PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794705}

Czwarta władza

The Post
6,6 50 421
ocen
6,6 10 1 50421
6,6 37
ocen krytyków
Czwarta władza
powrót do forum filmu Czwarta władza

znowu Hanks i Streep... mam nadzieję, że nie zajmą miejsca w nominacjach oskarowych, liczę na młode grono równie zdolnych ludzi.

ocenił(a) film na 4
Patroo16

Meryl musi przecież nominacje dostać...

ocenił(a) film na 8
Nemiroff31

Bo jest doskonałą aktorka.

scullinka

Doskonałą? Tak. Doskonałą na 20 (21 z ew. The Post) nominacji i 3 Oscary? Nie.

Patroo16

Z pierwszych recenzji wynika że akurat Meryl Streep pod okiem Spielberga pokazała moc. Hanks stworzył podobno też jedną z wyrazistrzych postaci sezonu i jedna z ciekawszych swoich ról od czasu Kapitana Philipsa. To są w sumie 3 recenzje (tyle na razie znalazłem), ale jeśli się utrzymają w podobnym tonie - sam film według nich również dobry - to możemy dostać jeden z lepszych filmów Spielberga i być świadkiem kolejnych nominacji dla tych trojga. Trzeba również dodać ze scenariusz napisał Josh Singer ten od Spotlight i jest on na zbliżonym poziomie.

ocenił(a) film na 7
Patroo16

Nie porównywałbym Streep i Hanksa. Meryl dostaje nominację co rok, a Tom ostatnią miał ponad 10 lat temu.

Lukasz_Broda

rzeczywiście, do Hanksa nic nie mam, ale chodzi mi o to, że byle zagrają poprawie i już nominacja, niech zejdą ze sceny i ustąpią miejsca młodszym

ocenił(a) film na 7
Patroo16

Trochę gadasz głupoty Patroo16. Czemu mają zejść ze sceny skoro wciąż grają na poziomie nieosiągalnym dla 95% aktorów i aktorek. Skoro ktoś jest mistrzem w swoim fachu to chyba nie powinien ustępować tylko dlatego żeby młodsi go mieli zastąpić. Jeśli Meryl jest taka fatalna, to niech ją inne wygryzą.

ocenił(a) film na 6
Patroo16

Nie widzę powodu dla którego Streep czy Hanks powinni zejść ze sceny skoro to nadal fantastyczni artyści na poziomie (i tu powtarzając fragment z postu wyżej) nieosiągalnym dla większości młodego Hollywood. Dobrze grają, przyjemnie się na nich patrzy, Ameryka i świat ich lubi. Pytanie zatem, skąd w ogóle wytrzasnąłeś taki pomysł? Notabene śmieszny w swojej absurdalności. Skoro Twoim zdaniem Streep i Hanks powinni zrobić out to ciekawe co powiesz o Judi Dench, Hellen Mirren, Robercie Redfordzie, Ianie McKellenie i całej masie innych aktorów czy aktorek wciąż czynnie pracujących. Taka Dech w samym 2017 roku wzięła udział w aż 3 produkcja, z czego jedna (Powiernik Królowej) dała jej kolejną nominację do Złotego Globu.

Patroo16

A ja mam nadzieję na statuetkę dla Oldmana (nominację ma raczej w kieszeni). I nie zgadzam się, że Akademia nie nagradza młodych, szczególnie aktorek. Meryl owszem, dostaje nominacje, ale statuetki i tak zgarniają nowicjuszki pokroju Lawrence, Larson, Vikander, Stone, czy największe nieporozumienie Nyong'o

tolerancja91

Nyongo nie widziałam, a z pozostałych tylko Vikander. Lawrence tak naprawdę fajnie zagrała w Mother! i Joy (w obu przypadkach jestem dość osamotniona w swoich opiniach) i tyle,a reszta to jakaś kompletna pomyłka.

niunia123_filmweb

Tylko Vikander zagrała świetnie* miało być, ale nie dokończyłam myśli.

ocenił(a) film na 8
Patroo16

a kto ma zagrac 60letnia Kay Graham? mloda aktorka? bo nie za bardzo rozumiem

ocenił(a) film na 7
nellik

Dokładnie tak! Przecież istnieją też filmy o starych ludziach. Ale że starymi ludźmi. Ktoś musi ich grać!

nellik

jest wiele aktorek w podeszłym wieku które z chęcią odegrałyby rolę za Streep :]

ocenił(a) film na 10
Patroo16

Szczerze? Nie wiem kim jesteś i co robisz, ale chyba podesłali Cię kosmici z Neptuna! Wygadywać takie bzdury, to jeszcze świat nie widział. Meryl Streep przyjmuje rolę (fakt, może sobie wybrać, którą woli, bo ma taką możliwość) nie rozumiem więc Twoich wypowiedzi i komentarzy, jakoby była złą aktorką lub, jakby to ładnie ująć, STARĄ. Biorą Ją, bo jest najlepsza w tym, co robi! Najzdolniejsza aktorka naszych czasów, bezdyskusyjne!

Patroo16

Które? Glenn Close? Helen Mirren? Tu Meryl zagrała bardzo dobrą rolę - nie była twardą, bezwzględną babką jak w Żelaznej Damie, Wątpliwości czy Diabeł ubiera się u Prady. Jej Graham była pełna wahania, niepewna siebie w otoczeniu samych facetów. Uważam, że zasłużyła na nominację.

ocenił(a) film na 6
Patroo16

Może z chęcią by zagrały ale to Streep ma pierwszeństwo w doborze ról. Zapracowała sobie na to. Nie widzę powodów dla którego miałaby rezygnować z dobrej partii, która przyniesie jej kolejna nominację do Oscara tylko dlatego że w Hollywood jest ktoś jeszcze kto mógłby ją dźwignąć. Na jakiej zasadzie ma odpuścić? Bo koleżeńska kurtuazja? Bądźmy poważni. Zresztą, po seansie mogę z czystym sumieniem stwierdził że rola Kay Graham była wprost dla Streep. Nie widzę nikogo, kto byłby ją w stanie zastąpić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones