PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10590}

Długi Wielki Piątek

The Long Good Friday
7,2 1 696
ocen
7,2 10 1 1696
7,0 3
oceny krytyków
Długi Wielki Piątek
powrót do forum filmu Długi Wielki Piątek

zakończenie

ocenił(a) film na 8

o co chodzi po wyjściu Harolda od mafii. porywają go pozostali ludzie IRA, czy może to ktoś inny stał za atakami, np. amerykanie, i do Harolda dociera to w taksówce...

ocenił(a) film na 9
fightClub

To są ludzie z IRA.

ocenił(a) film na 9
fightClub

...a do Harolda dociera, że koniec jest nieubłagany.

fightClub

To była IRA. Od początku było wiadomo, że nie ma z nimi szans. Mógł jedynie się poddać lub próbować negocjować. Ale szans w walce z IRA nie miał żadnych. Był zwykłym gangsterem, który miał kilku ludzi pod sobą i rządził co najwyźej jedną dzielnicą miasta. Nie mógł się równać z organizacją, która miała komórki w każdym albo prawie każdym mieście Irlandii Północnej, swoich ludzi w USA, Wielkiej Brytanii, Republice Irlandii i którzy nie walczyli tylko dla zysku.

ocenił(a) film na 7
kinomanpl

Niby wszystko się zgadza ale kto w takim razie skasował 3 ludzi IRA w tym domu na początku? Przecież od tego wszystko się zaczęło, a nikt nie miał w tym interesu.

sivyok

Nie wiem. Dawno temu oglądałem ten film i prawie nic nie pamiętam. Być może nie pamiętałem nawet jak pisałem ten komentarz. Chodziło mi o porównanie zasięgu obu organizacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones