PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794705}

Czwarta władza

The Post
6,6 50 405
ocen
6,6 10 1 50405
6,5 34
oceny krytyków
Czwarta władza
powrót do forum filmu Czwarta władza

Powiem prawdę, że po opisach i zapowiedziach spodziewałem się petardy w kinie. Po seansie z 20 osobami na sali ( 4 wyszły w połowie) miałem wrażenie, że to nie był dobry film. Nie mówię że słaby produkt, ale taki zwykły film. Widziałem o wiele lepsze w podobnych kimatach. Nawet kilka miesięcy temu film o Watergate z L Neeson, który w filmie The Post kończy ostatnia scena związana z aferą Watergate. Czegoś mi brakowało. Film miał wyglądać fajnie a wyglądał jakoś komicznie. Może to tylko moja ocena ale postać, którą gra T Hanks jest jakaś sztuczna i śmieszna. Ciężko mi było dotrzymać do końca a sam film mnie nie wciągnął. Lubię historię i znałem sprawę wcześniej z wielu książek i dokumentów, ale ten film nie wzbudził we mnie zachwytu. To taka moja ocena z którą nie każdy musi się zgodzić. Najlepiej samemu zobaczyć film i ocenić. Dla mnie to zwykły produkt. Patrząc na role aktorów Hanks i Streep szukałem tych fajerwerków i oskarowych ról. I po filmie pytam się -ale gdzie, kiedy, jakie oskary?
Może to tylko ja, ale ten film zupełnie nie oddał całego szumu którym był otoczony jeszcze przed premierą.
Ocena 5 *****

ksdiamante

A gdzie już grają?

ocenił(a) film na 7
ksdiamante

A żebyś wiedział,to po prostu kolejny film Spielberga,żadna bomba ani rewelka,dobry i tyle ,a w grze Liam Neeson bije ich wszystkich na głowę.

ocenił(a) film na 8
ksdiamante

Które Kino już Puszcza ten film?

ColeTurner_2

Ja widzialam wczoraj w Londynie i mam podobne odczucia. Gdyby nie Hanks i Streep (czyli klasa sama w sobie) to przeszlabym kolo tego filmu obojetnie. Historia jakich wiele, nic porywajacego ani wzbudzajacego szczegolne emocje. Jesli jestescie fanami ktoregos z aktorow to polecam ale to taki film do obejrzenia w domu.

paczi88

Dodam jeszcze ze jesli zastanawiacie sie nad filmem to polecam 3 bilboardy, film naprawde rewelacja..

ocenił(a) film na 5
paczi88

No właśnie Hanks i Streep to ogromne gwiazdy, a jednak w tym filmie miałem wrażenie, że sobie odpuścili... Obie role były nijakie. Wiem, że Kay miała być postacią nie potrafiącą się do końca odnaleźć na swoim miejscu (i jeśli chodzi o jej mało stanowczy charakter przez większość filmu, i ówczesną, anty-kobiecą politykę, która generalnie nie zachęcała kobiet do kierowania biznesem), ale w ogóle mnie nie przekonała do siebie. Hanks ze swoim skwaszonym wyrazem twarzy w 80% scen był raczej komiczny, niż konkretny i zapadający w pamięć.

ocenił(a) film na 6
ksdiamante

Mnie ten film tak zainspirował że chyba zaraz wykupię prenumeratę Washington Post! Już nie mogę się doczekać kiedy zrobią polski odpowiednik z Wyborczą i Michnikiem.
A tak na serio... czasem patrzę na takie filmy i dziwię się czemu na przykład nie zrobiono jeszcze ekranizacji o polskiej prasie podziemnej, o bohaterach takich jak np. Pilecki już nie wspominając...

ocenił(a) film na 4
kidman86

Jest o Pileckim film, ale bardzo, bardzo, bardzo bardzo bardzoooo zły

ocenił(a) film na 6
Gyp

Dzięki za przypomnienie, kompletnie o nim zapomniałem! Pieniążki na superprodukcję znajdą się chyba dopiero gdy jakiś kreatywny reżyser z USA postanowi z rotmistrza zrobić homoseksualistę o żydowskim pochodzeniu.

kidman86

Odbilo ci ? a co jest dziwnego w jakimkolwiek rotmistrzu homoseksualiscie i moze i zydowskim pochodzeniu ? Zastanow sie dwa razy

ocenił(a) film na 5
ksdiamante

Zgadzam się, nudny jak flaki z olejem, wyszedlem przed końcem a po 20 min prawie zasnalem

ocenił(a) film na 6
ksdiamante

A ja powiem, że bardzo mi się ten film podobał. Był bardzo subtelnie poprowadzony. Muzyka tak fajnie dudniła w tle, budując nastrój niepokoju, szybki i zwinny montaż nie dał się nudzić, kamera nadawała dynamiki; całe techniczne zaplecze było dopieszczone na cacy. Bardzo fajnie, że w odróżnieniu od 95% filmów, ten ma dobrze napisany scenariusz. Ale najbardziej porwała mnie Streep; bardzo dobra rola, zagrała całą sobą; np. rzuciło mi się w oczy jak nerwowo bawiła się okularami, czy przeplatała dłonie. Na jej twarzy było bardzo wiele emocji, nie potrzebowała ani muzyki ani montażu, żeby pociągnąć człowiekowi nerwy. Bardzo mi się dobrze dzięki temu ten film oglądało. Jednakże, zgadzam się, że rola Hanksa była dziwna. Po pierwsze, nie pasowała do niego, trochę ten bohater był zbyt bezczelny a Hanks- amerykański wujek dobrarada - nie poradził sobie z taką rolę. Rzeczywiście, wyszło to komicznie. Jest kilka scen za długich, reżyseria tam bardzo siada. Np. po świetnym otwarciu Spielberg przerzuca akcję do redakcji. I ta sekwencja jest za długa i całkowicie bez pomysłu; chwała Bogu, że jest przeplatana z wątkiem spotkania Streep z bankierami, bo inaczej byłoby to męczące. Moim zdaniem też niepotrzebnie pod koniec w kadrze pojawia się aż tyle postaci i źle, że Spielberg chce każdej dać swoje 5 minut. Film na tym traci, obrywa na tym wątek Streep, a te postacie pojawiają się na ekranie w większości nie wnosząc nic. Na przykład ten gruby młody prawnik - całość by się obeszła bez niego, bez żadnej straty dla filmu. ALe ogólnie jestem bardzo zadowolony. Tak dobrego filmu Spielberg nie miał od lat, dużo lepszy od "Mostu szpiegów". Polecam

ocenił(a) film na 6
wojoZiom12311

Również odczuwam niedosyt. Choć ja oceniam film jako średni, zwyczajnie dlatego, że mając taki potencjał niewykorzystanie go aż przeszkadza w seansie. Nie liczyłam tu na akcję, czystą niewymagającą myślenia rozrywkę a na "konflikt". Zarówno z innymi jak i z samymi sobą. Zagłębienie się w postać Kay, jej przeżycia (samobójstwo męża, odsuwanie na boczny tor przez ojca), która cały czas jakby była zbyt nieśmiała, zbyt mało asertywna, za mało "głośna", aż pod koniec mimo ryzyka utraty statusu podjęła bardzo odważną decyzję. Hanks nie odegrał tu niczego, już postać Boba Odenkirka bardziej ciekawiła. Niedosyt. Ogromny niedosyt.

ocenił(a) film na 6
ksdiamante

mam podobne odczucia, jak na to ile szumu jest na temat tego filmu to zupełnie nic specjalnego, taki średniak do obejrzenia. Jedyna scena którą myślę, że będę pamiętać po jakimś czasie, to ta, jak Kay mówi, że to jest jej firma i ona decyduje. Czuć moc:)

ksdiamante

Zgadzam się z Tobą,film mnie nie wciągnął przez to daje słabą ocene

ocenił(a) film na 5
ksdiamante

Popieram. Równie nudny co "Most szpiegów". W ogóle nie angażuje, a dramaturgia jest zerowa. Ot, lekcja historii, nic więcej.

Kung_Fu_Master

No to wlasnie o to chodzi zebysmy wiedzieli ze o wolna prase w stanach tez trzeba bylo walczyc , jak nie lataja statki i nie wgniata w fotel to nie znaczy ze nie nudny tylko normalny film .

ocenił(a) film na 5
Odette_Ode

Jakbym szukał wyłącznie wiedzy na temat walki o wolność prasy, to bym jej poszukał na Wikipedii. Od dwugodzinnego filmu wymagam czegoś więcej i na pewno nie potrzeba latających statków, ani fajerwerków, aby zaangażować mnie historią i dostarczyć rozrywki (patrz choćby film "Paterson").

ksdiamante

Zgadzam się, że jest to po prostu dobre kino, ale nic wyjątkowego. Trzeba przyznać, że pod względem reżyserii, dramaturgii i gry aktorskiej na poziomie (chociaż Streep miewała w swoim życiu lepsze role, to są aktorzy, którzy robią to dobrze zawsze). Moja mama podsumowała "Taki normalny film". W jej ustach miał to być komplement, że nic udziwnionego, ale dla mnie było to miłe spędzenie czasu.

http://pudelka-zapalek.pl/czwarta-wladza/

ocenił(a) film na 7
ksdiamante

Film ok, ale właśnie, nie ma w nim nic, co wybijałoby się ponad poziom. Nominacja do Oscara z pewnością musiała być, bo to film o "wielkiej sprawie" z "wielką obsadą", ale jak widać w tym roku Akademia pozostała niewzruszona i zwyczajnie ten obraz olała.

https://literatkakawy.wordpress.com/2018/03/06/czwarta-wladza/

ocenił(a) film na 5
ksdiamante

Też spodziewałam się wielkiego wow, a przez pierwszą godzinę siedziałam, ziewałam i kilka razy miałam wychodzić, koniec końców zostałam, film trochę się rozkręcił, ale "wow" się nie doczekałam niestety. Ot taki sobie film, z fajną obsadą, bez fajerwerków (oczywiście nie mówię o fajerwerkach w stylu wybuchających budynków, tylko zwyczajnie zabrałko mi "tego czegoś").

ocenił(a) film na 7
ksdiamante

Wiekszosc pewnie myslala, ze to bedzie sensacyjny film ze strzelanina I mordobiciem wlacznie, a to przeciez byl zupelnie inny gatunek filmu - "dramat polityczny". Jako wartosc historyczna film dobry, ciekawe, czy w dzisiejszych czasach u Trumpa by taki numer przeszedl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones