PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841}

Cyrulik syberyjski

Sibirskiy tsiryulnik
7,6 8 593
oceny
7,6 10 1 8593
5,7 3
oceny krytyków
Cyrulik syberyjski
powrót do forum filmu Cyrulik syberyjski

mam prośbę:) czy ktoś mógłby mi polecić dobre kino rosyjskie i o Rosji?

soniux

Ja polecam rosyjski film o Białorusi - "Idź i patrz" (dramat wojenny, który ryje psychikę), oraz arcydzieło światowego kina - "Dersu Uzała". Ten drugi to najlepszy na świecie film o przyjaźni i jeden z najlepszych filmów w ogóle.
Poza tym "Lecą żurawie" i "Pancernik Potiomkin".
Na końcu "Zwierciadło" Tarkowskiego, bo to film bardzo ciężki w odbiorze.

ocenił(a) film na 9
kendo777

dzięki:)

soniux

Jeszcze Dworzec dla dwojga.

ocenił(a) film na 5
soniux

Może jeszcze dla potomnych napiszę, że Rosjanie nie tylko kiedyś ale również obecnie robią dobre filmy dlatego polecam coś z ich nowszych dzieł:
Powrót (2003) Vozvrashchenie,
Wyspa (2006) Ostrov
Ładunek 200 (2007) Gruz 200 - O mentalności narodu z przełomu ZSRR i powstania Rosji tylko przed tym ostrzegam że jest mocnym filmem i na pewno nie nadaje się na luźny wieczór przy piwku.

soniux

Przypominam o Syberjadzie i jeszcze Gorzki romans- oba w Nikitą Michałkowem. Jego najlepsze role to właśnie w tych filmach, a nie w przereklamowanych "Spalonych....

ocenił(a) film na 9
boena58

A czemu Twoim zdaniem "Spaleni słońcem" są przereklamowani?

soniux

Lubię polecać rosyjskie filmy :) więc kopiuję swoje rekomendacje z forum "Moskwa nie wierzy łzom" - filmu DOSKONAŁEGO pod każdym względem! Teraz ta kopia:
"Wymienię filmy oglądane ostatnio, w ostatnich tygodniach, niektóre - w ostatnich miesiącach. Wszystkie wymieniane oceniam na powyżej 7, niektóre na 10/10, np. Dwunastu!, Jak spędziłem koniec lata!!!, Idź i patrz!, Andriej Rublow!, Cienie zapomnianych przodków, Proste sprawy, Palacz, Zbrodnia i kara, Na końcu świata, Szczęśliwi ludzie - rok w tajdze, Syberia. Monamour, Elena, Euforia, Wyspa, Powrót, Kierowca dla Wiery, Mała Wiera, Dzikie pole!!!, wszystkie filmy Michałkowa (najlepsze - Spaleni słońcem i Dwunastu), w zasadzie wszystkie filmy Sokurowa (bardzo specyficzne!), wiele filmów Konczałowskiego, Tarkowskiego, Bałabanowa i wielu innych :)
Jeśli jesteś z Warszawy - polecam środowe spotkania z filmem w Rosyjskim Ośrodku Kultury - Belwederska 25 - zawsze o 18,00, wstęp wolny, filmy genialne! Niestety, teraz zaczyna się przerwa wakacyjna :(
Poza tym, polecam festiwal SPUTNIK - w listopadzie, nie tylko w Warszawie, o ile wiem. Projekcje niestety płatne, ale filmy genialne i najnowsze, także spotkania z reżyserami, aktorami, dyskusje, debaty, koncerty.

Film rosyjski jest bardzo dobry, bardzo różnorodny i nie taki schematyczny jak USA."

ocenił(a) film na 9
potasznia

dzięki, na pewno skorzystam:)

potasznia

Pozwolę sobie do tego świetnego zestawienia dodać dwa znakomite (moim skromnym zdaniem) filmy Jurija Bykova - "Major" http://www.filmweb.pl/film/Major-2013-691150 i "Dureń" http://www.filmweb.pl/film/Dure%C5%84-2014-717736
Bardzo polecam. :)

Klio_02

no ale te dwa w/w filmy to raczej obrzydzają Rosję dodałbym jeszcze "Lewiatana" i pytanie jak Putin mógł pozwolić na takie bezeceństwa ;-)

soniux

ja też wszystkim podziękuję :D

ocenił(a) film na 9
soniux

Dla widzów o mocnych nerwach "Ładunek 200". Porażające kino...

soniux

Wyspa, Spaleni słońcem, Brat, Morfina, Ładunek 200, Kierowca dla Wiery,Pochowajcie mnie pod podłogą. Widziałem również wszystkie filmy uwielbianego dzisiaj Andriej Zwiagincew. Wydaje mi się, że próbuje aspirować do następcy Tarkowskiego, ale bije od niego jakaś sztuczność, a jego filmy są po prostu słabe. Poza tym w dzieciństwie oglądałem serial rosyjski, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie, niestety nie mogę do niego dotrzeć, chodzi mi o Moskiewską Sagę.

soniux

Proponuje dwa wspaniale filmy-Duren i Lewiatan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones