PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163036}

Człowiek w dziczy

Man in the Wilderness
6,7 1 118
ocen
6,7 10 1 1118
Człowiek w dziczy
powrót do forum filmu Człowiek w dziczy

Średniak.

ocenił(a) film na 5

Może niepotrzebnie wziąłem się za niego, zaraz po przeczytaniu znakomitej książki "Zjawa. Opowieść o zemście", która oparta jest na tej samej historii trapera ranionego przez niedźwiedzia i pozostawionego przez swoich kompanów na pastwę losu. Obraz tytułowego "człowieka w dziczy", choć pod tym względem Sarafian był prekursorem, to mając w pamięci jak potrafili to później ukazać Pollack w "Jeremiahu Johnsonie" i Kurosawa w "Dersu Uzała", też nie robi to na mnie wrażenia. Brakuje mi tutaj dramatyzmu, retrospekcje z życia Bassa są nijakie, nawet nie wykorzystano potencjału Richarda Harrisa. A zakończenie to już w ogóle największy zawód. Pewnie w pamięci zostanie mi stateczek, którego traperzy transportują i John Huston jako kapitan Henry.

miczum

Słaby. Czekać trzeba na film z dicaprio

ocenił(a) film na 7
Marek84

Też wiele sobie obiecuję po filmie Iñárritu, tym niemniej film Sarafiana oceniam jako dobry. Gdyby nie, rzeczywiście, dość płaskie retrospekcje to byłby nawet bardzo dobry. Opowieść, w gruncie rzeczy, kameralna zostaje przykrojona do wręcz wielkoformatowego widowiska: szeroki ekran, pejzaże gór skalistych(choć to imitacja bo zdjęcia kręcono w Hiszpani), motyw zemsty będący żelaznym atrybutem westernu...
Ale to jednak opowieść o przemianie i uświadomieniu sobie przez bohatera Zacharego Bassa, iz jest częścią świata, w którym funkcjonuje.Jego męstwo, wiarę we własne umiejętności, wolę życia oglądamy jako spektakl, szczęśliwie pozbawiony, efekciarskich sztuczek. Filmowany przełom jesieni i zimy sprzyja silnie tak prowadzonej narracji, nadto niezły montaż i gra detalem czyni ten film wg. mnie wartym zapamiętania. Good night, and good luck, esforty.
7/10
P.S. Po rozbuchanym dynamiką "Znikającym punkcie" rzecz jakże odmienna w nastroju.

miczum

androny z ambony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones