Odtwórz Zwiastun nr 1 2:26
Film

A Time to Kill

1996 2 godz. 29 min.
7,7 59 087
ocen
7,7 10 1 59087
25 447
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":3}
{"id":"4794","linkUrl":"/film/Czas+zabijania-1996-4794","alt":"Czas zabijania","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/47/94/4794/7209324.2.jpg"}
Czarnoskóry Carl Lee zabija gwałcicieli swojej córki. Staje przed białą ławą przysięgłych na głębokim Południu USA, gdzie nadal działa Ku Klux Klan.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Popcorn Przełomowa rola w roku 1997 dla Matthew McConaughey
Czas zabijania
Zwiastun nr 1 2:26
Czas zabijania - Zwiastun Nr 1 Czas zabijania - Zwiastun Nr 1

Młody obiecujący prawnik, Jake Brigance (Matthew McConaughey), podejmuje się obrony Afroamerykanina (Samuel L. Jackson), ojca brutalnie zgwałconej i pobitej dziesięcioletniej dziewczynki, który samodzielnie wymierzył sprawiedliwość sprawcom. Prześladowany przez Ku-Klux-Klan adwokat może liczyć jedynie na pomoc znajomej studentki prawa Młody obiecujący prawnik, Jake Brigance (Matthew McConaughey), podejmuje się obrony Afroamerykanina (Samuel L. Jackson), ojca brutalnie zgwałconej i pobitej dziesięcioletniej dziewczynki, który samodzielnie wymierzył sprawiedliwość sprawcom. Prześladowany przez Ku-Klux-Klan adwokat może liczyć jedynie na pomoc znajomej studentki prawa oraz sławnego przed laty kolegi po fachu, Luciena Wilbanksa (Donald Sutherland). Jake ma przeciwko sobie nie tylko demonicznego prokuratora i nastawioną nieprzychylnie ławę przysięgłych, lecz także mieszkańców miasteczka w bodaj najbardziej rasistowskim stanie USA.

boxoffice
$152 266 007 na świecie
$108 766 007 w USA
$43 500 000 poza USA
budżet
$40 000 000
na podstawie
John Grisham "Czas zabijania" (powieść)
studio
Regency Enterprises / Warner Bros.
inne tytuły
Kevin Costner był rozważany do zagrania roli Jake'a Brigance'a. Chciał jednak przejąć całkowitą kontrolę nad projektem, a na to nie zgodził się John Grisham. O angaż starał się Woody Harrelson, ale Grisham nie zgodził się na występ aktora. Z kolei Val Kilmer odrzucił złożoną przez Joela Schumachera propozycję. Ponadto kandydatami byli: Alec BaldwinBrad PittBill PaxtonRalph FiennesAidan Quinn.
Paul Newman dostał propozycję zagrania Luciena Wilbanksa, ale ją odrzucił.
Sędziego Noose'a początkowo miał zagrać Bruce Dern. Nie pozwoliły mu na to jednak inne filmowe zobowiązania.
Filmów opowiadających o rozprawach sądowych jest bardzo wiele. Niektóre z nich w większym lub mniejszym stopniu skupiają się na przedstawieniu pracy prawników i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 69%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.