PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 866
ocen
8,2 10 1 114866
8,6 32
oceny krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Wersje czasowe

użytkownik usunięty

Mógłby mi ktoś w prosty sposób wyjaśnić jak się ma sprawa z długościami tego filmu? To, że w Stanach od razu prezentowana była wersja okrojona to doskonale wiem. Nie rozumiem natomiast tego, jak się sprawa ma z wersjami 03:39:32, 03:41:00 oraz 03:49:00.

ocenił(a) film na 7

Chodzi tu raczej o długość filmu z napisami itp. , na festiwalu w Cannes będzie właśnie pokazywana wersja którą chciał Leone ale po prostu nie przeszła ze względów finansowych gdyż ten film pierwotnie miał trwać 4,5 h i taka wersja zostanie na tymże festiwalu przedstawiona.

użytkownik usunięty
wegetarianin

A to akurat wiem, dokładnie 269 min miał trwać i w takiej właśnie wersji zostanie zaprezentowany :) Zastanawia mnie jednak to:
http://merlin.pl/Dawno-temu-w-Ameryce-Premium-Collection_Sergio-Leone/browse/pro duct/2,994437.html 03:41:00
http://merlin.pl/Dawno-temu-w-Ameryce_Sergio-Leone/browse/product/2,908214.html 03:49:00

Dodam, że mam wersję 3:39 ;)

Swoją drogą, zastanawiające jest też to (z recenzji tegoż filmu):
"Kilka lat później na kasetach wideo pojawiła się oryginalna, 221-minutowa wersja obrazu i dzieło Leone niemal natychmiast okrzyknięto arcydziełem. (Istnieje jeszcze 239-minutowa wersja filmu, która dostępna jest jednak tylko we Włoszech. Legenda głosi, iż w materiałach należących do rodziny Leone znajduje się nawet 10-godzinna wersja "Dawno temu w Ameryce" składająca się z trzech części, z których każda opisuje wydarzenia jednego roku: 1921, 1933 i 1968.) "

ocenił(a) film na 7

osobiście nie wierzę w wersję z 10 godzinną wersją :D

użytkownik usunięty
wegetarianin

Nigdy nie wiadomo. Obstawiam, że jeszcze jakieś dodatkowe materiały gdzieś istnieją, w najgorszym razie - istniały. Niemniej jednak, czasowa zagadka nie została rozwiązana...

10 godzin epickiego kina spod ręki Sergio Leone?
Niemożliwe, że takie coś istnieje.

użytkownik usunięty
Niepotrzebny

Ciekawe czy by ktoś po takiej wersji mówił, że Ojciec Chrzestny jest lepszy :D

Znaleźliby się tacy niestety...

użytkownik usunięty
Niepotrzebny

Zwłaszcza, że mają argument w postaci wersji 400 i 500 minutowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones