PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4545}

Czekolada

Chocolat
7,5 218 116
ocen
7,5 10 1 218116
6,8 25
ocen krytyków
Czekolada
powrót do forum filmu Czekolada

czekoladowe kuszenie

ocenił(a) film na 7

''Czekolade'' docenilam pod wzgledem artystycznym dopiero wtedy,gdy obejrzalam ja drugi raz. Za pierwszym zdecydowanie za bardzo wciagnela mnie kulinarnie. ;) Potem, juz najedzona, zauwazylam,ze w filmie jest znakomicie duzo rol i scen perelek. Burmistrz zajadajacy sie czekolada, ksiadz tanczacy i spiewajacy ''muzyke amerykanska''. Znakomite. A z aktorow z pewnoscia trzeba wspomniec o Lenie Olin, ktorej przemiana dodaje filmowi blasku, Alfredzie Molin i wspaniale zgorzknialej Judi Dench.Poza tym Carrie-Anne Moss, po ktorej nie widac sladu Matrixa( za pierwszym ogladaniem nie pasowala mi do tej roli-a teraz,bez wspomnien Matrixa, wypada wspaniale). Kolejna perelka.
Za to, wbrew oczekowaniom, na kolana nie powalili mnie ani Johny Depp, ani Juliette Binoche. Depp byl taki, jak zawsze-po prostu ciezko byloby sobie wyobrazic kogos innego w roli Roux. Moze o to chodzilo,ale ja wolalabym nie kojarzyc go na zawsze Deppem (nie wiem,czy jasno napisalam,co autor mial na mysli ;) ). A Binoche? Nie przekonala mnie do swojej bohaterki. Ani na moment.
Ogolnie, film magiczny, kuszacy i madry. Na pewno warto obejrzec.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones