PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748302}

Człowiek-scyzoryk

Swiss Army Man
6,8 38 912
ocen
6,8 10 1 38912
6,8 26
ocen krytyków
Człowiek scyzoryk
powrót do forum filmu Człowiek-scyzoryk

Nie rozumiem zachwytu nad tym filmem. Jest wiele filmów z tą samą koncepcją czyli nauka czym jest życie np. kogoś oderwanego od społeczeństwa, dziecka bądź też sztucznej inteligencji. Każdy z tych filmów coś wnosił potrafił wzruszyć, zaskoczyć rozbawić i każdy z tych filmów był o niebo lepszy. Przez pierwsza godzinę filmu nie pada praktycznie żadna istotna kwestia a trzeba zauważyć, że jest to film oparty na dialogu. Naukowo udowodnione że żarty o seksie zawsze będą nas bawić (kwestia skali żartu) wiec skupianie się na tym typie humoru nie jest wyzwaniem, czarnej komedii bym tego nie nazwał. Jeżeli tylko dlatego że jest tam gadający trup ma być to czarna komedia to ja wysiadam. Trzeba przyznać że ten duet aktorski zagrany świetnie, z tej kupy - scenariusza zrobili coś co można z zainteresowaniem obejrzeć ale nic więcej. Niczym dzieło Marcela Duchampa "Fontanna".

rafal_czarnocki

Wreszcie się dokopałem do opinii podobnej do mojej, film przeciętny ze wszech miar!

rafal_czarnocki

Zachwytu to raczej nie ma, bo film ma 6,9 na fw, a na imdb 7.0. A to i tak ocena za wysoka, bo w filmie nic specjalnego nie ma. Połowa ocen to są oceny od ludzi, którzy chcą mieć oryginalny gust i dają dobre oceny takim produkcjom. Film oparty na dialogach, a dialogi są przeciętne, w zasadzie traktują przez 80% filmu o niczym. Sceneria jest za to fajna, muzyka jest dopasowana, ale niczym nie zachwyca. Praca kamery też jest przyzwoita. Ale i tak jest dużo lepszych filmów opartych na dialogach, traktujących o istnieniu, o człowieku itd. Dla mnie przeciętne, raczej na pograniczu marnowania czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones