nareszcie jakieś wieści ! ;D seria jest boska i już nie mogę sie doczekać, aż będzie więcej inforamcji na temat filmu. Np. kto w nim zagra, kto go wyreżyseruje itp.
Jeśli ktoś będzie miał jakieś inforamcje o tym to niech wrzuca tutaj :D
szkoda, że trzeba czekać do 2012 roku ;/;/
a wy czytaliście ? jak wam sie podobała ? kogo byście widzieli w obsadzie ?
piszcie ... ;)
Super. Już po prostu nie wytrzymam. Mam nadzieję, że się ostro za to węzną i niedługo poznamy nowe informacje.
Ja bym na pewno w obsadzie umieściła Alexa Pettyfera. To jest idealny Jace. Nie chcę nikogo innego. A jako Clary...hmm...może być Emma Roberts.
ooo bardzo się cieszę! nareszcie! co do postaci Jace'a to widzę (tak jak większość) Alexa P. a w roli Clary... na pewno nie Emmę Roberts. Znam taką jedną z wyglądu ale nie pamiętam nazwiska tej aktorki:( a do innych postaci nie mam wogle pomysłu. Mam nadzieję że zrobią casting, i znajdą pasujących ludzi.
dla mnie obsada może być mniej więcej taka :
Jace - oczywiście Alex Pettyfer
Clary - Emma Roberts lub Clara von Brockhusen ;)
Simon - najlepszy będzie Kristopher Turner
Alec - Gaspard Ulliel albo Tom Sturridge . Nie wiem, który lepszy ;p
Isabell - Kaya Scodelario albo może Michelle Trachtenberg
Magnus - Mario Maurer wypada chyba jak narazie najlepiej ;p
no i to chyba tyle z tej głównej obsady . Na reszte nie mam pojęcia. ;p
co wy macie z tym Pettyferem?:P ja nie widzę go jako Jace'a, nie pasuje mi jego twarz w cale. Za to Garrett Hedlund powinien być rozpatrywany jak Pettyfer a nie na odwrót. Ten gość ma to coś w uśmiechu : ) Na miejscu Clary nie widzę nikogo innego jak słodkiej twarzyczki Molly Quinn, Simon oczywiście Kristopher Turner (bez dwóch zdań), Alec - Gaspard Ulliel, a co do Isabell to na jej miejscu widzę Summer Glau. Nie wiem dlaczego ale Valentine'a zawsze wyobrażałam sobie jako Jason Isaacs kiedy grał w Harrym Potterze. :D jakoś tak mi przyszło. Jocelyn to moim zdaniem Famke Janssen z fryzurą z X-Men'a.
Więc, to jest mój wybór w obsadzie. : D
Ostatecznie Garrett mógłby być, ale Alex ma to coś w sobie. Ta fryzura i w ogóle. Powiem szczeże, że nie słyszałam o nim przed przeczytaniem książki,a potem wpisałam w google "Jace" no i on mi wyskoczyłam. Byłam tak zaskoczona, że w pierwszej chwili myślałam,że film już powstał.
2 lata.... to jeszcze tyyyle czasu. szkoda. pozostaje tylko czekać na film no i na 4 część mortal instruments ;D
W artykule dotyczącym ekranizacji tej serii można się dowiedzieć, że napisaniem scenariusza zajmie się Jessica Postigo (na jej stronie na filmwebie również jest to wyróżnione). Zastanawiające jest to, że prawdopodobnie jest ona związana tylko z jednym filmem - "Operation Checkmate", o którym praktycznie nic nie wiadomo. Wolałabym żeby powierzyli scenariusz komuś bardziej doświadczonemu. Z aktorów, którzy zostali wymienieni powyżej, nie kojarzę ani jednego, ale pan Kristopher Turner ma 30 LAT, a ma grać szesnastolatka???
Ja dokładnie tak samo sobie wyobrażałam Valentine'a ;P Nie wiem czemu ale tak jakoś Jason Isaacs pasuje do tej roli .
Taka obsada wg mnie byłaby ok:
Jace - Alex Pettyfer
Clary - Alexz Johnson albo Emma Roberts
Simon - Kristopher Turner
Alec - Gaspard Ulliel
Isabelle - Lucy Hale albo Sasha Barrese
Magnus - Mario Maurer
podobnie jak wy cieszę się z pomysłu ekranizacji, choć obawiam się że ta próba może się im niestety nie udać. Jeżeli chodzi o aktorów , hmm ciężko byłoby znaleźć odpowiednie osoby, bo każdy inaczej sobie je wyobraża, choć przyznam że alex w roli Jace'a to dobry pomysł. jeżeli aleca miałby zagrac ulliel to w roli magnusa widziałabym kogoś charyzmatycznego i najbardziej pasuje mi jason mamoa haha ta postać wymiata:D aa i jeszcze Luke, w trakcie czytania wyobrażalam sobie Josha Lucasa :) co do reszty , mam nadzieje ze nie będą to aktorzy/aktorki znani z innych hitów ... ale może jakieś świeże, mało znane twarze :)pzdr
A ja nie chcę ten ekranizacji. Jestem ogromną fanką serii, mam pozaznaczamy ukochane fragmenty i uwielbiam je cytować, ale ekranizacja? to nie dla mnie. Nie chcę, żeby seria stała się "nowym zmierzchem", gdzie każda nastolatka na świecie będzie uwielbiała Jace, Simona, Aleka i w końcówce Sebastiana. Naprawdę moga zniszczyć dobrą serię. ;<
fakt! kolejna gratka dla dzieciakow. ja jestem fanka ksiazki ale i kina, jestem po prostu ciekawa jakby to wygladalo:P choc wiadomo, że zadna ekranizacja nie odda magii tej serii:) pzdr
zgadzam się z wami. kolejny 'hicior' jak było ze zmierzchem to by było zbyt wiele. Chociaż tak samo jestem ciekawa ekranizacji, tego co w niej umieszczą i co zepsują, bo to jest niestety nieuniknione: P chociaż mała szansa na to że pomysł wypali ciągle jest...
dla mnie fajnie że chcą zrobić film ale jeśli później zobaczę małe dzieci w bluzkach z jacem i piórniki, torby itp w sklepach z "darów anioła" to chyba komuś przywale
No cóż, jeżeli film wypali to obawiam się, że gadżety będą nieuniknione. W końcu Zmierzch się skończy, Harry Potter też, więc producenci tych pieprzotów będą mieli nowe pole do popisu w postaci Darów Anioła. Idę o zakład, że pierścień morgernsternów będzie się świetnie sprzedawał, heh.
Co do Jace'a i Simona się zgodzę. Clary powinna zagrać Alexz Johnson, Aleca - Drew Fuller , Isabelle - Marisol Nichols , Hodge'a - Bill Nighy , Luke'a - Brian Krause , Jocelyn - Lena Headey. Prawda jest taka, że wszystkie te gwiazdy wzięłam z trailera: http://www.youtube.com/watch?v=N8WcRsajHfY . Jeśli chodzi o Magnusa to nie wiem kto mógłby go zagrać, a Mario Maurer, o którym wspomniałaś, jest według mnie za młody.
Prawdopodobnie reżyserem filmu TMI będzie Scott Charles Stewart . Losy filmu można sledzić na www.imdb.com
Hej, a gdzie ty przeczytałaś, że Scott ma być reżyserem. Jak tam nigdzie takiej informacji nie widziałam.
Postać Clay ma zagrać Emma Stone.... iinformacja jest zamieszczona na blogu cassandry clare
Fajnie by było. Tylko że tu: http://www.filmweb.pl/person/Emma+Stone-611405 jeszcze nic o tym nie piszą. Mam nadzieję, że wkrótce napiszą. ;)
Pierwsze zdjęcie z galerii pasuje mi do Clary.
Bo na blogu Cassie Clare wcale nie pisze, że E.Stone BĘDZIE Clary, tylko że MOŻE nią być;P Jeszcze się podobno nawet casting nie zaczął;P
tak, tam są pobożne życzenia co do obsady. ;)
Póki co to chyba w ogóle niewiele wiadomo na temat ekranizacji...
jejku - czy tylko ja nie chce tego filmu? .. czy ktoś z was widział już dobrze sfilmowaną książkę? .. domyślacie sie zapewne że któreś sceny trzeba będzie wywalić, czy ktoś ma pomysł które sceny można by wyrzucić z Darów? .. bo sorry ale ja takich nie widze .. nie chodzi o to że każda jest ważna dla akcji ale same teksty Jace'a - większość pewnie zostałaby odrzucona przez co całe "dzieło" straci swój urok .. i tutaj nie ma nic do gadania scenarzysta tylko reżyser i producent .. więc najpierw pomyślcie jaką klapą przez wycięcia ta książka może sie stać a później wybierajcie ekipe
Rzadko udaje się tak dobrze nakręcić film, żeby z powodzeniem zastąpił wyobraźnię przy czytaniu papierowego pierwowzoru – co ważne – dobrze napisanego.
Masz rację – na pewno wielu scen w filmie nie uświadczymy (jak i w innych adaptacjach. Taki chociażby Władca Pierścieni...), wiele pewnie będzie skróconych itp. itd.
Poza tym – jak już wyżej zauważono – na pewno znajdą się przeciwnicy „tego gniota”, tak samo jak było ze zmierzchem a ktoś, komu podobają się książki będzie wyśmiewany i wyzywany.
Ale mimo wszystko jestem ciekawa co z tej produkcji wyjdzie. Moim zdaniem trzeba na film spojrzeć jako na film, a nie szukać co jest gorsze względem książki. Dla mnie książka i film to dwie różne rzeczy. Książka jest bardzo fajna, a film – to się okaże. Może wyjść gniot albo całkiem fajny film – pożyjemy zobaczymy. A jak ktoś nie chce to oglądać nie musi. ;)
don't do this! spotkałam się ostatnio z gadżetami ze zmierzchu w empiku, a to się stanie również z Darami, to oczywiste bo Jace chwyci wszystkich za serca...
Jestem pod wrażeniem, zę znaleźli nieznaną aktorkę która w sumie przypomina Clary. Mam nadzieje ze sie na niej nie zawiedziemy. Dziewczyna ma 21 lat wiec jest bardzo możliwe, ze Jace`a zagra Alex tzn ja sobie nikogo innego do tej roli nie wyobrażam.
Mario Maurer w roli Magnusa kompletnie mi nie pasuje. Troszkę starszy mężczyzna w wieku ok.30 lat. Tak go zawsze sobie wyobrażałem. Dość szczupły. Krótkie lub średniej długości, niebieskie włosy postawione na "jeża", obsypane brokatem. Lekki zarost na twarzy, choć niekoniecznie.
Nie wiem dlaczego, ale Simona zawsze wyobrażałem sobie jako czarnoskórego chłopaka z dredami. Coś a'la Lee Jordan z Harry'ego Pottera.
No mi też, dla mnie to był facet około 40. w ciasnych spodniach... a nie mogę teraz spr. jak jest opisany bo moją książkę ma koleżanka... był może Mario Maurer z opisem się zgadza, ale nie z moją wyobraźnią :P
Dajcie spokój... Magnus wygląda jakby przestał się starzeć w wieku 19 lat. W książkach była o tym mowa, choć technicznie ma lat 800, mimo to nie jest to pan w wieku średnim.
Ona na Clary?
Nie no znam ją już od jakiegoś czasu, poza tym jgrey_apple ona jest córką Phila Collinsa, trudno nie znać choć kilku jego piosenek, poza tym trochę jest teraz głośno o jej rzekomym związku z Taylorem Lautnerem .
Ale Clary wyobrażałam sobie zupełnie inaczej....
Cathy_Salvatore mogłabyś dać link gdzie to przeczytałaś??
http://www.filmweb.pl/news/Wybrano+gwiazd%C4%99+adaptacji+%22Miasta+ko%C5%9Bci%2 2-68082
http://cassandraclare.livejournal.com/45613.html
Proszę bardzo ;)
julia1826 a no tak ona chodziła (nie jestem pewna czy dalej chodzi) z Taylorem. Na początku nie skojarzyłam. Najbardziej do Clary z tych wszystkich aktorek pasuje mi ona http://images.buddytv.com/usrimages/usr3698215/3698215_09a7af1d-b997-4175-8fbe-2 ae9c04c5ee5-molly-reduced.jpg
No ale juz nieważne, Wybrali Lily, mogło zawsze być gorzej.
http://images.buddytv.com/usrimages/usr3698215/3698215_09a7af1d-b997-4175-8fbe-2 ae9c04c5ee5-molly-reduced.jpg
ona też nie spełniała "moich wymagań" ale wg mnie była lepsza niż lily... no ale cóż.... wszystko okaże się jak ją ucharakteryzują.... może bd świetna... a może wręcz odwrotnie...
wiecie mam wrażenie, że z ekranizacji usuną nam np.Maxa. bo pewnie "ten wątek jest mało istotny"
Tak coś... czuję. Bo z naprawdę istotnych bohaterów to nie myślę, żeby kogoś się pozbyli.
Moja wymarzona obsada: (oprócz Clary, bo na to już nie mam wpływu)
Jace - Alex Pettyfer (pissedchupacabra spójrz na okładkę "MIasta Kości", a potem na zdjęcie Pettyfera)
Isabelle - Kaya Scodelario lub Summer Glau (moja przyjaciółka upodobała sobie Ninę Dobrev do tej roli)
Alec - Gaspard Ulliel
Simon - Aaron Johnson (Kristopher jest za stary do tej roli)
Jocelyn - Bryce Dallas Howard
Luke - Ewan McGregor
Raphael - Alex Meraz
natomiast nie mam żadnych pomysłów na Valentine'a, bo Jason Isaacs mi nie pasuje.
Jeszcze co do wcześniejszych wypowiedzi. Książka ma swój urok, którego w żaden sposób nie da się sfilmować. Ale film ma też coś czego nie ma w sobie książka. To są dwie zupełnie różne rzeczy, więc trzeba na nie patrzeć w różny sposób. Oczywiście, że nie będzie wszystkich scen, bo jak byście sobie wyobrażali siedzenie kilkanaście godzin w kinie? Z resztą nie czarujmy się. Do pierwszych części ekranizacji książek dla nastolatek biorą mało znanych reżyserów, żeby mogli się wykazać. Jeśli film okaże się sukcesem to znajdą lepszego reżysera.
Z większością się zgadzam, w szczególności z Jace'm, ale ja jako Isabelle widzę Odette Yustman, mimo, iż zdaję sobie sprawę, że jest, hmmm, trochę za stara:) Ale Nina Dobrev też by mi w tej roli nie przeszkadzała:)
Taaaak, "żadnych pettyferów, proszę ja was. ugh", ale Beastly to się ma w filmach "do oglądnięcia";)
osobiście nie mam nic do Pettyfera, tylko ja jego nie widzę na role Jace'a. I co z tego że na polskiej okładce Miasta Kości jest narysowany chłopiec bardzo do niego podobny. Naprawdę. Czytając książkę, każdy sobie wyobraża postacie po swojemu, jeśli chodzi o mnie horda fanek pettyfera trochę mnie dołuje stąd moja niechęć. ; p już wyobrażam sobie premierę tego filmu w Polsce i co raz bardziej się obawiam; p
Ja wiem, czy horda fanek tak od razu... Jasne, jest przystojny, nawet bardzo, ale ja osobiście bardzo cenię to, że(przynajmniej według mnie)chłopak ma talent;P Poza tym, z tego co widzę, wydaje się normalnym, fajnym, inteligentnym facetem, więc trzymam za niego kciuki:) A co do Jace'a- zgadzam się z tym, co mówisz o tym, że każdy wyobraża sobie daną postać po swojemu, i ja wyobrażam sobie właśnie tak:P I zaręczam, w moim wypadku okładka nie miała wpływu na wyobrażenie. Ale fakt, jeżeli niektóre dziewczyny zaczęłyby reagować jak np. przykładowe fanki w "Wampirach i świrach", to nawet ochrona by się chłopakowi przydała:)