PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 132
oceny
6,9 10 1 80132
6,7 19
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

Etyka

ocenił(a) film na 9

Czemu takie filmy puszczają raz do roku na lekcjach etyki w szkole? To powinien obejrzeć każdy uczeń, obowiązkowo, to i wiele innych filmów.

victiln

Może dlatego, że w większości szkół nie ma etyki. A szkoda... powinna być zamiast religii. Jak ktoś chce się uczyć o bogu niech idzie do świątyni, a w szkole powinni uczyć o moralności, tolerancji i szacunku.

Aurien

Jak ty się w tym Rzeszowie uchowałaś...?

Aurien

Oo, możesz wysyłać wiadomości. To też "cudem"?

Aurien

Jakieś punkty masz. Co trzeba dodać żeby też mieć punkty?

oider

Cokolwiek. Obsadę, plakat, ciekawostkę, reckę... tylko muszą zaakceptować.

Aurien

Dzięki wielkie!

ocenił(a) film na 7
victiln

ja jeszcze z czasow technikum pamietam jak ksiadz na religii przynosil ze soba projektor, laptopa i przynajmniej raz na miesiac-dwa wyswietlal nam filmy. m. in. wlasnie Czesc Tereska, Ediego, Szkole Uczuc czy Komornika...

Dako

To fajny ksiądz. ;D

ocenił(a) film na 7
Aurien

Nasz ksiądz włączył nam kiedyś na dzień kobiet "Skazanego na bluesa".
A tak wracając do filmu "Część,Tereska" to również uważam,że każdy uczeń powinien go obejrzeć.
Tylko z drugiej strony, zastanawiam się czy to by pomogło, czy może raczej niektórym jeszcze bardziej zaszkodziło?
Bo widzicie z kolei mój katecheta w liceum miał manię puszczania nam filmów o aborcji a z całej tej jego akcji w obronie życia urodziło się tyle ,że w końcu na większości przestały one robić jakiekolwiek wrażenie a niektórzy podobno nawet polubili je oglądać.Powiedźcie mi kto normalny lubi słuchać psychopaty w białym kitlu, który nawija o ćwiartowaniu dziecka na kawałki?No kto?!To już trzeba być naprawdę chorym.Dlatego myślę,że z takimi akcjami to trzeba jednak ostrożnie,bo można uzyskać skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego.

ocenił(a) film na 6
rrr_Angel

Film bardzo dobry.Z oglądaniem ambitnych filmów w szkołach jest tak: do inteligentnego ucznia przesłanie dotrze, jak obejrzy to debil to tylko nauczy się głupich tekstów i taki będzie finał. Wszystko zależy na jaki grunt padnie ziarno.

victiln

U mnie nie ma etyki. Powiem szczerze, ze nawet nie wiedziałam, że film puszczają w szkołach.
Obejrzałam film dwa razy i wielkie wrażenie robi na mnie czarno - biały ekran. Uwielbiam te klimaty.
Zgadzam się z poprzednikiem - film powinien obejrzeć każdy, nie tylko uczeń.
Podoba mi się, porusza ważne tematy.

victiln

może dla tego, że w szkołach nie ma lekcji etyki?

ocenił(a) film na 9
vintage_lover

Raz do roku, na rekolekcjach, dla grupki 8 osób ze wszystkich klas gimnazjum. Naprawdę bez sensu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones