PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172574}

Daleka północ

North Country
7,4 11 425
ocen
7,4 10 1 11425
6,6 5
ocen krytyków
Daleka północ
powrót do forum filmu Daleka północ

9/10

ocenił(a) film na 8

Film podziałał na moje emocje, w walce Josey o swoje prawa jest jak ja to mówię "ogień"
(czytaj i ikra :) Plusy za;

- Charlize Theron, jestem wielkim fanem jej talentu i urody więc za samą jej obecność w
obsadzie na starcie zawsze daje plusa :) ,
- za genialne aktorstwo daje dwa plusy, na każdej płaszczyźnie, nawet ci gówniarze grające
retrospekcje podołali,
-dla charakteryzatorów, niektórzy piszą, że Theron jest za ładna do tej roli, no cóż, piękne
kobiety też mogą pracować w kopalni, tutaj widać że to była kopalnia a czasami
drugoplanowych aktorek nie rozróżniałem pod maską z gogli i brudu,
-za historie z gwałtem, jakkolwiek dziwnie to brzmi, że daje za gwałt plusa to w przypadku
dramatu- chyba rozumiecie :p
- za scenę na zebraniu związków zawodowych,
- za przemianę rodziców Josey
- za to, że film skłonił mnie do przemyśleń,
- i na koniec za tekst o czerwonym i żółtym zawodniku :)

Minus, jeden ale duży ;
- to było jednak trochę za bardzo biało-czarne, na pewno nie wszyscy faceci pracujący w
kopalni byli tacy, już 15-25% z nich (czyli duży odsetek debili jak na dowolną społeczność)
mogłoby kobietą tam urządzić piekło nawet przy życzliwej dla kobiet postawie innych,
pokazanie, że w całej kopalni pracują sami zboczeńcy-debile to jednak przesada która razi
zwłaszcza męską część widowni, sorry dziewczyny ale tak jak wy nie lubicie jak się was
przedstawia jako lalki do seksu i nic więcej tak samo mnie trochę wkurza jak się robi z 90%
facetów neandertalczyków myślących tylko o seksie. Strach pomyśleć co się stanie jak Szczuka
obejrzy kiedyś ten film :D

Podsumowując film cholernie dobry.... razi prosty schemat dobro- zło ale mimo to film działał
mi na emocję i na pewno coś z niego wyniosłem a to najważniejsze, po to się robi filmy :)

ocenił(a) film na 8
Granatowy_al

Po dalszej rozkminie stwierdzam jednak, że minus jest tak duży, że zabiorę jednak za niego dwa punkty, ocena spada z 9 na 8 :(

Granatowy_al

Troszeczke przesadziłes z tym minusem pojawili sie mezczyzni pozytywni mianowicie; był gosc Rick ktory zatanczyl z glowna bohaterką pozniej torche wymiekl ale przejdzmy dalej. Gdy Sherry zostala przewrocona w toitoiu byl chlopak gdy chcial aby zaprzestano tego precedensu nastepnie ją przytulil. Ojciec Josey tez do nich nalezy.
I jeszcze gdy mówumy tu o schemacie czarny-bialy charakter moim zdaniem pojawil sie tu bohater szary mianowicie Boby Sharp ktory jakby po lekkiej odmianie powiedzial cos istotnego i w znacznym stopniu zmienil losy sprawy sądowej.

ocenił(a) film na 8
puma1989

Rick który był zwykłym mięczakiem i tchórzem ma robić za pozytywną postać tego filmu?? To frajer tak samo jak większośc facetów w tym filmie, tyle tylko, że trzeba go atakować z innej strony, biada kobietą gdyby większość facetów się zachowywała tak jak on. A ten koleś który przytulił dziewczynę po akcji z toitoiem- co robił wcześniej?? Poza tym akurat on w innych fragmentach filmu też chyba swoje przywalił dziewczyą. Ojciec Josey- ok, od pewnego momentu jest świetny ale to tak gdzieś od połowy filmu, wcześniej był badassem numer 1 więc w perspektywie całego filmu najwyżej neutralna postać. No i ten Boby Sharp, żółty zawodnik, ciekawe ilu widzów zapałało do niego sympatią, taki pozytywny gościu. I tak dalej i tak dalej..... Jasne były fajne normalne momenty, np na tej imprezie w pubie ale ogólnie to wszystko ginęło w morzu naszych szowinistycznych zachowań.

ocenił(a) film na 8
Granatowy_al

SPOILER SPOILER (jak zresztą cały ten temat)
W tym filmie główną rolę odgrywały kobiety, ale nie było pokazane, że każdy facet tam był zły.
a)na rozprawie sądowej również faceci wstawali,
b)podczas przemówienia (wtedy, jak nie chcieli jej dać mówić), byli faceci, którzy nie klaskali, gdy były niewłaściwe komentarze o kobietach, za to klaskali po przemówieniu ojca głównej bohaterki.
c)dręczyło ich kilku, najwyżej kilkunastu, reszta była raczej bierna - wszyscy się śmiali, to oni też itd. (zresztą tak jest często w rzeczywistości, gdy jest dużo osób i np. jeden zaczyna klaskać, to reszta też klaszcze, nawet jak nie wie, o co chodzi)
d) zdecydowanie pozytywną osobą był mąż przyjaciółki, potem również ojciec głównej bohaterki
Podsumowując - troszeczkę rzeczywiście powinno być bardziej uwypuklone dobro lub choć neutralność facetów, ale raczej to jest malutkim minusem, a nie wielkim. :)

użytkownik usunięty
papyrus

nie oceniajcie zachowania ludzi wg dzisiejszych standardów, kiedyś kobiete uważano, ze jest do prania i do gotowania, bo tak było "od Adama i Ewy";

użytkownik usunięty

teraz masz nawet urlopy tacierzyńskie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones