PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33361}
5,7 53 955
ocen
5,7 10 1 53955
3,7 12
ocen krytyków
Daredevil
powrót do forum filmu Daredevil

Niestety najslabszy film co powstal na podstawie komiksow, ktory dotąd ogladalem. Najlepszą jak dla mnie postacia z tego cienkiego filmu jest Bullseye :) heh i fajna scenka z nim miedzy napisami koncowymi.

Gdyby nie te nierealne skoki w dal i wzwyż oraz zajebiście niepotrzebna scenka na placu zabaw to by było oczko w góre. A tak będzie 5 na 10. Dzieki właśnie "Dziesiątce" jak to jest przetłumaczone na filmwebie ten film dostał jeden pkt więcej.

ocenił(a) film na 7
adas_tcz_filmweb

bullseye niesamowity. te skoki to i tak jest pikus przy tym co daredevil odwala w komiksach

z perspektywy czasu widze ze bledami tego filmu sa jedynie Ben i Jennifer . zle role zagrali

dawid10809

Jennifer jako Elektra wypadła całkiem fajnie, ale nie pokazali jej potencjału.

ocenił(a) film na 7
Turkisz80

potemcjal zbyt duzy nie byl

ocenił(a) film na 5
adas_tcz_filmweb

jeśli to najgorsza ekranizacja komiksu jaką oglądałeś to należysz do tych szczęśliwych ludzi, którzy nie oglądali wielu filmów z superbohaterami (tak, mogę podać przykłady jeśli masz w sobie pokłady masochizmu :) )

ocenił(a) film na 3
robert_1305

Trafił mi się gorsza ekranizacja - Spawn :)

Tak z ciekawości mógłbyś podać jakieś przykłady jeszcze gorszych :)

ocenił(a) film na 5
adas_tcz_filmweb

Batmany Schummahera, Ghost Rider 2, Kapitan Ameryka (z 1990 roku), fantastyczna 4 (1994), Cat-Woman, Jonah Hex, Elektra na szczęście takich potworków jest coraz mniej odkąd Marvel i Snyder i Nolan pokazali jaka moc drzemie w komiksach ale zdarzają się jednak nadal

ocenił(a) film na 3
robert_1305

Batmany pamiętam z TVNu jak puszczali kiedyś, Ghost Rider 2 przyznaję porażka. Kapitan Ameryka (z 1990 roku), fantastyczna 4 (1994), Jonah Hex, Elektra - nie widziałem. Ja jeszcze bym od siebie dodał Green Lantern, no i Człowiek ze stali jakoś mi też nie podszedł.

robert_1305

Batmany wszystkie były zajebiste i h*j! Kiepski to jest naprawdę ten Daredevil i Elektra, reszta ujdzie dla fana ;)
Ale i tak ten film najlepiej określić słowami Darth Vadera: NOOOOOOOOOOOOOOOOO!

CyBerGH0ST

no dobra przypomniałem sobie że najnowszego Batmana ma zgrać właśnie nieszczęsny Daredevil-Affleck: NooooooooOooooo!

ocenił(a) film na 6
robert_1305

"pokazali jaka moc drzemie w komiksach" - mi się Daredevil podobał ale zgadzam się z tobą że od niedawna (większości dzięki nowym częścią Batmana) pokazano z innej perspektywy filmy na bazie komiksów choć np.Superman nie poszedł tym śladem.

ocenił(a) film na 3
adas_tcz_filmweb

Jak dla mnie też słaby film komiksowy, chociaż słaby Batman Schumachera mi się bardzo podobał. Pozostałych wyżej wymienionych nie znam. Zdecydowanie liczyłam na coś lepszego w przypadku Daredevila. Najbardziej mnie rozczarowały liczne nawiązania do innych filmów, także miałam wrażenie, że 3/4 filmu to pomysły podkradzione z innych produkcji, chciałam więcej oryginalności. No i parę elementów też mnie nie zachwyciło np walka na placu zabaw, na dachu wśród powiewającej pościeli czy ciągłe pokazywanie Daredevila na tle miasta.

adas_tcz_filmweb

Zgadzam się z opinią i (aktualną) oceną. Nie jest to najgorszy film o superbohaterze, ale nadal słaby. Obsada kiepsko dobrana (Duncane jako Kingpin ;_;), aktorstwo drętwe (poza Farrelem), postacie nijakie (poza Bullseyem), sceny akcji cieniutkie (ten chaotyczny montaż, marne CGI, kopiowanie Spidermana i Matrixa), muzyka źle dobrana (ten młodzieżowy rock- jak dobrze, że już wszyło z mody), a cały seans wieje kiczem i nudą. Poza Bullseyem podobały mi się tylko wizje Daredevila i jego mieszkanie (logiki w tym zero, ale wygląda stylowo i klimatycznie).

ocenił(a) film na 3
szmyrgiel

No i jeszcze zauważyłam, że kopiowali też Batmana Burtona. A przecież i Batman i Matrix już same w sobie są filmami mocno postmodernistycznymi, czyli nawiązują, czerpią z innych garściami, bawiąc się konwencją. Także jak dla mnie wyszło już kopiowanie do potęgo n-tej.

panna_x_filmweb

Zgadza się, też miałem skojarzenia z Batmanem. Cały wątek z Kingpinem, który w na oczach małego Matta zabił jego ojca w ciemnej uliczce, w nocy i zostawił swoją "wizytówkę" (w Batmanie to był tekst "Czy tańczyłeś z Diabłem w świetle księżyca?", a w Daredevilu róża). Z Matrixa kopiowali wszystkie te slow motion, walki w metrze itd, a z Spidermana wszystkie te nadludzkie skoki, akrobacje i wytrzymałość na upadek (w Spidermanie to miało uzasadnienie).

ocenił(a) film na 3
szmyrgiel

Z batmana również ten gotycki, mroczny klimat, czyli dużo scen nocą, gotycka katedra, figury na tym kościele i finałowy pojedynek w katedrze- kojarzy mi się z finałem Batmana też w czymś a'la gotycka wieża i z tymi gargulcami u Burtona. Poza tym wątek z dziennikarzem, który tropi bohatera i miejskie legendy i odkrywa jego tożsamość- w Batmanie to była Vicky, tutaj ten gość. Scena z gazetą, gdzie jest karykatura superbohatera- w Batmanie Burtona też taka scena była na początku.

ocenił(a) film na 3
adas_tcz_filmweb

W dużej części tę słabość filmu przypisałbym Benowi. Niby nie uczynił mi ten aktor nigdy w życiu żadnej krzywdy, ale coś za nim nie przepadam. Zwyczajnie, nieciekawy człowiek i tyle.

ocenił(a) film na 3
Film_Polski

ja nie tylko Benowi, ogólnie pomysł był słaby- mało ciekawe niewyraziste postaci( przeciwnik Daredevila mógł być dużo lepszy, aktor w sumie dobry, ale co z tego, jak nie miał czego grać, poza wytrzeszczaniem oczu nic nie pokazał w filmie, całkiem zmarnowany potencjał), scenariusz nie porywa, film jest zlepkiem innych popularnych filmów, plagiatem i to słabym, nie wysilili się, żeby pokazać coś ciekawego, oryginalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones