Człowiek wózków

2000 1 godz. 3 min.
6,7 453
oceny
6,7 10 453
408
chce zobaczyć
{"type":"film","id":31749,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Cz%C5%82owiek+w%C3%B3zk%C3%B3w-2000-31749/tv","text":"W TV"}]}

Jest to opowieść o człowieku, który przemierza samotnie kraj, ciągnąc za sobą cały swój niewielki dobytek na skonstruowanym przez siebie wózku. Jego postawa powoduje rozmaite reakcje ludzi - od życzliwości do jawnej niechęci i nietolerancji.

Główny bohater "Człowieka wózków" również ma swój odpowiednik w rzeczywistości. Jego filmowe losy nie są jednak prostym odwzorowaniem faktów. Tytułowy Człowiek wózków to mężczyzna, który w wypadku stracił swoich najbliższych. Od tamtej pory porzucił tzw. normalne życie i ruszył na włóczęgę po Polsce. Cały swój dobytek ciągnie na samodzielnie skonstruowanych wózkach. Unika ludzi. Omija miasta, stroni od ruchliwych dróg, wybierając polne i leśne dukty. Wbrew pozorom, nie wędruje bez celu. Ów cel wszakże nie ma wymiaru geograficznego, lecz duchowy. Człowiek wózków stara się odnaleźć równowagę wewnętrzną, kierując się własnym kodeksem moralnym, zaspokajając jedynie elementarne potrzeby bytowe. Czy jego poszukiwania skończą się szczęśliwie?
[filmpolski.pl]

ghostek
opis użytkownika