PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31210}

Człowiek, którego nie było

The Man Who Wasn't There
7,5 16 257
ocen
7,5 10 1 16257
7,6 13
ocen krytyków
Człowiek, którego nie było
powrót do forum filmu Człowiek, którego nie było

To chyba najsłabszy film Coenów, jaki oglądałem. Nie jest oczywiście taki zły, ale w porównaniu z "Fargo", "Barton Finkiem" czy "Big Lebowskim" wypada dość blado. Od strony formalnej oczywiście bez zarzutu: świetne zdjęcia, bardzo dobra muzyka, dobre aktorstwo (zwłaszcza Thorntona), udało się wskrzesić klimat, typowy dla filmu noir z lat 40. i 50. Opakowanie bardzo efektowne, ale w środku pustka. Mało interesujących postaci, niezbyt wiele charakterystycznego dla Coenów ironicznego, zjadliwego i czarnego humoru. Przyznam, że parę razy zdarzyło mi się na tym filmie ziewnąć, bo momentami był najzwyczajniej w świecie nudny. W związku z tym tę próbę pastiszu kina noir oceniam na średnio udaną. 7/10.

ocenił(a) film na 6
adam05

Zgadzam się z Tobą

Mam dokładnie to samo zdanie.

ocenił(a) film na 10
adam05

A ja nie mogę się z tym zgodzić. Wiadomo, odbiór filmu zawsze jest subiektywny. W moim odczuciu klimat filmu jest świetny, genialna gra Thorntona i jego chłodne, oszczędne komentarze z offu tworzą coś niezwykłego. Film oszczędny w treści i słowach, zaś bogaty w formie. Trzeba się wsłuchać w ciszę. A końcowa scena w białej sali, kręcona w high-key, po prostu świetna. Kolejny film Coenów utrzymany w innym klimacie, udany film noir. Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 5
adam05

Mam podobne odczucia, jednakże dlaczego średnia ocena to dla Ciebie 7 (dobry wg skali filmweb)? Jak na Coenów to średnio, o ile nie słabo, ale wg mnie film był ok czyli 5/10.

Ocena 8.24 => ??? Tym razem nie dostrzegłem majstersztyku, co najwyżej poprawność.

Tak na marginesie oceny w tym serwisie bardzo często wahają się od 7-8 i po co 10punktowa skala?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones