Dekalog X

1988 57 min.
8,1 23 532
oceny
8,1 10 23532
12 859
chce zobaczyć
7,6 5
ocen krytyków
{"rate":7.6,"count":5}
{"type":"film","id":4979,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dekalog+X-1988-4979/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dekalog X
 • bunio_87 ocenił(a) ten film na: 9

  Ciekawy jestem dlaczego nie było Artura Barcisia w tej jednej tylko części? Myślę, że doskonale by pasował w przedostatniej scenie kiedy obaj bracia zdali sobie sprawę, że wzajemne oskarżenia nie mają sensu. Czy jest na to jakaś odpowiedź?

 • bunio_87 Barcisia nie było także w części "Nie kradnij"... Też się nad tym zastanawiałam.

 • jedna_zasada był :) tylko mało kto go zauważył

 • tsgna Na końcu, kulejący, wysiadający z pociągu ?

 • jedna_zasada z tego co pamiętam, to tak, zresztą jest wymieniony w obsadzie filmu na końcu :)

 • Patin77 ocenił(a) ten film na: 8

  bunio_87 Dzięki wzajemnemu oskarżeniu braci milicja wiedziała, że są czyści. Ale ja mam pytanie co do tego kto ich obrobił, bo nie mam pewności.

 • konrii_2 ocenił(a) ten film na: 8

  Patin77 to jedyny dekalog w którym nie wystapił Barciś a szkoda i dziwne ze na ostatni film z seri postanowili z niego zrezygnować,/
  ostatnie sceny w filmie są dośc klarowne i dają do myslenie obroił ich ten kolekcjoner który udawał ze potrzebuje nerki dla chorej córki był w zmowie z tym małolatem z pod szkoły i jeszcze jednym facetem ,a co do psów to mieli takie same jakie miał Artur brat Jerzego, i to pewnie oni tez tego duzego psa podsóneli Arturowi który był troche mało inteligentny ./
  jest jeszcze jedna scena która nawiązuje do wcześniejszyych Dekalogów a konkretnie 6-tego, Tomek pracownik poczty gra tam samego siebie .

 • FanPorno ocenił(a) ten film na: 5

  konrii_2 No i do dziewiątego.

 • sztosik ocenił(a) ten film na: 10

  Patin77 Jeszcze by im tego brakowało, że są nieczyści :) Przecież oni byli poszkodowani podwójnie (bez nerki i kolekcji).
  Obrobiła ich "mafia znaczkowa" z Henrykiem Bistą (hołd!) na czele, wszyscy byli w zmowie poza braćmi.
  Bezdyskusyjnie najlepsza część dekalogu !
  Czemu nie było Barcisia? Może jego należałoby spytać. Jeśli on tego nie wie, to już się nie dowiemy.

 • Margo89_2 ocenił(a) ten film na: 7

  bunio_87 Też się nad tym zastanawiałam i gdzieś w necie wyczytałam, że Kieślowski go tam nie umieścił, bo jako jedyny film z Dekalogu miał zabarwienie komediowe i postać Barcisia tam po prostu nie pasowała. Film odstaje od reszty, nie negatywnie, jest po prostu inny. Dla mnie był miłym akcentem na koniec całego cyklu.

 • Chabros84 ocenił(a) ten film na: 9

  Margo89_2 Kieslowski byl o to pytany na konferencji w Londynie w 1990 i stwierdzil ze byc moze powinnen go umiescic w 10 z perspektywy czasu, ale nie zrobil tego wowczas tak jak piszesz przez komediowy charakter ostatniej czesci, nie ma go tez w 7 czesci gdyz usunieto go w trakcie montazu (ponoc scena nie byla udana) choc wystepuje w napisach koncowych