Odtwórz Zwiastun nr 1 2:04
Film

Analyze This

1999 1 godz. 43 min.
7,0 49 152
oceny
7,0 10 1 49152
9 403
chce zobaczyć
{"rate":6.66667,"count":3}
{"id":"737","linkUrl":"/film/Depresja+gangstera-1999-737","alt":"Depresja gangstera","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/07/37/737/7456288.2.jpg"}
Gangster Paul Vitti popada w depresję i rozpoczyna terapię u psychiatry. Niesforny pacjent przysparza doktorowi wiele kłopotów.
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://fwcdn.pl/fph/07/37/737/279065_1.2.jpg","title":"Terapia dla dwóch","link":"/reviews/recenzja-filmu-Depresja+gangstera-60","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
Terapia dla dwóch
Ten film byłby gładki i idealnie bezosobowy, gdyby nie aktorzy. To oni nadają mu charakter. ... czytaj więcej
Depresja gangstera
Zwiastun nr 1 2:04
Depresja gangstera - Zwiastun Nr 1 Depresja gangstera - Zwiastun Nr 1

Robert de Niro po raz kolejny jako boss mafii! Jednak tym razem w komedii, w której... parodiuje samego siebie! A wychodzi mu to wręcz rewelacyjnie. Tak więc szef mafii zgłasza się 'po cichu' do psychiatry ze względu na: częste zmiany nastrojów, płacz i rozżalenie oraz problemy z potencją. Właśnie w ten sposób rozpoczynają się zabawneRobert de Niro po raz kolejny jako boss mafii! Jednak tym razem w komedii, w której... parodiuje samego siebie! A wychodzi mu to wręcz rewelacyjnie. Tak więc szef mafii zgłasza się 'po cichu' do psychiatry ze względu na: częste zmiany nastrojów, płacz i rozżalenie oraz problemy z potencją. Właśnie w ten sposób rozpoczynają się zabawne perypetie obu panów. Film niewątpliwie wart obejrzenia, ponieważ kreacja komediowa twardego de Niro, jak też i sam film były w 1999 roku nominowane do Złotych Globów.

boxoffice
$176 885 658 na świecie
$106 885 658 w USA
$70 000 000 poza USA
budżet
$80 000 000
na podstawie
Kenneth Lonergan (materiały do scenariusza, historia) / Peter Tolan (materiały do scenariusza, historia)
studio
Baltimore Pictures / Face Productions / NPV Entertainment / Więcej...
inne tytuły
Analyze This Holandia
Więcej...
Robert De Niro zasugerował Chazza Palminteriego na odtwórcę roli Primo Sidone.
Martin Scorsese był pierwszym reżyserem, któremu zaproponowano nakręcenie tego filmu, jednak odmówił on udziału w produkcji.
Gdy na finalnym spotkaniu Ben ściska grubego gangstera, nosi koszulę ze spinkami. Podczas dalszego obradowania, ma na sobie koszulę z mankietami.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Sympatyczna klasyka z kilkoma perełkami

  Gregory_deVar ocenił(a) film na

  Klasyka gatunku w starym dobrym stylu. Sympatycznie spędzony czas i po prostu dobra rozrywka. Na poziomie i z ówcześnie innowacyjnym pomysłem na fabułę. Świetny Billy Crystal w roli Dr. Bena Sobela. Można nawet powiedzieć, że ta rola idealnie dopasowała się do niego. Niezwykła ... więcej

 • Galareta

  mk1993 ocenił(a) film na

  Galareta najlepsza postać. Może to oklepane, ale bawiło mnie, gdy po raz kolejny czaił się gdzieś w krzakach po doktorka.

 • Wiecie jak mozna skutecznie zniechęcic do obejrzenia tego filmu?

  lukaszo85

  Zatrudnić jako lektora Janusza(?) Zadurę. W ogóle nie pasuje do tego filmu, może być do "Ani z zielonego wzgórza", nie wiem, "Tajemniczego ogrodu" ale nie do filmu dla dorosłych :/

 • Lektor

  house90 ocenił(a) film na

  Mam ten film z lektorem Bartosza Opanii. Nawet dobrze wyszło i co najważniejsze nie jest ocenzurowany.

  3
  • Bardziej "depresja" niż "gangstera" ale w sumie całkiem przyjemny film na 1,5h z hakiem.

   parys88 ocenił(a) film na

   Oprócz De Niro i Crystal'a świetna rola Viterelli'ego w roli Galarety, ogólnie rzecz mówiąc przyjemna komedia kryminalna.

   1
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.