PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4833}
8,2 270 122
oceny
8,2 10 1 270122
8,0 43
oceny krytyków
Człowiek z blizną
powrót do forum filmu Człowiek z blizną

Życie Carlita.

ocenił(a) film na 10

Scarface - bardziej bezwzględny, brudny, surowy, no a postać Tonego to już legenda.

ocenił(a) film na 8

Życie Carlita jest lepiej zrealizowane, ale brakuje mu tej spektakularności, jaką ma Scarface. Jeśli mam wybierac - Carlito.

ocenił(a) film na 10

oba filmy genialne ale rola Tonego Montany rewelacja więc Scarface

ocenił(a) film na 10

SCARFACE miażdży Carlita

ocenił(a) film na 7

Życie Carlita to jedyny film gangsterski , który tak naprawdę mi się spodobał, choć arcydziełem nie jest. Wyżej cenie od chłopców z ferajny, dawno temu czy godfather.

ocenił(a) film na 9

człowiek z blizną jest kapitalny, ale jeśli Carlito leciał by o tej samej porze to bym jego oglądnął

użytkownik usunięty

Życie Carlita

użytkownik usunięty

Mi osobiście Życie Carlita bardziej się podobało ale oba filmy są genialne :)

ocenił(a) film na 9

"Scarface"

użytkownik usunięty
napruto

śledzisz moje tematy czy co ? ":P

ocenił(a) film na 9

Nie, wbiłem w dyskusje, w których wypowiadał się vanhrabia

użytkownik usunięty
napruto

z dwojga złego lepsze chyba Życie Carlita

ocenił(a) film na 9

bezguście

użytkownik usunięty
napruto

bezguścia to właśnie jarają się tymi filmami

Daj se siana. Narzekasz że niektórzy hejtują twoje ulubione filmy, a sam to robisz.

użytkownik usunięty
neo_angin

ja hejtuje tylko gnioty

Ten film nim nie jest. To klimatyczna klasyka.

użytkownik usunięty
neo_angin

to jest tandetny gniot

Nie wiem czy zauważyłeś kiedy się dzieje, ale to są lata właśnie takiej tandety i to jest w nim fajne.

użytkownik usunięty
neo_angin

w latach 80-tych również powstawały filmy nie tandetne

Nie łapiesz takich klimatów i tyle.

użytkownik usunięty
neo_angin

nie łapie takich gniotów

To nie jest gniot. Wiele gniotów to ty lubisz. Np. papki na poziomie "Efektu Motyla".

użytkownik usunięty
neo_angin

"Efekt Motyla" to jeden z najlepszych guilty pleasure w historii

To głupi film, słabo wyreżyserowany, ale z dobrym pomysłem.

użytkownik usunięty
neo_angin

film kuleje pod każdym wzglęm a jednak trzeba przyznać że jest bardzo wciągającym filmem

W gimnazjum jak byłem to mi się podobało. Teraz nudnawy.

użytkownik usunięty
neo_angin

bo to jest jeden z tych filmów który z pierwszym razem robi wrażenie, tak jak np. Psychoza

Psychozę widziałem 2 razy.

użytkownik usunięty
neo_angin

ja też, za pierwszym razem była miazga za drugim ledwo dotrwałem do końca, z resztą w ogóle większość filmów Hitchcocka jest na raz

Mi się świetnie oglądało za obydwoma podejściami. Za drugim wiadomo że nie aż tak dobrze, ale w tym gatunku trudno żeby film robił podobne wrażenie za drugim podejściem.

użytkownik usunięty
neo_angin

No, z reguły thrillery i kryminały są na raz, jedynie Memento i Mulholland mogę oglądać wielokrotnie. No Country for Old Men traci znacznie przy drugim obejrzeniu, Milczenie owiec jeszcze jakoś się broni bo ma świetne dialogi i hipnotyzującego Hopkinsa, natomiast Psychoza leży, jedyny sposób na ponowne obejrzenie tego filmu wykasować sobie pamięć tak jak w Zakochanym bez pamięci. he he

użytkownik usunięty

Memento widziałem raz i drugie podejście będzie moim ostatnim, NCFOM oglądałem 2x zdecydowanie za drugim razem dużo lepiej się oglądało. Milczenie owiec to triller który można oglądać w kółko, widziałem już 3 razy i za niedługo obejrze raz kolejny. Psychozy tylko jeszcze nie widziałem ;(

użytkownik usunięty

Człowiek z blizną. Lepszy klimat, fabuła, muzyka i gra aktorska (najlepsza rola Pacino).

użytkownik usunięty

Racja, Tony fakin Montana to najlepsza rola Pacino. Ja wybieram Scarface'a właśnie przede wszystkim za klimat.

użytkownik usunięty

Scarface zawsze będzie mi się kojarzył z GTA 3 (muzyka) i GTA Vice City (klimat). Nawet scena z piłą mechaniczną ma swoje miejsce w VC w takim pokoiku hotelowym :)

użytkownik usunięty

Mi też, właśnie dzięki tej grze zaczęła się moja przygoda z kinem gangsterskim. W VC jest bardzo dużo nawiązań do Scarface'a. Sama postać Tommy'ego to taki odpowiednik Montany :)

ocenił(a) film na 10

Tu nie ma co porownywac: Czlowiek z blizna!

Carlito nie ma startu do Tony'go.

ocenił(a) film na 7

Zycie Carlita lepsze. A co do roli Pacino to miewał zdecydowanie lepsze od Montany ( Pieskie Popołudnie chociażby )

ocenił(a) film na 8
kipuch

Życie Carlito

użytkownik usunięty
wojtekblaugrana

Scarface zdecydowanie.

Scarface spokojnie można ustawić w jednej linii z Ojcem Chrzestnym I część. Zdecydowanie Scarface powinien być w top3 rankingu filmweb.

Zaś co do życia Carlito to owszem też jest fenomenalny, ale w porównaniu ze Scarface to jednak trochę brakuje.

użytkownik usunięty

Scena końcowa była do bani, gdyby nie to, na pewno miałby większe szansę żeby porównywać się z Scarface.

Witam. Mam zamiar obejrzeć w najbliższym czasie te oba filmy, lecz nie wiem od którego zacząć. Jak polecacie?

użytkownik usunięty
Jaro1422

Najpierw Człowiek z blizną, potem Życie Carlita. Tak według mnie lepiej. Nastaw się na to, że w tym pierwszym filmie Pacino przeszedł samego siebie i jest to jego najlepsza rola, o ile nie jedna z najlepszych w całej kinematografii.

Dzięki, tak też zamierzam zrobić. Obejrzałem ostatnio sporo filmów z Al Pacino i facet naprawdę zrobił na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie w "bezsenność" Zagrał niesamowicie. Także jeśli mówisz że to jego najlepsza rola, to już nie mogę się doczekać seansu.

użytkownik usunięty
Jaro1422

Po prostu, co on w tamtym filmie robi to przechodzi ludzkie pojęcie. Nawet akcent ma niesamowicie podobny jak na imigranta. Jak lubisz lata 80te, ten klimat jak z GTA Vice City, muzykę to musisz zobaczyć :)
A w Bezsenności zagrał też świetnie, nadaję się na rolę takich detektywów z problemami. I tu na myśl przyszła mi rola policjanta w 'Serpico'.

ocenił(a) film na 10

Zdecydowanie Człowiek z blizną. Życie Carlita to bardzo dobry film, ale nie jest arcydziełem.

użytkownik usunięty

Scarface ofc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones