Red Sonja

1 godz. 29 min.
5,8 12 304
oceny
5,8 10 12304
1 090
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":3}
{"type":"film","id":4801,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Red+Sonja-1985-4801/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Czerwona Sonja
  • ...mozna bylo spędzic popołudnie w krainie baśni.Niestety te filmy sie zestarzały.

• jeansibelius ocenił(a) ten film na: 10

Kalina102 nie, moja droga - to TY się zestarzałaś...i dziś, na tle filmów robionych głównie w komputerze, taki kawał kina nadal ma swoją - może nawet rosnącą - rację bytu...

• jeansibelius Nie chodziło mi o technikę wykonania filmu...ale o naiwne sceny..ale to jest moje nieobiektywne podejście.

• Kalina102 To nie jest Twoje subiektywne podejście. To fakt.
    Ale mnie to nie przeszkadza. @Jeansibelius'owi też, tylko wyraził się w sposób w jakim wyraża się zaraz po obejrzeniu "Czerwonej Sonji" czy, któregoś "Conana ...".
    Spójrz za okno na ten współczesny ludzki Świat. Potem spójrz jeszcze raz i odpowiedz, czy to co jest może się równać z tym co było? I nie problem w tym, że jest gorzej. Teraźniejszość nigdy nie doścignie przeszłości, jednak różnica pomiędzy tym co było, a tym co jest przypomina obecnie przepaść wielkości Wielkiego Kanionu, różnica jest większa niż zwykle, a tak jest zazwyczaj przed wielką tragedią, np. wojną.
    Osobiście wolałbym kometę, ale wiem, że nie jestem jej godzien.

• arrowman Ale ja krytykowałam ten film kiedy pokazano go zaraz po premierze! To nie kwestia mojego wieku...tylko gustu.Już w tamtym czasie uważałam ..że ten film to kicz.

• Kalina102 Argh... Kobieta... nie zrozumiałaś mnie. Napisałem, że Twoja krytyczna opinia to FAKT (czyli się z tobą zgadzam). Dlaczego kobiety ZAWSZE uparcie wmawiają sobie, że się z nimi nie zgadzamy?:-)
    Chodziło mi jedynie o sentyment do pewnych czasów... Jak to opisał @jeansibelius kiedyś nad efektami specjalnymi trzeba było się nieźle nagłowić, i to nie pisaniem skryptów na (super)kompie, czy budowaniem "polygoniastych" brył, ale nagłowić czysto technicznie. To były zadania dla inżyniera!
    I tego trochę brakuje:-(

P.S. Ja nie żyłem w czasach kiedy byłą premiera Sonji, ale chyba moja dusza powstała dla innych czasów i zaszła jakaś pomyłka tam u "góry", bo zupełnie sobie nie radzę z teraźniejszością, ani przyszłością. Najlepiej żyje mi się przeszłością. Dlatego tępię zażarcie teraźniejszość i rozwój cywilizacyjny jaki za nim idzie. Ludzie zaczynają dzięki temu "postępowi" przypominać zwierzęta. Nie że uważam przeszłość za Eden, ale do croma, dlaczego my, jako ludzkość, się cofamy?

• Kalina102 P.S.2. I nie zwracaj uwagi na uwagę @jeansibelius o Twoim wieku. On po prostu był po seansie z bohaterami barbarzyńcami, na prawdę taki nie jest, po prostu bardzo się "utożsamił" z nimi. Nie ma po co mieć kompleksów, wierz mi:-) Zestarzejemy się wszyscy. No chyba, że padniemy wcześniej, przed starością. Ale to trzeba uznać za wyjątek.

• Chlor_3 ocenił(a) ten film na: 8

Kalina102 Nie ma to jak bardzo realistyczne sceny we współczesnych filmach przykładowo, jak tam sobie Harry Potter fruwa na swojej różdżce ;-)

• jeansibelius Powiedzieć kobiecie, że się zestarzała - galanteria godna Connana:-)

Nie zgodzę się z Tobą. Gusta się rzadko starzeją. Sam wiesz, że nawet w tamtych czasach efektami i grą aktorską film nie powalał. Czas po prostu idealizuje pewne rzeczy. Kalina102 padła ofiarą czasu, tak jak każdy z nas, tylko w innych przypadkach.
    Zauważ, że młode pokolenia naśmiewają się ze starszych, dlatego, że ludzie pozostają przy gustach ze swoich czasów młodości, czasów, które w dorosłym życiu w większości przypadków wydają się krainą rodem z baśni czy mitów.

Tak jak patrzę teraz na ten szmirowaty Świat, społeczeństwo, aż cisną mi się na usta słowa:
    "Kończ Waść, wstydu oszczędź..."

• arrowman To prawda...świat toczy się ku kompletnej degrengoladzie.Cóż...podobno nasze babcie mówiły to samo.Kwadratura koła ;-)

• batii20 ocenił(a) ten film na: 7

Kalina102 Kocham dalej takie f
    ilmy

• Kalina102 Tak, ale wtedy to mówiły babcie do wnuków, a tersz tak mówią 40, a nawet 30- latkowie o nastolatkach...

• arrowman "Nie zgodzę się z Tobą. Gusta się rzadko starzeją. "
    Co za puste, nic nie znaczące, rzucone bezmyślnie, bezkonsekwencji, nieprecyzyjne ... "stwierdzenie" :/

• Chlor_3 ocenił(a) ten film na: 8

jeansibelius Zgadzam się, w starych filmach efekty specjalne były smaczkiem który dopełniał film a nie dzisiejszy chłam, który jest kręcony często tylko żeby zademonstrować gimbusom możliwości animacji 3D ;-)