PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862319}

Czyj to dom?

His House
5,5 10 355
ocen
5,5 10 1 10355
6,4 8
ocen krytyków
Czyj to dom
powrót do forum filmu Czyj to dom?

Minął jakiś czas odkąd wdziałam ten film i zdarza mi się wracać do niego myślami, mimo że fabularnie mnie nie zachwycił, a jako horror totalnie nie przekonał. Uważam jednak, że ciekawie ukazano w nim wątek dyskryminacji.
Dyskryminacji, której główna bohaterka doświadcza w kontakcie z podobnymi sobie (odcieniem skóry) chłopakami, wyśmiewającymi ją za użycie afrykańskich zwrotów, za prezentowanie swojej kultury i za to, że w ogóle ośmieliła się z nimi wejść w konwersację jak równa z równymi.
Dyskryminacji, która może przybierać postać fałszywego współodczuwania: kiedy główny bohater deklaruje że "są dobrymi ludźmi', a nieznający jeszcze całej historii widz zaczyna sympatyzować z dwuosobową rodziną, kibicując im w utrzymaniu pozytywnego wizerunku.
Wizerunku ofiary.
Wizerunku nieskazitelnego, który jest oczywiście zakłamaniem, ponieważ jeśli chcemy w jakikolwiek sposób wykazywać się tolerancją, akceptacją, otwartym umysłem i wszystkim tym, co przynajmniej pozornie uchodzi dzisiaj za ważne, powinniśmy zaakceptować również i te prawdę, że wszyscy jesteśmy zdolni do czynienia zła i negowanie tego, sympatyzowanie za wszelką cenę, jest zdeptaniem ludzkiej godności.
Akceptujmy więc w sobie i w innych dwie strony naszego istnienia, a w ujęciu bardziej dotyczącym filmu; nauczmy się żyć ze swoimi demonami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones