w Polsce to zostaje jedynie KINO, ale KINO trochę zakrawa o bufonadę.
Cóż.

ocenił(a) film na 5
interplaygirl

Po części się zgadzam z Twoją wypowiedzią, jednak trochę delikatniej bym to ujęła - nie dla półmózgów, tylko dla mniej wtajemniczonych, laików...takie filmowe ,,bravo" czy ,,popcorn" :D Szata graficzna też coraz bujniejsza, tak by trafiać w inny target.
Magazyn KINO zdecydowanie merytorycznie lepiej stoi, jest jeszcze FILMpro i kwartalnik filmowy...dla tych bardziej wymagających.

A sam film Crossroads...to taka bajeczka dla nastolatków. Proszę mi nie pisać, że ktoś spodziewał się po tym filmie więcej niż zobaczył - przecież służył on przede wszystkim promocji B.S i jej płyty . Chociaż pozytywnie zaskoczył mnie fakt, że nie powciskali kilkunastu jej piosenek, tylko zepchnęli ten śpiew na drugi plan. Taka tam, kolorowa bajeczka...
A że została dodatkiem do FILMU....to już trudno ^^ Mnie bardziej zadziwiła VIVA i jej dodatek do gazetki w postaci ,, 1920 Bitwy warszawskiej" xD

ocenił(a) film na 6
kobieta_kot

Jest jeszcze wydawany w moim instytucie sztuk audiowizualnych magazyn "Ekrany".
Ale jeśli mówimy o takich gazetach, to wciąż są od filmoznawców dla filmoznawców. (chociaż i my mamy problem z niektórymi artykułami)

interplaygirl

Odkąd to jest Twój instytut? :P
Poza tym Ekrany są skierowane do bardziej wymagającego odbiorcy poprzez swoją naukową czy też popularno-naukową formę, której - na takim poziomie - trudno szukać w innych periodykach. Może i od filmoznawców dla filmoznawców, ale trochę poszalałaś z tym zdaniem w nawiasie - nie można tak generalizować. Skoro Ty masz problem z jakimś artykułem to wcale nie znaczy, ze reszta też ma, a zwłaszcza filmoznawcy do których się już zaliczasz - z całym szacunkiem, ale chyba trochę na wyrost :D
Pozdrawiam serdecznie,
Janek, przyszyły filmoznawca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones