plakat filmu Demony z Abu Ghraib

Demony z Abu Ghraib

Ghosts of Abu Ghraib
6,8 128
ocen
6,8 10 1 128
118
chce zobaczyć
{"type":"film","id":419364,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Demony+z+Abu+Ghraib-2007-419364/tv","text":"W TV"}]}
Demony z Abu Ghraib
 • HBO Max - https://hbomax.com/

  abonament
  za 29,99 zł
 • Player - https://www.player.pl

  abonament
  za 20 zł
 • Play Now - https://www.playnow.pl

  abonament
  za 30 zł
  Dostępne dla posiadaczy numeru w sieci Play
  z abonamentem zawierającym usługę PLAY NOW.
 • POLSAT BOX GO - https://polsatboxgo.pl/resolve-media/1/fac6f65edb580507f0f40a2ba202a0bd

  Sprawdź szczegóły


Wstrząsający dokument o więzieniu Abu Ghraib, w którym maltretowano i bestialsko torturowano przetrzymywanych tam Irakijczyków. Na jaw wychodzi prawda o nieludzkim traktowaniu irackich więźniów przebywających w więzieniu Abu Ghraib. Sprawa okrutnego, poniżającego traktowania irackich więźniów w Abu Ghraib cały czas wywołuje wieleWstrząsający dokument o więzieniu Abu Ghraib, w którym maltretowano i bestialsko torturowano przetrzymywanych tam Irakijczyków. Na jaw wychodzi prawda o nieludzkim traktowaniu irackich więźniów przebywających w więzieniu Abu Ghraib. Sprawa okrutnego, poniżającego traktowania irackich więźniów w Abu Ghraib cały czas wywołuje wiele kontrowersji. Nie sposób uniknąć pytania, jak to możliwe, że poniżanie ludzkiej godności stało się akceptowalną praktyką w Abu Ghraib. Czy ma to jakiś związek z polityką rządu USA? I co z wizerunkiem Ameryki jako obrońcy wolności i praw człowieka na całym świecie? Rory Kennedy, reżyser fimu, nie ulega medialnej nagonce, chce szukać, wyjaśniać, tłumaczyć. Stara się dotrzeć do psychologicznego i politycznego podłoża sadystycznych zachowań więziennych strażników. Nie może uwierzyć, że zwykły amerykański żołnierz zdolny jest do tak bestialskich czynów. Nieustannie analizuje sytuację, próbując zrozumieć, jak Amerykanie mogli dopuścić do złamania praw gwarantowanych więźniom wojennym przez Konwencję Genewską? Obraz Rory Kennedy przedstawia tragizm zarówno ofiary, jak i kata.

Demony z Abu Ghraib zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Canal+, Netflix, HBO MAX, Player, TVP VOD, Play NOW, Itunnes, Apple TV+, Nowe Horyzonty, vod.mdag.pl, Pięć smaków, MOJEeKINO, Vod.pl, Chili, Amazon Prime, Ninateka, Playstation Plus Video Pass, Canal+ Premiery, Dafilms, Cineman, Outfilm, Kino Pod Baranami, Katoflix, Loomi, Viaplay, 35mm, WFDiF i Polsat Box.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.