PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8800}

Dama za burtą

Overboard
7,3 9 372
oceny
7,3 10 1 9372
7,0 3
oceny krytyków
Dama za burtą
powrót do forum filmu Dama za burtą

pokazuje, że można zrobić z wiecznie niezadowolonej, narzekającej, jęczącej i uważającej się za lepszy gatunek jędzy zrobić matkę, kobietę sprzątająca, gotującą, ciesząca się mężczyzną i .... zadowoloną z tego.

Czyli od feministki do kobiety. Taki film już w Hollywood więcej nie powstanie, można było takie kręcić tylko w latach osiemdziesiątych.

ocenił(a) film na 9

Owszem, można. Ale jest na to tylko jeden sposób. Trzeba ją kochać. Tak naprawdę. Musi być dla tego mężczyzny najważniejsza na świecie. To wystarczy:)

użytkownik usunięty
e69

Nie twierdziłem, że nie. Pomyślałem sobie, po obejrzeniu, że dzisiaj by takiego filmu w USA nie zrobili.

ocenił(a) film na 9

Wiem, że tak nie twierdziłeś. Chciałam tylko wyartykułować to, co nie dla wszystkich jest oczywiste.

Mam ogromny sentyment do filmów z lat 80-tych i 90-tych. Te wszystkie genialne komedie, czy monumentalne, hollywodzkie produkcje z lat 90-tych.
Darzę też ogromną sympatią duet Hawn i Russell. Goldie była naprawdę dobra w tym filmie. (i nie tylko). Grana przez nią postać była naprawdę autentyczna, mimo lekkiej absurdalności fabuły.

Btw, dlaczego uważasz, że dzisiaj nie jest możliwe nakręcenie takiego filmu w USA?

użytkownik usunięty
e69

Nie jest "poprawny politycznie".

"Ted" też nie jest poprawny politycznie, a jednak powstał w USA.

ocenił(a) film na 9
dorota10

Tylko zauważmy, że tak zwana "poprawność polityczna" przesuwa się mocno w stronę obsceniczności i wulgaryzmów (chociaż nie zaprzeczam , że TED to świetny film) , natomiast sprawy zbyt rasistowskie i seksistowskie nie są w filmach poruszane. To już jest inna poprawność.

Chyba ktoś tu nie rozumie określenia "feminizm". Feministki również mogą zajmować się domem, zamiast stawiać na karierę zawodową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones