Analyze This

1 godz. 43 min.
7,0 50 642
oceny
7,0 10 50642
9 971
chce zobaczyć
7,2 6
ocen krytyków
{"rate":7.1666665,"count":6}
{"type":"film","id":737,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Analyze+This-1999-737/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Depresja gangstera
 • Gregory_deVar ocenił(a) ten film na: 8

  Klasyka gatunku w starym dobrym stylu. Sympatycznie spędzony czas i po prostu dobra rozrywka. Na poziomie i z ówcześnie innowacyjnym pomysłem na fabułę. Świetny Billy Crystal w roli Dr. Bena Sobela. Można nawet powiedzieć, że ta rola idealnie dopasowała się do niego. Niezwykła kreacja Joe Viterelli. W tej warstwie komediowej jego ciężka fizjonomia uzyskała efekt niesamowitej synergii! Robert De Niro dobry ale nie tak dobry jakby oczekiwano. Również jego gra w momentach załamań nerwowych nie była tak mocna jak mogłaby być. Ładna drugoplanowa rola Lisy Kudrow z kolei wniosła pewien chłód i racjonalizm.

 • Bruce_Lee ocenił(a) ten film na: 8

  Gregory_deVar Choć De Niro jest tutaj gwiazdą i wypadł znakomicie jako zarazem brutalny gangster (choć film nie pokazuje ani jednego aktu przemocy stricte z jego strony, jedynie to sugeruje), jak i komiczny wrak człowieka, to Billy Crystal dał w tym filmie prawdziwy popisa aktorstwa.
  Scena przemówienia na zjeździe Mafii, jego brookliński akcent i gestykulacja to dzieło sztuki :)

 • Dragon_Niszczyciel ocenił(a) ten film na: 8

  Gregory_deVar Mnie się wydaje, że ten pomysł dalej jest innowacyjny... Te filmy (zazwyczaj) się nie starzeją, nie tracą indywidualności.

 • _umbra ocenił(a) ten film na: 6

  Gregory_deVar Mimo, że minęło już 21 lat, klasyka to za duże słowo. To jest film, który klasyką nigdy nie będzie, kultowość jest umowna i dla każdego inny film jest kultowy, klasyka to coś innego. Ale film zabawny :) Pozdrawiam.

 • kertoip70 ocenił(a) ten film na: 9

  _umbra A cóż tutaj będzie klasyką tego gatunku ? ;)