PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210609}

Czyngis-chan

Mongol
6,5 5 567
ocen
6,5 10 1 5567
Czyngis chan
powrót do forum filmu Czyngis-chan

...no bo nikt mi nie powie, że modlitwie do stepowego psowatego. Zabolał mnie bardzo ten
element filmu. Przyznam, że liczyłem na inne podejście scenarzystów do tej kwestii.
Elementy baśniowe i nadprzyrodzone mogą się podobać niektórym widzom... No ale czy
można wtedy ten film nazywać "biograficznym" i "dramatem historycznym"? Oj... Chyba nie.

ocenił(a) film na 6
wooten

Też się na tym bardzo zawiodłem, po filmie można wnioskować, że Temudżyn był jakimś pechowcem czy nieudacznikiem. Co do twojego pytania, myślę że udało mu się podbić pół świata dzięki niezwykłym umiejętnościom mongolskich wojowników oraz zapanowaniu nad ich dzikością przez Czyngis-chana oraz dzięki jednej bardzo przydatnej umiejętności - rozpoznawaniu ludzkiego charakteru. Wiedział komu dawać urzędy i stanowiska, a kogo mordować.

ocenił(a) film na 8
doliwaq

Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym. To główny powód jego sukcesu, gdyby nie cierpienia jakich zaznał nigdy by tego nie osiągną.
A po filmie właśnie można wnioskować że miał bardzo hardą szkołę życia. A nie że był pechowcem....

wooten

Główną przyczyną sukcesu Czyngis-chana to była zdyscyplinowana armia szybkiej kawalerii. Ale to tylko jeden z powodów sukcesów Czyngis-chana i jego potomków... Powiem szczerze..obejrzałam 10 minut filmu i zrezygnowałam z dalszej projekcji...Uznałam,że będę cały czas się kłócić z tym filmem,bo jest tam mnóstwo nieścisłości historycznych.. I sądzę,że gdyby sam Czyngis-chan zobaczył to "cudo" to kazałby zabić twórców filmów za obrazę jego osoby...

użytkownik usunięty
tikwa44

Trzeba jeszcze dodać, że mieli bardzo silną konnicę, taką jak polska jazda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones