Czarne diamenty

1939 1 godz. 17 min.
6,2 203
oceny
6,2 10 203
98
chce zobaczyć
{"type":"film","id":36004,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Czarne+diamenty-1939-36004/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Czarne diamenty
 • spiwi ocenił(a) ten film na: 5

  Postać "natchnionego" inż. Nawrota była bardziej komiczna i groteskowa niźli podniosła (te podnoszenie głosu i przemowy...). Ina Benita zagrała chyba w tym "z marszu", wątpię w to, że latając z jednego studia do drugiego zauważyła, że w ogóle w tym zagrała... zresztą zagrała siebie i wypadła jak zwykle przeciętnie.
  Wątek miłosny głównego bohatera z sekretarką Teresią był zupełnie bez sensu (jak zwykle w przedwojennym kinie), no i sceny Teresia & matka Nawrota były żenujące.
  Z pozytywów- podobały mi się zdjęcia z pracy w kopalni, oraz drugoplanowa rola Kondrata. Oczywiście również zabawa "po śląsku" mi przypadła go gustu : ).
  Film, którego mogłoby nie być, ode mnie trochę naciągnięte 5/10.

 • Ketrid2_ ocenił(a) ten film na: 6

  spiwi no rzeczywiście inżynier nie pasował na charyzmatycznego przywódcę ani tym bardziej na kogoś za kim by szalały kobiety (nawet przedwojenne :) jeden z bardziej ciężko strawnych filmów przedwojnia

 • spiwi Zgadzam się w stu procentach. Miałam spory problem z oglądaniem tego filmu - do połowy przypomina komedię romantyczną/melodramat, potem nagle bohaterka Iny Benity znika i nie wraca (w sumie to akurat plus), pojawia się za to typowy dramat, ale pozbawiony większych emocji. Scen z "rozmodloną" matką oraz sekretarką nie liczę, bo są po prostu nieciekawe i chyba tylko mają służyć za przerywnik scen w kopalni.

 • giovanni50 ocenił(a) ten film na: 7

  spiwi Nawet nieźle się oglądało
  Przydałby się remake