Sibirskiy tsiryulnik

3 godz.
7,7 8 462
oceny
7,7 10 8462
7 112
chce zobaczyć
{"rate":5.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":841,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sibirskiy+tsiryulnik-1998-841/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Cyrulik syberyjski
 • soniux ocenił(a) ten film na: 9

  mam prośbę:) czy ktoś mógłby mi polecić dobre kino rosyjskie i o Rosji?

 • soniux Ja polecam rosyjski film o Białorusi - "Idź i patrz" (dramat wojenny, który ryje psychikę), oraz arcydzieło światowego kina - "Dersu Uzała". Ten drugi to najlepszy na świecie film o przyjaźni i jeden z najlepszych filmów w ogóle.
  Poza tym "Lecą żurawie" i "Pancernik Potiomkin".
  Na końcu "Zwierciadło" Tarkowskiego, bo to film bardzo ciężki w odbiorze.

 • soniux ocenił(a) ten film na: 9

  kendo777 dzięki:)

 • soniux Jeszcze Dworzec dla dwojga.

 • michal100 ocenił(a) ten film na: 5

  soniux Może jeszcze dla potomnych napiszę, że Rosjanie nie tylko kiedyś ale również obecnie robią dobre filmy dlatego polecam coś z ich nowszych dzieł:
  Powrót (2003) Vozvrashchenie,
  Wyspa (2006) Ostrov
  Ładunek 200 (2007) Gruz 200 - O mentalności narodu z przełomu ZSRR i powstania Rosji tylko przed tym ostrzegam że jest mocnym filmem i na pewno nie nadaje się na luźny wieczór przy piwku.

 • soniux Przypominam o Syberjadzie i jeszcze Gorzki romans- oba w Nikitą Michałkowem. Jego najlepsze role to właśnie w tych filmach, a nie w przereklamowanych "Spalonych....

 • nazgul43 ocenił(a) ten film na: 9

  boena58 A czemu Twoim zdaniem "Spaleni słońcem" są przereklamowani?

 • soniux Lubię polecać rosyjskie filmy :) więc kopiuję swoje rekomendacje z forum "Moskwa nie wierzy łzom" - filmu DOSKONAŁEGO pod każdym względem! Teraz ta kopia:
  "Wymienię filmy oglądane ostatnio, w ostatnich tygodniach, niektóre - w ostatnich miesiącach. Wszystkie wymieniane oceniam na powyżej 7, niektóre na 10/10, np. Dwunastu!, Jak spędziłem koniec lata!!!, Idź i patrz!, Andriej Rublow!, Cienie zapomnianych przodków, Proste sprawy, Palacz, Zbrodnia i kara, Na końcu świata, Szczęśliwi ludzie - rok w tajdze, Syberia. Monamour, Elena, Euforia, Wyspa, Powrót, Kierowca dla Wiery, Mała Wiera, Dzikie pole!!!, wszystkie filmy Michałkowa (najlepsze - Spaleni słońcem i Dwunastu), w zasadzie wszystkie filmy Sokurowa (bardzo specyficzne!), wiele filmów Konczałowskiego, Tarkowskiego, Bałabanowa i wielu innych :)
  Jeśli jesteś z Warszawy - polecam środowe spotkania z filmem w Rosyjskim Ośrodku Kultury - Belwederska 25 - zawsze o 18,00, wstęp wolny, filmy genialne! Niestety, teraz zaczyna się przerwa wakacyjna :(
  Poza tym, polecam festiwal SPUTNIK - w listopadzie, nie tylko w Warszawie, o ile wiem. Projekcje niestety płatne, ale filmy genialne i najnowsze, także spotkania z reżyserami, aktorami, dyskusje, debaty, koncerty.

  Film rosyjski jest bardzo dobry, bardzo różnorodny i nie taki schematyczny jak USA."

 • soniux ocenił(a) ten film na: 9

  potasznia dzięki, na pewno skorzystam:)

 • potasznia Pozwolę sobie do tego świetnego zestawienia dodać dwa znakomite (moim skromnym zdaniem) filmy Jurija Bykova - "Major" http://www.filmweb.pl/film/Major-2013-691150 i "Dureń" http://www.filmweb.pl/film/Dure%C5%84-2014-717736
  Bardzo polecam. :)

 • Klio_02 no ale te dwa w/w filmy to raczej obrzydzają Rosję dodałbym jeszcze "Lewiatana" i pytanie jak Putin mógł pozwolić na takie bezeceństwa ;-)

 • soniux ja też wszystkim podziękuję :D

 • danzie1 ocenił(a) ten film na: 9

  soniux Dla widzów o mocnych nerwach "Ładunek 200". Porażające kino...

 • soniux Wyspa, Spaleni słońcem, Brat, Morfina, Ładunek 200, Kierowca dla Wiery,Pochowajcie mnie pod podłogą. Widziałem również wszystkie filmy uwielbianego dzisiaj Andriej Zwiagincew. Wydaje mi się, że próbuje aspirować do następcy Tarkowskiego, ale bije od niego jakaś sztuczność, a jego filmy są po prostu słabe. Poza tym w dzieciństwie oglądałem serial rosyjski, który zrobił na mnie piorunujące wrażenie, niestety nie mogę do niego dotrzeć, chodzi mi o Moskiewską Sagę.

 • soniux Proponuje dwa wspaniale filmy-Duren i Lewiatan.