PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432456}

Demony Sankt Petersburga

I Demoni di San Pietroburgo
6,2 64
oceny
6,2 10 1 64
Demony Sankt Petersburga
powrót do forum filmu Demony Sankt Petersburga

Film, który dojrzewa jak wino. Im dalej tym lepiej. Włoski styl wzbogaca rosyjską historię wielkiego Dostojewskiego. A od samego początku budzi uznanie poetyka kadrów, kostiumów i scenografii.

Początkowo nie byłem do tego filmu przekonany. W pierwszych dwóch kwadransach irytowała włoskojęzyczność w historii opowiadanej o carskiej Rosji. Nie wzbudzała zaangażowania zarówno sama fabuła ani nawet wątek spisku czy zamachów. Film urósł dopiero z biegiem czasu gdy opowieść zaangażowała się mocniej w istotę i osobowość samego Dostojewskiego. Gdy pojawiły się sceny dotyczące elementów tworzenia, gdy silniej wydobyły się na powierzchnię retrospekcje syberyjskiego zesłania, gdy sam Fiodor zaczął gubić się w życiu tak jak bohaterowie jego powieści.

Kreacja samego głównego bohatera mnie nie uwiodła. Była poprawna, momentami ocierała się o artyzm ale momentami była też nieprzekonywująca. Świetnie zagrał natomiast Roberto Herlitzka (jako Pavlovic) Dość zjawiskową kreację wytworzyła także Carolina Crescentini (jako Anna) - najpierw stenotypistka, później osoba bliższa artyście..

Ogółem zadziwiające kino. Najpierw byłem mocno na nie. Później mocno na tak.. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones