PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4833}
8,2 270 091
ocen
8,2 10 1 270091
8,0 42
oceny krytyków
Człowiek z blizną
powrót do forum filmu Człowiek z blizną

"Lepiej być bandziorem niż czerwonym" - takie wydaje się przesłanie filmu.

ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

Czemu utożsamiasz poglądy głównego bohatera z przesłaniem filmu? Moim zdaniem te kilka krytycznych zdań wobec komunistów to po prostu sposób oddania postaci Tony'ego. W końcu jest on imigrantem, który uciekł z socjalistycznego piekła. Do tego taki po prostu był Tony - nienawidził wszystkich. Przecież w scenie w wannie z kolei ostro krytykuje kapitalistów, wyzywa ich od złodziei i wyzyskiwaczy. Moim zdaniem jesteś po prostu trochę przewrażliwiony.

Zresztą przede wszystkim Twoje teorie nie mogą być prawdziwe, gdyż scenariusz do tego filmu pisał Oliver Stone, bardzo dobrze znany ze swoich lewicowych poglądów :)

ocenił(a) film na 9
Qshell

To, że Stone ma lewicowe poglądy potwierdza tylko co to napisał kolega "lepiej być bandziorem niż czerwonym". Czerwoni - komuniści - prawica.

Kamileki

Komuniści to prawica? Większej głupoty nigdy nie słyszałem, mam nadzieję, że przez te 3 lata trochę zmądrzałeś.

ocenił(a) film na 9
lukasz19944

Nie pamiętam już o co mi wtedy dokładnie chodziło. Może o to, że niektóre partie komunistyczne czyli nasz PZPR czy radziecki KPZR posiadały cechy autorytarne, które w kategorii " wolność-zniewolenie" przynależą do prawicy. W każdym razie nie powinienem odpisywać w ten sposób bo to faktycznie źle wygląda.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
DiegoGonzales

No i to jest bardzo trafne

ocenił(a) film na 10
DiegoGonzales

No nie wiem, czy tak lepiej, skoro bohater kończy jak kończy. I to, zauważmy w środku kapitalistycznego luksusu, co sam komentuje. Ani u czerwonych dobrze nie ma, ani u kapitalistów.

użytkownik usunięty
DiegoGonzales

Czerwoni też są bandytami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones