film

Desirée

1954
1h 50m
5,5 216
ocen
5,5 10 1 216
Rok 1794, trwa wielka rewolucja francuska. Desirée Clary (Jean Simmons), córka zamożnego kupca z Marsylii, zakochuje się z wzajemnością w bardzo ambitnym i zdolnym młodym... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Desirée zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Rok 1794, trwa wielka rewolucja francuska. Desirée Clary (Jean Simmons), córka zamożnego kupca z Marsylii, zakochuje się z wzajemnością w bardzo ambitnym i zdolnym młodym generale, Napoleonie Bonaparte (Marlon Brando). Niebawem wyrusza on do Paryża, gdzie chce objąć dowództwo wojsk francuskich. Przedtem jednak oświadcza się szczęśliwejRok 1794, trwa wielka rewolucja francuska. Desirée Clary (Jean Simmons), córka zamożnego kupca z Marsylii, zakochuje się z wzajemnością w bardzo ambitnym i zdolnym młodym generale, Napoleonie Bonaparte (Marlon Brando). Niebawem wyrusza on do Paryża, gdzie chce objąć dowództwo wojsk francuskich. Przedtem jednak oświadcza się szczęśliwej dziewczynie, obiecując, że po powrocie weźmie z nią ślub. Kiedy zniecierpliwiona Desirée przybywa za nim do stolicy, dowiaduje się, że jej niedoszły małżonek jest zaręczony z zamożną i wpływową Józefiną Beauharnais (Merle Oberon). Wkrótce odrzuca propozycję zostania jego kochanką i przyjmuje oświadczyny generała Jean-Baptiste'a Bernadotte'a (Michael Rennie)...

Na początku 1953 roku pojawiła się pogłoska, że postać Desiree Clary ma zagrać Audrey Hepburn.
Film był kręcony w Pebble Beach i Monterey w Kalifornii w USA.
Brando, a właściwie jego nos, był na planie filmu poddawany licznym zabiegom charakteryzatorskim w celu uzyskania pożądanego wyglądu, możliwie jak najbardziej przypominającego nos, którym szczycił się Napoleon Bonaparte.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

nudnawy,

ocenił(a) film na 4

ale Brando jako Napoleon wypadł nieźle. Jednak film, taki "bez życia", nic a nic nie wciąga.

zawód

użytkownik usunięty

Bardzo mnie ten film zawiódł, z taką obsadą i historią liczyłam na coś lepszego. Szkoda. Marlon Brando, Jean Simmons, Merle Oberon... Właściwie to to jest taki beznamiętny film.

tragedia. Zresztą ten film to w większości fikcja historyczna. A już ostatnia scena to kompletne dno. Bardzo się zawiodłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones