PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482468}

Czwarty stopień

The Fourth Kind
6,5 44 652
oceny
6,5 10 1 44652
6,5 2
oceny krytyków
Czwarty stopień
powrót do forum filmu Czwarty stopień

Dawno już nie widziałam tak dobrego filmu o kosmitach. Ogląda się go tzw. jednym tchem.
Film nie rozprasza, nie usypia, nie nudzi.
Świetny pomysł z jednoczesnym pokazywaniem rzekomo prawdziwych nagrań (to dodaje autentyczności) i tych fikcyjnych. Przekonywujące odtwarzanie ról oraz same dialogi.
Rzecz dzieje się na odległej, chłodnej Alasce, co sprzyja atmosferze tajemniczości.
Dobrze dopasowane dźwięki, które są dopełnieniem tego NIEZIEMSKIEGO klimatu.
Można by jeszcze długo tak wymieniać, ale po co?
Może po prostu jeszcze raz powiem: POLECAM!

XxXxxEVeRaxxXxX

Wiesz, że na starcie zdradziłaś o czym jest film? Zakładam, że nie od początku wiadomo, że jest to film o KOSMITACH. Dziękuję, już straciłam chęć obejrzenia.

ocenił(a) film na 9
Haay

Wyluzuj. W filmie praktycznie od początku są zjawiska, które na to wskazują. Poza tym fakt, że film jest o kosmitach niewiele zdradza. Nie wiesz przecież jaki jest przebieg całego filmu, ani jego zakończenie...

ocenił(a) film na 8
XxXxxEVeRaxxXxX

Ja poprę koleżankę. Taka informacja przed obejrzeniem filmu odebrałaby sporo z tego tajemniczego, północnego klimatu. Mnie się mocno kojarzył z Twin Peaks - jeśli chodzi o nastrój, zagrożenie płynące z otoczenia. Gdybym wiedział, że chodzi o kosmitów na początku odebrałoby mi to sporą część zabawy. Edytuj to, jeśli masz taką możliwość.

ocenił(a) film na 9
marchhare82

Nie mam możliwości edycji. Jak chcesz to zgłoś sobie nadużycie. Nie wiem z resztą o co taki hałas.
Doprawdy ludzie, już sam plakat może kojarzyć się z porywaniem przez UFO, gatunek filmu (s-f) wskazuje na to, że nie mamy do czynienia z duchami czy innymi zjawiskami paranormalnymi, lecz z kosmitami właśnie. Poza tym tytuł - czy on naprawdę z niczym wam się nie skojarzył??? Nigdy nie słyszeliście o słynnych spielbergowskich "Bliskich spotkaniach trzeciego stopnia"? To jest ewidentne nawiązanie. Przecież jest cała masa rzeczy wskazujących na to że to film o kosmitach.
Ja od początku wiedziałam o czym będzie ten film bo domyśliłam się, (ruszajcie czasami głowami - to nie boli) ale jakoś ta wiedza nie przeszkodziła mi w odbiorze tego filmu, a wręcz przeciwnie. Przecież ja nie spoileruję, nie piszę jak film się zakończył, jakie zdarzenia konkretnie miały tam miejsce itp. To jest bardzo ogólna informacja. To tak jakby się czepiać o to, że w ludzie na forach w co drugim temacie piszą, że w "Ringach" morduje czarnowłosa dziewczynka :D To jest śmieszne. Dajcie spokój.
Nie róbmy z tego tajemnicy poliszynela bo to wręcz dziecinne jest, hehe.

ocenił(a) film na 7
XxXxxEVeRaxxXxX

W piekle jest specjalny krąg dla spojlujących ludzi ;)

użytkownik usunięty
DuskyWing

Ciekawe jaki? :>

ocenił(a) film na 7

Pewnie zaraz za tym dla Hitlera i tym podobnych :D wiem, wiem niesmaczny żart

użytkownik usunięty
DuskyWing

No jak mogłeś :-

ocenił(a) film na 7

MogłAM

użytkownik usunięty
DuskyWing

I tak się nie uśmiałem.

ocenił(a) film na 9
XxXxxEVeRaxxXxX

Przez ten film boję sów

ocenił(a) film na 9
nillvo

Przyznaję, że w filmach do tej pory sowy kojarzyły mi się głównie z niejakim panem Harrym P. jednak sowy z tego filmu faktycznie wprowadziły u mnie swego rodzaju niepokój i zostały na dłuższą chwilę w głowie :]

XxXxxEVeRaxxXxX

No przecież w tytule filmu jest już oczywiste że chodzi o kosmitów.

ocenił(a) film na 9
Duku

Otóż to :)

ocenił(a) film na 7
XxXxxEVeRaxxXxX

Dzień dobry!:)
(SPOILERY)

Film rzeczywiście super, ale zrobiłam błąd i przed obejrzeniem zajrzałam w odmęty internetu a to trochę popsuło mi zabawę. Popsuły mi ją również rzekomo prawdziwe nagrania. Gdyby nie lewitujący ludzie to pewnie nie mogłabym spać w nocy. Lewitujacy ludzie zawsze wszystko psują:) W całą historię uwierzyłabym z łatwością, gdyby nie ten drobny szczegół - bo przecież miliony ludzi nie mogą zmyślać, film był poparty jakimis opowiesciami ludzi, którzy takie rzeczy przeżyli (lub tak im sie wydaje).

ocenił(a) film na 7
fantynaaa

Dobry film. A czemu? Bo naprawdę momentami miałem ciary.

DukeBoruta

według mnie jest to najlepszy film jaki do tej pory obejrzałem.warty uwagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones