film

Dama za burtą

Overboard
1987
1h 52m
7,3 9 185
ocen
7,3 10 1 9185
7,0 3
oceny krytyków
Milionerka, która straciła pamięć, nie potrafi się odnaleźć jako żona i matka czterech rozbrykanych chłopców. więcej mniej
Dama za burtą zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Joanna Slayton (Goldie Hawn) jest bardzo bogatą i cyniczną kobietą. Kiedy na należącym do niej i jej męża (Edward Herrmann) jachcie pojawia się cieśla Dean Proffitt (Kurt Russell), Joanna wyśmiewa go, a później nie płacąc mu za wykonaną pracę, wyrzuca za burtę. Następnego dnia, będąca na lekkim kacu kobieta, sama wpada do wody, tracącJoanna Slayton (Goldie Hawn) jest bardzo bogatą i cyniczną kobietą. Kiedy na należącym do niej i jej męża (Edward Herrmann) jachcie pojawia się cieśla Dean Proffitt (Kurt Russell), Joanna wyśmiewa go, a później nie płacąc mu za wykonaną pracę, wyrzuca za burtę. Następnego dnia, będąca na lekkim kacu kobieta, sama wpada do wody, tracąc przy tym pamięć. Ponownie spotyka Deana, który widzi w tym niesamowitą okazję do wyrównania rachunków. Mężczyzna podaje się za jej męża, wmawia, że jest kurą domową oraz ma czworo dzieci. Joanna (od teraz Annie) zostaje przywieziona na farmę, gdzie przeżywa szok - dom jest jak z koszmaru, a dzieci rozwydrzone. Do kobiety powoli dociera, że to nie jej świat oraz, że zaczyna zakochiwać się w Deanie.

boxoffice
$26 713 187 w USA
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia) / Hawn / Sylbert Movie Company / Star Partners (współudział)
tytuł oryg.
Overboard
inne tytuły
John Candy był brany pod uwagę do roli Billy'ego, ale odrzucił ją, ponieważ pracował wówczas na planie filmu pt: "Samoloty, pociągi i samochody".
Kiedy dzieci opuszczają klasę, słyszymy jak mówią: "She told her off!" ("Ale jej nagadała!") i "Dad never did that!" ("Tata nigdy by się nie odważył!"), ale usta dzieci się nie poruszają.
Kiedy Annie odwiedza dyrektorkę szkoły, pluszowy miś znajdujący się na biurku zmienia położenie w zależności od ujęcia.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zabawny, życiowy, optymistyczny, chwilami wzruszający i przede wszystkim fenomenalnie zagrany. Czuć też tę wspaniałą chemię między Kurtem i Goldie. I do tego te dzieciaki super dobrane. Znakomite odstresowujące kino

pokazuje, że można zrobić z wiecznie niezadowolonej, narzekającej, jęczącej i uważającej się za lepszy gatunek jędzy zrobić matkę, kobietę sprzątająca, gotującą, ciesząca się mężczyzną i .... zadowoloną z tego.

Czyli od feministki do kobiety. Taki film już w Hollywood więcej nie powstanie, można było takie kręcić...

więcej

Warto znać, można się pośmiać bez żenady. Wszyscy świetnie zagrali, jednak na pierwszy plan wybijają się Kurt Russell, Goldie Hawn i Roddy McDowall. Żałuję jedynie, to to, że nie obejrzałem tego filmu wcześniej.

Zabawny, dobrze zagrany i - o dziwo - nie głupi film. Goldie u szczytu formy, zarówno aktorskiej jak i wizualnej. Zawsze przyjemnie się ogląda, a przecie od premiery minęło już 25 lat.

za burta

użytkownik usunięty

kocham ten film.z niecierpliwoscia czekam na emisje w tv