PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4794}

Czas zabijania

A Time to Kill
7,7 81 275
ocen
7,7 10 1 81275
6,4 14
ocen krytyków
Czas zabijania
powrót do forum filmu Czas zabijania

nie mogłem przestać się śmiać, gdy dowiedziałem się, że oddawali na nią mocz. ;)

sylwus11113

Ja ciebie nie nazywam dobrym bóżkiem i świętym szamanem, tylko twoich idoli. Chociaż dla mnie możesz być boginią. Wiara w wyimaginowanych przyjaciół nie ma sensu.
Nic nie zostało wyrwane z kontekstu, ani nic nie jest nie zrozumiałe. Chyba, że dla debili, którzy mają problem ze zrozumieniem tekstu spisanego przez żydowskich pasterzy. Cytaty są liczne jak i zmienione przykazanie wskazuje na jedno: wasz bożek niewolnictwo popierał, tak samo jak watykan, który dopiero w 1889 je zniósł.
Czyli biblia jest przestarzała i archaiczna, to ja się pytam gdzie jest wasz bożek?
Widzę, hipokryzja. Jednak stary jak i nowy testament stanowi pismo święte.
Byli niewolnikami Egipcjan i się wyzwolili, dalej posiadając niewolników(gojów), bo jak twierdzą są narodem wybranym.

jukatos

Nie będe sie z tobą kłócić, bo to nie ma sensu. Nie chce zebyś myślał, że chce cie nawrócić, ale ja wierzę w Boga, w którego ty nie wierzysz i szanuję to, twoja wola. No właśnie, masz wolną wolę jak każdy. Ty bedziesz miał swoje argumenty, a ja bede miała swoje. Napisałam ci co na ten temat myśle. Jeszcze raz piszę, że tekstów nie można wyrywac z środku zdania, a najbardziej w Biblii. I jak ty to napisałeś.. NIE, nasz "bożek" niewolnictwo NIE popierał. A Kościół no właśnie, sam napisałeś : Dopiero w 1889 zniósł.. wiec sam widzisz, ja nie zyłam w czasach kiedy była rewolucja Kościoła, ciesze sie z tego, bo człowiek, który chciał modlic sie w kościele miał naprawde ciężko. Nie, właśnie odwrotnie, Biblia NIE jest przestarzała, mówię jeszcze raz, jest NOWY TESTAMENT, apokalipsa, wszystko co mówi Jezus idealnie pasuje do tych czasów jak i za milion lat a takze wczesniej. My, katolicy opieramy się bardziej na Nowym Testamencie, co nie znaczy, ze nie czytamy Starego, bo sa piękne psalmy, które takze nie sa przestarzałe a sa w Starym Testamencie. Jeszcze raz pisze, poczytaj sobie co jest w danych księgach, a znajdziesz wiele fragmentów, ktore pomoga człowiekowi w dzisiejszych czasach. Dokładnie, Stary jak i Nowy stanowią Pismą Śiwęte. Ale Żydzi opierają sie tylko np. na Starym, wiec wiesz. Nie sami się wyzwolili. Wyzwoliła ich bardzo ważna osoba, czyli Mojzesz, a nim kierował Bóg. Ale nie bede już dyskutowac na ten temat bo i po co ?

sylwus11113

Niewolnictwo popierał bożek w biblii i kościół.
Jakiej rewolucji? Francuskiej czy wojny trzydziestoletniej? To okrutność była po obu stronach.
Nowy testament też jest przestarzały nakazuje zabijanie czarownic jak i nazywa epilepsje opętaniem. To co mówi jezus nie pasuje do naszych czasów.
Mi nie są do niczego potrzebne żydowskie bajania.
Żydzi się opierają, tak samo jak wy. Nie ma na to żadnych dowodów o czarodziejskim rozstopieinu się wód itp.

jukatos

Ja nie mogę. Mówię o Rewolucji Kościoła (czyli chodzi mi o ogół), w Europie przecież ludzie jeżeli chcieli w spowiedzi się wyspowiadac to musieli zapłacić jak najwiecej pieniedzy (im wieksza ilosc tym wiecej grzecgow przebaczonych), tu bym powinna napisac, że powinienes sie zapoznac z tym .. no ale nie chce sie klocic. Co ty gadasz ? Ani Nowy Testament ani Stary nie nakazuje niczego złego, nie wiem skad ci sie wzielo ze Nowy Testament nakazuje zabijac czarwonice. Widzę, ze jezeli nad czyms dyskutujesz i sie spierasz to TY powinienes poczytac co pisze w Nowym Testamencie, bo denerwuja mnie takie rozmowy, w których np. ty mówisz o takich bredniach a nie jest to prawdą (zapoznaj sie najpierw a potem podyskutuj). To co mówi Jezus idealnie pasuje do naszych czasów. Przepraszam za sformułowanie, ale chłopie poczytaj co Zydzi czytaja w Piśmie w co wierza a w co nie a potem pisz. Nie mam zamiaru odpisywac na takie brednie. Przepraszam, ale denerwuje mnie takie coś. Są dowody, pozostałosci, HISTORIA, ale dla człowieka niewierzacego to nic. Nie ma sensu dalej dyskutowac bo to do niczego nie prowadzi.

sylwus11113

To się nazywa sprzedawane odpusty i zostały wprowadzone przez papieża(waszego guru), oczywiście, że było to z jedną przyczyn narodzin luteranizmu i postulatów Marcina Lutra. Jak sama widzisz sekta katolicka jest podła i zła.
Ty się zapoznaj lepiej z pismem świata zanim zaczniesz go bronić, a nie tylko opierając się na opowiastkach lokalnego szamana.
Nie ma żadnych dowodów historycznych na istnienie jezusa, rozstąpienie mórz itd.
Denerwujesz się, bo napisałem prawdę, a ona boli najbardziej. Obudź się i nie denerwuj się, gdyż to urodzie szkodzi.

jukatos

Hahaha, dobre. Nie denerwuje się z powodu tego, ze myślisz że mówisz prawde, bo w ogóle sie z tobą nie zgadzam. Denerwuję się, bo piszesz brednie. Tak, to sie nazywa sprzedawanie dopustów i nie, papież nie jest naszym "guru" jak to nazwałeś. Jezus sam powiedział Piotrowi (on jest pierwszym papieżem), ze jest skałą na której zbuduje Kościoł, tak go nazwał Jezus, wiec prosze cie lepiej ty sie zapoznaj z Biblią, nie mówię, ze jestem znawczynią, bo nie jestem ale denerwują mnie takie wpisy ludzi, którzy nie wiedza na dany temat bardzo waznych rzeczy. Sekta katolicka nie jest podła i zła, Bóg nie powiedział, ze mamy się tak zachowywac, to LUDZIE są zli (oczywiscie nie wszyscy), to przez ludzi świat jest zły, a nie z powodu Boga. I tak, SĄ dowody na to, ze istniał Jezus. BIBLIA, to nie bajeczki, w niej jest napisana prawda, fakty itp. wśród przekonujących dowodów na bytowanie Jezusa znajdują się pisma Pawła, który znał Jakuba - brata Jezusa. Paweł znał Jakuba - brata Jezusa, a także najbliższego mu ucznia - Piotra. Podkreśla, że go znał. Gdyby Jezus zatem nie istniał, nie sądzisz, że jego brat wiedziałby o tym. Paweł jest zatem doskonałym dowodem na to, że Jezus przynajmniej istniał. Proste pytanie: po co TYLE ludzi modli się do Boga, po pierwsze WIARA (są cuda, objawienia, HISTORIA, święci). Przecież gdy była rzez niemowląt to to była prawda, prawdą było, ze Herod chciał zabic Jezusa. Jest mnóstwo dowodów, całun turyński, JEROZOLIMA, miejsca życia Jezusa. W wierze chodzi o to, by uwierzyc (to jest podstawa wiary). Nie opieram sie na opowiastkach "lokalnego szamana", nie masz prawa obrażac mojej religii. EDEnerwują mnie twoje BREDNIE, a nie fakt, ze nie ma racji, bo mam rację. Nie ma sensu dalej pisac, kończe tą dyskusję, napisałam ci wszystko co chciałam napisać, reszta zalezy od ciebie ;)

sylwus11113

Papież i kler jest waszym guru, gdyby nie był nie nazywałabyś się katoliczką. Przekazanie władzy piotrowi to nic innego jak manipulacja tekstu i odczytywanie go po siebie.
Oczywiście, że ludzie są źli, ale oni są podobno dziełem dobrego bożka, którego wielbicie. W biblli owy dobry bożek dokonywał ludobójstw i był tyranem.
Jaki paweł? Proszę o link. Nie ma żadnych niezależnych dowodów na istnienie jezusa, nikt o nim nie wspomina, a przecież on był posłańcem bożym.
Cuda, modlitwa i objawienia są dla naiwniaków, niczym nie potwierdzone, a historia niezależna nie potwierdziła.
Całun turyńskie powstał w XIII, nie ośmieszaj się takimi dowodami. Owszem w biblii występują jakieś prawdziwe miejsca i postacie, ale reszta to bajki.
Mam prawo pisanie prawdy, gdyż to wolny kraj. A sekta katolicka jest zła i pasożytuje na Polsce.
Dwaj wybitni polacy, którzy walczyli o niepodległość jasno powiedzieli co o niej sądzą.
"Religia jest dla ludzi bez rozumu "
J. Piłsudski
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań."
Tadeusz Kościuszko

jukatos

Nie, papiez i kler nie są naszym guru i nie mów tak, bo podobno nie wierzysz w Boga, a ja wierzę. Powiedziałam, ze niektórzy ludzie są zli a niektórzy dobrzy choc zalezy pod jakim kątem patrzymy, bo nie mozna oceniac innych, lepiej patrzmy na siebie i na swoje uczynki. Przekazanie Piotrowi kluczy do Kościoła to NIE jest zadna manipulacja. Nie ma sensu sie z toba kłócic bo co to da, nie dojdziemy do porozumienia bo nie wierzysz w Boga a ja wierze i tyle. Ludzie są dziełem Boga, który ich kocha całym sercem równiez Ciebie , jest mu smutno, ze ludzie tak zle robią i myśla, ale takze powiedział sam Jezus ze ludzie sa grzeszni, ale np. Paweł, który nazywał sie Szaweł nawrócił sie bo OBJAWIŁ się mu Jezus i jeszcze raz mówię, biblia to nie bajka. W Biblii Jezus powiedział, ze miejsc jest dla kazdego w niebie tylko (nie muszą) mamy swoja wole mogą pojsc za nim. Hehe.. właśnie i o to mi chodzi.. jaki Paweł, A taki Paweł, który był apostołem Jezusa mój drogi. Jak nikt o nim nie wspomina? Historia potwierdziła się bardzo, ale bardzo pokazuje, ze Jezus istniał. Poszukaj sobie informacji na ten temat, bo ci podałam niektóre. Naukowcy sami mówią, ze na całunie jest Jezus. Charakter i umiejscowienie śladów odpowiada opisowi Jego ran w Ewangelii. (nie powstał w XIII wieku) nie moge, poczytaj sobie na te tematy, prosze a potem pisz. Masz prawo pisania, ale to co piszesz nie jest według mnie prawdą, według ciebie jest to prawda,a le według mnie odwrotnie. Nie bede komentować o całej tej twojej sekcje, Piłsudski nie był katolikiem, wiec nie zgadzam sie z jego myślami, a Kościuszko miał korzenie prawosławne, wiec sam widzisz. Nie chce juz dyskutowac bo to nie ma sensu, myśle, ze czas zakonczyc nasza rozmowe.

sylwus11113

To tylko poruszę dwie największe bzdury..
Kler i papież są waszymi gurami, gdyż na tym opiera się sekta katolicka. To oni decydują co macie robić, aby zostać zbawienie, to oni chcą od was pieniędzy i to oni was oceniają.
Kościuszko i Piłsudski to ojcowie niepodległej polski, oni dobrze wiedzieli, że sekta katolicka to zło i pasożyt. Ten pierwszy niby prawosławny walczył z carską rosją i sprzymierzonymi z nim szamanami katolickimi w konfederacji targowickiej, którzy bali się reform i utraty przywilejów. Owy pakt doprowadził to rozbioru rzeczypospolitej.

jukatos

Słuchaj, dlaczego nazywasz chrześcijaństwo sektą katolicka, dlatego, że jesteś niewierzący ? Bo jest to trochę a nawet bardzo obrazliwe dla katolika. NIE, papież ani kler NIE decydują co mamy robić by być zbawieni, ani NIE chcą od nas żadnych pieniedzy ani nas NIE oceniają. To JEZUS powiedział co mamy czynić by być zabwieni a nie zaden ksiądz czy papież. Ludzie chodzą do koscioła dla Boga (przynajmniej tak powinno byc) a nie dla księdza. Nie interesują mnie sprawy na temat Piłsudzkiego i Kosciuszki. Powiedziałam co miałam powiedziec i tyle.

sylwus11113

Nazywam dlatego, że to jest sekta. Nie chrześcijaństwo, tylko katolicyzm.
To dlaczego łazicie do spowiedzi i kościoła na rytuały? Dlaczego bierzecie sakramenty? Dlaczego postujecie? Dlaczego pozmienialiście przykazania? Gdzie jezus o tym wspomina?
Nie chcą pieniędzy? To dlaczego nie płacą podatku? Dlaczego jeżdżą wypasionymi furami i mają kobiety na boku?
Nie oceniają? A kto potępia prezerwatywy, harrego, in vitro , miesza się w politykę itd.
Ludzie chodzą do kościoła dla księdza. Jezus nie wspomina nic o jakiś kościołach, szamanach itd. Wy chodzicie bo tak was zindoktrynowała sekta katolicka, która was kontroluje od dziecka.
Ciebie nic nie interesuje, tylko to co powie szaman.

jukatos

Chłopie, ja nie słucham żadnego szamana! katolicyzm wywodzi sie z chrzescijanstwa. Jestem chrześcijanką jak i katolikiem. Na jakie rytuały, te "rytuały" to masz, na której jest obecny z nami Jezus (na Eucharystii pod postacią chleba i wina), jestesmy świadkami cudu. Do spowiedzi każdy katolik powinien chodzić, gdyż wtedy mówimy głosno przed sobą jak i przed Panem Bogiem nasze grzechy, są odpuszczane nasze grzechy, ale mamy do odprawienia pokutę, przeczytaj sobie na ten temat, bo jest bardzo dużo pisanie (ten temat jest bardzo szeroki). Sakramenty daje nam Duch Święty, postujemy, gdyż w czasie męki Chrystusa oddajemy mu cześć też w taki sposób, Jezus na pustyni tez poscił. (i znowu poczytaj sobie na ten temat). Przykazań nikt nie pozmieniał, nie wiem czemu tak piszesz. Jest 10 najważniejszych przykazań oraz 2 przykazania miłości i inne (np.kościelne) [poczytaj sobie na ten temat], a wspomina o tym w Biblii :) Dlaczego piszesz takie bzdury?! I znowu szeroki temat (ludzie są różni, księża sa różni, niektórzy popełniają mnóstwo wielkich błędów i odbija sie to na Kościele.. niestety, ale dobry ksiądz, który idzie za Chrystusem nie ma żadnej kobiety na boku, głosi Ewangelie i stara się pracowac nad soba jak każdy dobry chrzescijan. Kościół nie zabrania niczego, bo wie, że człowiek ma własne sumienie. Kościół natomiast ma prawo NIE ZGADZAC sie z pewnymi rzeczami taki jak: in vitro (5 przykazanie: nie zabijaj), prezerwatywy(5 przykazanie: nie zabija), Harry, to co pisałam wcześniej (ludzie, którzy używają magi i bardzo sie nią interesują - to Kościół nie popiera), a o polityce nic mi nie wiadomo, nie wiem o co ci z nia chodzi. I jeszcze raz piszę, człowiek chodzi (badz POWINIEN) chodzic do Kościoła dla BOGA, bo to ON zaprasza nas na ucztę. Nie wiem oo co ci chodzi z tym szamanem .. Jezus nie popiera magii. I znowu to samo, nie mogę, po co piszesz takie brednie jak nie wiesz nawet, że Jezus mówi o kosciele WIELE razy (jezeli nie wiesz na dany temat to najpierw sie zapoznaj a nie pisz bzdur, które czytaja inni ludzie). Jaki szaman.. ?! Ja wierze w Boga, w Jego miłosierdzie, dziekuje mu ze pomaga nam codziennie, ze mam dobrego proboszca, który głosi Słowo Boże. Nikt nas nie kontroluje, co za brednie piszesz.. prosze cie, zostawmy teraz nasze zdania dla siebie i skończmy tą dyskusje, która prowadzi do nikąd. Bo nie wiem co chcesz mi udowodnic. Nie bede odpisywała na dalsze komentarze, bo napisał to co miałam napisac. Dziekuje za tą bardzo ale bardzo interesującą rozmowę, ale na tym kończe.

sylwus11113

Ja też mogę dać tobie wino i chleb, powiem, że to postać jezusa i cud.
Nie tylko przed sobą, ale i przed szamanem. W biblii jest napisane, aby mówić swoje grzechy na rynku głośno i wtedy zostają odpuszczone. Teraz tylko w geście szamana leży jaką pokutę ci da i czy odpuści.
Oczywiście, że nie wiesz. Zmienione przykazania są 3. Jedno już podałem z niewolnikiem.

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Zachowaj dzień sobotni, abyś go święcił, jak ci przykazał Pan, Bóg twój. 13Sześć dni robić będziesz i pełnić wszystkie roboty twoje. 14Siódmy dzień jest sabat, to jest odpocznienie Pana Boga twego. Nie będziesz weń pełnił żadnej robot, ty ani syn twój, ani córka, służebnik i służebnica, ani wół, ani osioł, ani żadne bydlę twoje, ani przechodzień, który jest między bramami twoimi, aby odpoczął sługa i służebnica twoja jak i ty. 15Pamiętaj, żeś i sam służył w Egipcie, i wywiódł cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i ramieniem wyciągniętym, i przeto ci kazał, abyś zachował dzień sobotni.

To są zmienione przykazania boskie i nie przestrzegane prawo z biblii.

Prezerwatywy nie zabijaj hahahahhahaha to w czasie okresu też zabijasz hahahahahha albo jak masz zmazę nocną.

Jak ci pomaga? MY tylko żyjemy na świecie nie jacyś wyimaginowani przyjaciele. Dobrze, że napisałaś o proboszczu. Pogratuluj mu od mnie, że cie dobrze zmanipulował.

Również dziękuje :*

jukatos

Mój ostatni komentarz brzmi: na temat prezerwatyw sobie poczytaj mój drogi, bo nawet nie wiesz co piszesz a na temat okresu nie bede sie wypowiadac bo jest to załosne. Żaden ksiadz mna nie manipuluje, ZYCIE to CUD, ktory dał nam BOG, a ksiądz pomaga nam na rozne sposoby, gdy mamy klopot on pokaze nam lub przypomni co powiedział Jezus (np. własnie tak nam pomaga), jest 10 przykazan bozych, te które podałes jak najbardziej sa piękne i madre i zgadzam się z nimi, a z niewolnikiem tak jak napisałam, to jest STARY TESTAMENT (przed Chrystusem, czasy starozytne, poczytaj sobie na ten temat), ty nic nie rozumiesz .. nie moge, jaki sens ma nasza rozmowa jak ty wiesz swoje a ja swoje. Chleb i wino, tak wierzymy w to (biblia na pamiątke czyncie to poczytaj sobie), na mszy jestesmy swiadkami gdy Jezus umiera na krzyzu. Oj, chłopie.. nie prawda. Nie zgadzam się z tobą.
Koncze ta dyskusje, i równiez dziekuje .

sylwus11113

Życie to cud, więc powinnaś wykorzystać każdy okres płodności do dania owego cudu, a nie spuszczać jajeczko w kiblu albo wyrzucać na śmietnik. Tak samo jest z prezerwatywami niewykorzystane plemniku są wyrzucane. Mężczyzna je produkuje cały czas, a po paru tygodniach same są wydzielane.
Właśnie widać, że dosyć często musiałaś chodzić do tego szamana, który nie ma oficjalnie rodziny, dzieci itd. a udziela rad związanych z nimi.
Zgadzasz się z nimi? Czyli w sobotę całkowicie odpoczywasz i nie modlisz się do obrazków, figurek itd.?
Nie, jest to słowo boże, jak napisałaś ponadczasowe. A nie jakieś wybieranie lepszych, a gorszych odrzucanie.
O ile wiem to tylko dostajecie chleb, bez wina. Tak nie macie pełnych sakramentów.

jukatos

Nie, Bóg nie powiedział, że mamy cały czas się rozmnażać, nie powiedział, że mamy miec nie wiadomo ile dzieci, natomiast powiedział, ze mąz i żona to jedność i mają się na wzajem miłować i kochac, miec dzieci i uczyc je miłosci. Organizm kobiety ma swoje granice. Nie pisz, że ksiądz to szaman, bo to bzdury. Nie, nie chodze do księdza czesto i nie jest to twoja sprawa. Mnie obchodzi Bóg, a nie jakis ksiądz, człowiek ma pomagac drugiemu a nie jechac na niego. Nie masz pojecia jakich rad udziela ksiądz, wiec nie wypowiadaj sie na ten temat. nie, w sobotę pracuję, pomagam rodzicom w domu a w niedziele Jezus zmartwychwstał i wtedy odpoczywamy, nie modlimy się do obrazków (chodzi mi o to, ze nie modlimy sie do płótna czy do ramki, obraz pomaga nam sie skupic ( w tym przypadku mi) na rozmowie z Bogiem, gdy ide na spacer modle sie, a nie modle sie do obrazka.. TAK, wcale nie wybieramy lepszych czy gorszych tresci Biblii, po prostu trzeba miec swiadomosc, ze w Starym Testamencie niektóre fragmenty sa trudne i trzeba uwaznie czytac. Nie tylko w Starym testamencie. W niektórych panstwach w kosciele katolickim pija wino i jedza chleb, to zalezy od tradycji i koscioła. I tyle na ten temat, podobno juz sobie podziekowalismy, wiec do widzenia.

sylwus11113

No i właśnie od tego jest antykoncepcja. Sama widzisz, że twój bełkot o zabijaniu plemników czy komórek jajowych jako morderstwo jest głupi.
Ksiądz to szaman, mieni się boskim posłańcem. Tobie podobno pomógł, można powiedzieć, że zaszkodził. Powołuje się na zaklęcia i wyimaginowane postacie.
Pracujesz w sobotę to łamiesz prawo boskie, gdyż w bibli jest jak byk napisane w sobotę odpoczywaj. No i modlisz się do bożka z obrazu, chociaż bożek z biblii jasno mówi, że nie wolno, gdyż nikt boga nie widział jak i jezusa. Rozmawiasz z bogiem? I co ci takiego mów?
Biblia jest łatwa jak bajka dla dzieci, gdyż została napisana przez żydowskich pasterzy. Tylko debile jej nie rozumieją. Sama pewnie tez jej nie czytałaś, tylko powołujesz się na to co szaman mówi.
W kościele protestanckim, a nie w sekcie katolickiej. Zbawiona i tak nie będziesz, łamiesz boskie przykazania i do tego nie otrzymujesz wszystkich sakramentów.

jukatos

Nie, właśnie nie jest głupi. Ksiądz nie jest zadnym szamanem, jest sługą BOGA. na jakie zaklęcia?! Nie, u nas jest inny czas, w tamtych czasach w Jerozolimie szabat zaczynał się w sobotę a u nas niedziela a u nich jest wtedy sobota. Nie, nie modlę sie do "bożka" z obrazka, widziała św. Faustyna widziała Jezusa, jeszcze raz pisze nie modlimy sie do obrazka. Przecież modlimy się do nich, nie do kawałka płótna i farby (!). Sam Jezus przecież kazał świętej siostrze Faustynie, aby ta namalowała Jego wizerunek "Jezu, ufam Tobie". Wiadomo, że Bóg jest wszędzie i możemy się modlić do Niego bez obrazów czy też figur. Ale w nich nie ma niczego złego, bo, podkreślam, modlimy się prosto do Boga, a nie uznajemy obrazków za boga. My, jako ludzie w ten sposób oddajemy im cześć. Oddajemy im cześć tak, jak umiemy to najlepiej. Rozmawiam z Bogiem *moja sprawa jak), dziękuję mu za dar życia między innymi :) Nie, Biblia nie jest łatwa jak bajka, nie została napisana przez zydowskich pasterzy (poczytaj sobie a potem pisz), bo są nawet w Bibli napisane : np. Ewangelia według św. Łukasza. Św. Jan miał objawienie Chrystusa, On mu pokazał jak bedzie wyglądac apokalispa. Jak nie wiiesz to nie pisz bzdur! czytam Biblię, wiec nie wypowiadaj się na temat co robię, okej? Nie, nie powołuję się na to co KSIĄDZ mówi tylko słucham słów Boga. Apropos, poczytaj sobie kim jest szaman. Co w kosciele protestanckim? Nie nazywaj katolicyzmem sektą, bo obrazasz mnie. Skąd ty możesz wiedziec czy bede zbawiona czy nie, chciałabym widziec twoją minę gdy wszyscy spotkamy sie przed Bogiem. Nie jestem święta, kazdy człowiek popełnia grzechy, ale po to się stara. O jakie sakramenty ci chodzi? Podobno mielismy skonczyc tą rozmowę.

sylwus11113

Jest głupie, co ci udowodniłem.
Ksiądz tak samo jak szaman nie ma żadnych dowodów na istnienie boga, duchów, magicznych kucyków itd. ale wmawia ludziom, że jest inaczej. Wasze zaklęcia ojcze nasz, matko boża itd. I co z tego, że faustyna widziała, jak nikt więcej.
Biblia to zbiór mitów i legend spisany przez żydowskich pasterzy, w której świat liczy 10 tysięcy lat, Ziemia jest płaska i powstała w 7 dni, epilepsja to opętanie itd.
Wiele razy sekta katolicka prorokowała koniec świata i nic z tego m.in. w 1000 roku obawiano się końca i dlatego gdy rok minął zrobili sylwestra. Tak samo nadejście mesjasza, nikogo takiego nie widać.
W kościele protestanckim nie modli się do obrazków i otrzymuje się wszystkie sakramenty.
Sama chciałaś kończyć.

jukatos

Tak, ja już skończyłam tą rozmowę, ale ty odpisałeś, wiec nie mogłam zostawic takich bredni w powietrzu. Poczytaj sobie dokładnie co to jest epilepsja, bo to nie jest zadne opetanie, tylko choroba. I jeszcze raz proszę Cię, poczytaj kim jest szaman, nie porównuj go z ksiedzem, bo piszesz brednie. Ksiądz jak i inni chrzescijanie , i nie tylko, bo wielu jest naukowców niewierzacych, którzy potwierdzają istnienie Jezusa maja dowody na jego istnienie. Poczytaj sobie w internecie: dowody na istnienie Jezusa :) Chłopie, nie pisz mi tu o jakis magicznych kucyczkach, bo w nie nie wierze, nie porównuj ich do Boga.Ojcze nasz , zdrowas Maryja jak już coś itd. to nie zaklęcia tylko modlitwy, poczytaj sobie czym rozni się modlitwa od zaklęcia. Jak nikt więcej ?! Przecież tyle ludzi widziało Maryję, Jezusa (powtarzam jest tyle objawien, cudów itd. ze nie ma się co spierac). Haha, co ty wiesz na temat Biblii i kto ją napisał, po co piszesz takie bzdury jak nie są one prawdą ? jaaaa... aha, akurat, 10 tysiecy lat, dobre. haha.. co ty piszesz, to wierzysz w to, że ziemia jest płaska?! Nie, KATOLICKI KOŚCIÓŁ czy CHRZESCIJANSKI NIGDY nie prorokował konca swiata, bo w Biblii jest napisane" Ani aniołowie w niebie, ani Syn nie wie kiedy nastąpi koniec, tylko Ojciec wie" coś w tym stylu. Obawiano się konca swiata (no właśnie, ale dopisz do konca kto sie tak naprawde objawiał, człowiek wierzacy czy człowiek ktorego nie obchodził Bog). Nikogo takiego nie widac, bo dopiero bedzie apokalipsa, my tego nie wiemy nikt tefgo nie wie, przeciez media straszyłe ze koniec swiata nastąpi w 2000, potem ze w 2012 itd. haha, śmieszne to jest. W kosciele katolickim tez nie modlimy się do obrazków :) My takze otrzymujemy wszystkie sakramenty. Miałes napisac szerzej z nimi, bo nie wiem o co ci z nimi chodzi.

sylwus11113

W bibbli pisze, że epilepsja to opętanie. Widać już nie pierwszy raz, że biblii NIE CZYTAŁAŚ, a się wypowiadasz. Dobrze wiem, co to szaman, dlatego piszę, że ksiądz nim jest.
NIE MA DOWODÓW na istnienie jezusa i nikt normalny, tym bardziej ateista nie zna takowych.
Te niby modlitwy mają wpłynąć na nasze życie po śmierci czy łaski za życia, więc są jak najbardziej zaklęciami. Sama sobie poczytaj definicje jak i biblie.
Objawienia i cuda są to mataczenia albo jakieś zwiechy psychiki, przecież wiele osób też widziało UFO, Yeti albo potwora z lochness. Też im wierzysz? Tylko ty tu piszesz bzdury nie podparte niczym oprócz bajań miejscowego szamana.
O płaskiej Ziemi która liczącej 10 tysięcy lat pisze biblia, a sekta katolicka paliła na stosie każdego kto myślał inaczej.
Modlicie się do obrazków świętych i figurek jezusa, jego matki itd. Nie otrzymujecie sakramentu wina. Wpisz sobie protestantyzm.

jukatos

haha, dobre ;) Nie pisz czegoś, czego nie wiesz, okej? TAK, CZYTAM Biblię, i nigdzie nie pisze, ze epilepsja to opętanie, poczytaj sobie co to jest za choroba ;) Nie, modlitwa to nie jest żadne zaklęcie, to TY sobie poczytaj jaka jest roznica miedzy modlitwa a zaklęciem :) haha, nie porównywaj YETI do Boga, po pierwsze YETI, UFO i potwór z lochness nikt dokladnie nie moze potwierdzic czy oni istnieją :) A objawienia to nie sa zadne zwiechy mój drogi, tez sobie poczytaj dokładnie na ten temat. Duuuużo ludzi widziało w objawieniach Maryję czy Jezusa. Szaman a ksiądz to dwie różne osoby, prosze cie , nie porównuj ich bo nie masz racji. Sa poparte i to bardzo wieloma informacjami :) "O płaskiej Ziemi która liczącej 10 tysięcy lat pisze biblia, a sekta katolicka paliła na stosie każdego kto myślał inaczej." Nie, BIBLIA NIE pisze tak, nie pisz takich bzdur ! z paleniem na stosie (bez komentarza), ludzie byli rózni, reformy itd. Pisałam co mysle na ten temat. Nie, nie modlimy się do obrazkow itd. też pisałam ci coś na ten temat :) Hah, i to jest ten twój sakrament tak ? Ahhha..okej bez komentarza może z tym winem, jestem KATOLICZKĄ jak i CHRZESCIJANKA, wiec uczestnicze na mszy gdzie jest uczta na której jest przemienienie chleba i wina :) Myślałam, że skonczylismy tą rozmowę. Miałam juz nadzieje, bo dawno nie pisałes, wiec cieszyłam sie
z tego no, ale cóż. Skończyłam dyskusję, na dalsze komentarze nie bede odpisywać (nie chciałeś skonczyc, wiec ja kończę) Dziękuje !

sylwus11113

Nie pierwszy raz już ci udowodniam brak obeznania z pismem śniętym.
"7 Odpowiedział Mu jeden z tłumu: «Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. 18 Ten, gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli». 19 On zaś rzekł do nich: «O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie!» 20 I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. 21 Jezus zapytał ojca: «Od jak dawna to mu się zdarza?» Ten zaś odrzekł: «Od dzieciństwa. 22 I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam!». 23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy». 24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!» 25 A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: «Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego!». 26 A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: «On umarł». 27 Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. 28 Gdy przyszedł do domu, uczniowie Go pytali na osobności: «Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?» 29 Rzekł im: «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą <i postem>». "
Jasno z tego wynika, że epilepsja to opętanie, do tego jezus leczy go modlitwą czyli zaklęciem, gdyż definicja tego jest taka:

"Zaklęcie – działanie w magii, składające się z wykonywania określonych ruchów i wypowiadania określonych słów, mające na celu częściowe ukształtowanie rzeczywistości. Zaklęcie może być również afirmacją, gdyż według jednego z modeli magii zaklęcie ma wpłynąć na podświadomość. Obrzędowe zaklęcia bywają śpiewane lub recytowane"

HAHAH a boga może dokładnie potwierdzić? Wiele jest osób twierdzących, że zostały porwane przez ufo jak i wiele zdjęć, można rzec, że więcej dowodów przemawia na istnienie ufo niż bożka.
Nie ma żadnego udowodnionego objawienia, cudu itd.
Kolejna definicja:
Szaman – osoba pełniąca funkcję religijną polegającą na sformalizowanej i instytucjonalnej więzi ekstatycznej z istotami nadludzkimi, duchami przodków lub demonami.
Czyli jak ksiądz jest pośrednikiem między bogiem a człowiekiem. Może mu odpuszczać winy jak i przygotowuje go do życia wiecznego, odprawia rytuały itd.
Ja mam zawsze racje.
Lista genealogiczna, która została opisana w Księdze Rodzaju 5:11 podaje wiek Adama i jego potomstwa. Każdy potomek symbolizował następne pokolenie w linii między Adamem a Abrahamem. Poprzez chronologiczne określenie, gdzie Abraham przechodzi do historii, i dzięki dodaniu do siebie wieku wszystkich ludzi, o którym mówi Księga Rodzaju 5 i 11, staje się jasne, że Biblia naucza, iż ziemia ma około 6000 lat, do czego można dodać lub odjąć kilkaset lat.
To biblia tak pisze, same bzdury dla plebsu.
Ludzie byli różni, ale bożek podobno jest dobry, tak samo jak jego posłańce z watykanu.
Nic konkretnego nie napisałaś, a do obrazków się i tak modlisz.
Jaka przemiana? Macie na każdym rytuale jezusa, który zmienia wodę w wino?

jukatos

Tak jak pisałam wcześniej, nie będę komentowac, bo nikt nie skończy tej dyskusji, ten człowiek był opetany, epilepsja to nie choroba, na wczesnejszych komentarzach pisałam o tym :) nie komentuję bo nie ma sensu odpisywać na takie brednie :) Dziękuję !
P.S wino w krew jak coś ;)

sylwus11113

*epilepsja to NIE JEST opętanie :) pomyliło mi się wcześniej :) dziękuje za tą interesująca dyskusję !

sylwus11113

Dosyć często się mylisz. dzięki i nara.

jukatos

Haha, dzięki, każdy człowiek się myli, a to że pomyliło mi się, mam prawo , nie jestem Bogiem ;) Nara !

sylwus11113

Ten człowiek był chory na padaczkę! Chorował od dziecka, miał drgania jak każde epileptyk! Przez wieki ludzie brali różne choroby jako opętania. Bo sekty są zacofane.

jukatos

Epilepsja to nie opętanie :)

sylwus11113

W biblii pisze co innego.

jukatos

Duch nieczysty, jak sam podałeś piękny tekst, sam wpadłeś w swoją pomyłkę :) sam czytasz w tym cytacie, ze Jezus wypędza ducha nieczystego, czyli szatana, to on OPĘTAŁ tego chłopca. Epilepsja to nie opętanie ;) «Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą <i postem>» no właśnie, Modlitwą a nie zaklęciem, poczytaj sobie czym rózni się MODLITWA a ZAKLĘCIE. Heh.. NIE, niestety lub stety ale w tym wypadku nie masz racji. Nikt nie ma nigdy racji :) "posłańce" to LUDZIE, a KAZDY człowiek jest grzeszny:) Dzięki i do widzenia!

sylwus11113

Duch nieczysty tłumaczone objawy jako epilepsja. Nawet w średniowieczu leczono egzorcyzmami padaczkę itd.
Ja nie jestem.

jukatos

Aha, okej ty nie jestes grzeszny, rozumiem :) A ja jestem, dzięki za tą rozmowę, powodzenia w życiu !

sylwus11113

dla mnie religia to zło bo stanowi dla niektórych dobry powód do zabijania .poza tym dzieli ludzi,to drugi powód wojen po kasie

jukatos

"To była tylko zabawa pomiedzy mną i draugrem." to moje zdanie na ten temat brzmi: To bawcie się gdzie indziej.

dawid10809

Tak, chodziło o to.

jukatos

napisałam, ze każdy człowiek, jest cudem (powtarzam nie kierujmy się teraz niektórymi zachowaniami), ale to, ze jesli ktoś jak Ty to napisałes: "..ktoś zgwałci twoją kobietę i na nią naszcza, to też jest cudem?"odpowiadam: Nie, to nie jest dla mnie cud. Według mnie, jest to straszne, ze takie wydarzenia mają miejsce. Jest to smutne, bo świadomosć, co ludzie robią złego sobie nawzajem jest według mnie straszna.

sylwus11113

jak w filmie mówili co z nią zrobili to jedyne co czułem to zażenowania że to zwierzęta się usypia nie ludzi .zwierzęta zabijają przez instynkt a te gnojki zabili dla zabawy ,człowiek zabija zwierze -sport ,zwierze zabije człowieka -do uśpienia .
ale wracając do tematu :tak naprawdę to nie sądy powinny osądzać takich przestępców tylko rodzina ofiary albo jej przyjaciele . oni tylko rozumieją co ofiara czuła ,chociaż dla mnie osobiście powinni być karani sposobem a la żyletki,kwasek cytrynowy i sól
brzydzę się takich ludzi

dawid10809

Zgodze sie z : "..zwierzęta zabijają przez instynkt a te gnojki zabili dla zabawy..". jest to straszne jak ludzie mogą byc okrutni wobec siebie i ile jest niesprawiedliwosci na tym świecie.

sylwus11113

mnie dobija to że na świecie jest niesprawiedliwość a ja nie moge nic z tym zrobić ..dlatego zazwyczaj siętym nie przejmuje

dawid10809

Oczywiście, że możesz coś zrobić dla tego świata. Chodzi mi o siebie samego, mozesz byc po prostu dla każdego miłosierny, pomocny itp. Wiem, ze pewnie pomyślisz, że to mało, ale uwierz, jeśli każdy by tak robił nie byłoby zła na świecie. A co odpowiesz na moje odpowiedzi ?

sylwus11113

staram się być dobry ale ludzie to wykorzystują

dawid10809

Niestety, ale zawsze tak jest, ze ludzie to wykorzystują.

sylwus11113

jestem dobry to ludzie to wykorzystują,jestem podłym gnojem -jestem zły

dawid10809

Rozumiem, ale nie każdy cie wykorzysta.

sylwus11113

a jak rozpoznać uczciwego a jak faceta z planem, ?

dawid10809

Nie wiem, nie znam sie na tych sprawach.. hehe :)

sylwus11113

nie,nie .wiem że to zabrzmiało gejowsko i cofam to . i'm not gay

sylwus11113

taka mądrość :gdy jesteś młody jesteś pełen ideałów ,potem nasiąkasz doswiadczeniem i dochodzisz do wniosku że bycie sku**ysynem jest bardziej opłacalne .

dawid10809

Hmm..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones