film

Czarnobyl. Wstęp wzbroniony

2015
53m
6,7 903
oceny
6,7 10 1 903
Dokument ukazuje Czarnobyl i jego okolice blisko trzydzieści lat po awarii elektrowni. Zobacz pełny opis
Czarnobyl. Wstęp wzbroniony zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Czarnobyl to miasto kojarzone obecnie głównie z największą katastrofą atomową w historii ludzkości. Jednak z nazwą Czarnobyl wiążemy nie tylko ruiny elektrowni i położone nieopodal opuszczone miasto Prypeć. To również wiele innych miejsc związanych z tą katastrofą, w których nieraz, mimo wszystko, nadal mieszkają ludzie. Ekipa TVN Turbo zCzarnobyl to miasto kojarzone obecnie głównie z największą katastrofą atomową w historii ludzkości. Jednak z nazwą Czarnobyl wiążemy nie tylko ruiny elektrowni i położone nieopodal opuszczone miasto Prypeć. To również wiele innych miejsc związanych z tą katastrofą, w których nieraz, mimo wszystko, nadal mieszkają ludzie. Ekipa TVN Turbo z reporterem Jackiem Podemskim na czele odwiedziła miejsca dotąd nieznane, w tym między innymi sterownię bloku energetycznego numer 4, miejsca gdzie zapadły najważniejsze decyzje doprowadzające do najpotężniejszej tragedii atomowej w historii świata.

Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

30 ofiar ...

ocenił(a) film na 5

Samych strażaków którzy usuwali gruz z dachu elektrowni było dużo więcej, wszyscy później zmarli na wskutek choroby popromiennej, w reportażu nawet są pokazane ich ubrania które mieli na sobie w czasie akcji a później mówią o około 30 ofiarach ... śmiech na sali.
Polecam dokument Bitwa o Czarnobyl...

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Kiedy zniknie promieniowanie i zona zostanie zlikwidowana?

Przewodnikiem jest Maciej Podemski , dziennikarz . Zagląda do wnętrza elektrowni jak i odwiedza opuszczone miasta na terenie zamkniętej strefy i mierzy się z mitami narosłymi wokół tego miejsca.

Nie wiem jak to nazwać: "dziennikarstwo emocjonalno-ogłupiające"?

Bez dźwięku można by temu filmowi dać 4/10 a z nową ścieżką dźwiękową nagraną przez kompetentne osoby 5/10. Redaktor Podemski ma ciągle zadyszkę, niby że filmuje "na gorąco" i puszcza teksty w stylu "czy pamiętałem zabrać swój licznik Geigera?". Jeden...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones