PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809318}

Diabeł wcielony

The Devil All the Time
7,1 55 949
ocen
7,1 10 1 55949
6,2 23
oceny krytyków
Diabeł wcielony
powrót do forum filmu Diabeł wcielony

Tom Holland

ocenił(a) film na 8

Włączyłam film dla Pattinsona, tymczasem Tom Holland skradł moje serce. Bardzo ciekawy scenariusz. Wielu bohaterów. Tematem przewodnim śmierć, wiara, ale i dokuczanie osobom wierzącym, a przede wszystkim walka dobra ze złem. Rodzi się pytanie czy zwyciężanie zła tymi samymi środkami jest dobre czy jest konieczne? Główny bohater staje przed różnymi wyborami. Kieruje nim chęć zemsty, strach, a czasem zwyczajna konieczność. Momentami potępiamy jego czyny, by za chwilę mu kibicować. Dobry temat do dyskusji.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Mi na początku gra Hollanda w ogóle nie odpowiadała. Miałem wrażenie, że jego postać jest miałka i bez pomysłu. Zmieniłem zdanie po scenie z pastorem w kościele. Od tego momentu było już naprawdę świetnie.
A co do dokuczania osobom wierzącym, raczej interpretowałem to jako symbol tego, że dobro łatwo daje się wykorzystywać innym ludziom niż atak na tle religijnym. Ogólnie religia w tym filmie została niezwykle wykorzystana. Na koniec miałem tylko pytanie, kto był tym Devil all the time. I czy w ogóle ktoś był, czy raczej służył za marionetkę, pojawiając się w (nie)odpowiednim czasie i miejscu.

Bookeater

Skoro jest na N, podejrzewam że przesiąknięty lewacką ideologia tak ?

ocenił(a) film na 9
Pro_PL

Tak, jest pełna lewackiej ideologii, nie oglądaj.

Pro_PL

Zobacz, a potem dopiero zadawaj głupie pyrania

Pro_PL

Lewakuf wszyndzie pełno. Chodzo i ksyco a robić ni ma kumu.
I wyngla ni ma.
Bes tych lewakuf.
I wujny so. Taka prawda.

ocenił(a) film na 7
Pro_PL

Oczywiście, są czarni, latynosi, geje i szkalowanie Polski.

Pro_PL

Ogladajac pomyslalem, ze film niezwykle brutalnie rozprawia się z religią katolicką. Dopiero po Twoim komentarzu przypomniałem sobie że to film Netfliksa. I wszystko jasne :) Większość filmów z N do porzygu promuje marksizm kulturowy.

olke

"Ogladajac pomyslalem, ze film niezwykle brutalnie rozprawia się z religią katolicką." 


 To lepiej nie myśl, bo o "religii katolickiej" nie było nawet wzmianki w tym filmie. Widziałeś kiedyś pastorów w kościołach katolickich? Co do "marksizmu kulturowego" to nie używaj pojęć, których nie rozumiesz, bo się ośmieszasz tak jak z tą religią katolicką.

Pro_PL

I nie przejmuj się krytycznymi komentarzami. Trzeba nie mieć oczu aby tego nie dostrzegać. Ewentualnie nie chcieć...

ocenił(a) film na 8
Bookeater

Chyba ten Diabeł Wcielony był w większości postaci

ocenił(a) film na 8
xManilax

Wlasnie skończyłam i uwazam ze Holland faktycznie gra swietnie. Mimo to uwazam ze ze Stanem na koncu stworzyli genialny duet, a na dodatek obaj to gwiazdy Marvela

ocenił(a) film na 7
joan19

LOL równie dobrze można powiedzieć, że Pattinson i Melling razem zagrali w "Czekając na barbarzyńców" i chyba też w którymś Potterze (jeśli dobrze pamiętam). A na poważnie, myślę, że większość aktorów świetnie zagrało. Chyba największym zaskoczeniem jest właśnie ww Melling, bo czuć od niego lekkie opętanie ;) Pozdrawiam.

xManilax

Dla mnie, ten film skradł Harry Melling. Szkoda że nikt o jego roli nie wspomina.

xManilax

Mam takie odczucie, bo nie mogę nazwać tego przekonaniem, że istotna była ta scena z mężczyzną na krzyżu. Chodziło o powinność, akt łaski. Zabić człowieka, by uratować go przed bólem i cierpieniem. A potem wiara, że zrobiło się dobrze. Kolejne historie, to powielanie tego stereotypu. Skrzywdzony wojną ojciec, przekazuje brutalne nauki synowi. On wykorzystuje je w swoich działaniach. Nie jest słaby, ma siłę do walki ze złem, ale zna tylko brutalne metody. Bije chłopców, by pomóc siostrze, zabija pastora w zemście. Wierzy, że dokonuje jedynych słusznych wyborów i choć wie, że nie są one zgodne z naukami Chrystusa, to dzięki temu czyni dobro, dla tych, którzy sami bronić się nie umieją. Sadzę, że tytuł "Devil all the time" powinno się tłumaczyć nieco bardziej potocznie jako np. ciągła ingerencja Szatana. Historia bardziej pokazuje, jak Diabeł manipuluje istotami żywymi, by ostatecznie duszę dobrego chłopca sprowadzić na błędny tok rozumowania. Patrząc z chrześcijańskiego punktu widzenia, to zemsta, samosąd (nawet w imię dobra) nie jest czynem chrześcijańskim, bo Chrystus nakazuje nadstawiać drugi policzek i nie zawsze kuszenie polega na tym by ktoś czynił zło, ale by czynił dobro w niewłaściwy sposób...

...takie przemyślenia...

ocenił(a) film na 8
magdaxd

I bardzo dobre przemyślenia według mnie. Szeryf pewnie też uważał, że działał w słusznej sprawie i dla wyższego dobra, jakim miało być uwolnienie miasta od miejscowych zbirów i przewodzenie lokalnej społeczności. Co do tłumaczenia tytułu, ja zawsze jestem zwolennikiem oddawania intencji twórców, a ci pewnie by nie chcieli, żeby tytuł sugerował interpretację i właściwie był na granicy spoilera. W tę zaś stronę idzie zarówno koncepcja dystrybutora jak i Twoja propozycja, jeszcze bardziej "łopatologiczna". Szedłbym bardziej w dosłowność tłumaczenia, np. "Bez przerwy diabeł".

wuuemm

Co do tytułu, to "Diabeł wcielony" dla mnie to dobre tłumaczenie, ale czytając tu opinie i komentarze stwierdzam, że takie łopatologiczne powiedzenie szaremu człowiekowi, że motywem jest kuszenie szatana mogłoby wiele wyjaśnić tym co piszą, że jest to bezsensowny pokaz przemocy, bo reżyser chciał skopiować Tarantino i mu nie wyszło...

ocenił(a) film na 7
wuuemm

Myślę, że tytuł filmu to nawiązanie do fragmentu, kiedy narrator opowiada, jak Willard nieustannie zmuszał syna do modlitwy - "He came every morning and evening to talk to God. It seemed to his son that his father fought the Devil all the time." Więc raczej trudno o dosłowne tłumaczenie, myślę, że obecne tłumaczenie jest całkiem w porządku

ocenił(a) film na 8
magdaxd

Aha, i chyba powinnaś oznaczyć swój komentarz (odpowiedź) jako potencjalny spoiler.

ocenił(a) film na 7
wuuemm

Dokładnie..:-(

ocenił(a) film na 8
magdaxd

Potwierdzam ,dobre przemyślenia.

magdaxd

Fajnie te nie spojlerujesz :)

Monochrome_herpestes

Zakładam, że każdy kto wchodzi na forum jest już po seansie, bo sugerowanie się cudzymi opiniami jest bezsensowne. Co człowiek to opinia. Nie oznaczam odpowiedzi jako spoiler, bo nie ma takiej możliwości i regulamin tego nie wymaga.

ocenił(a) film na 7
magdaxd

Dla mnie to też film o źródle i wszechobecności zła. Doświadczasz go, bronisz się, a broniąc się sam dotykasz zła.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Holland wprost genialny. On nie zagrał tej postaci, on nią był <3 Aktor z dużym potencjałem, póki co.

xManilax

Kurde ten film był naprawdę dobry. Na początku nie bardzo wiadomo o co chodzi ale rozwinięcie akcji i sama gra T. Hollanda zrobiła robotę.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Podpinam się. Włączyłem głównie dla Pattinsona, a miło zaskoczyłem się Hollandem i Stanem choć postać pastora równie świetnie odegrana.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Ja mu kibicowałem w każdej minucie filmu, genialna zagrana bardzo dobra rola.

ocenił(a) film na 9
xManilax

Ten film jest o dojrzewaniu do bycia prawdziwym mężczyzną- wystarczy porównać zachowania postaci Hollanda i innych męskich postaci.

ocenił(a) film na 8
xManilax

Też odpaliłem dla Pattinsona i też spodobał mi się Holland. Ale trudno powiedzieć, który lepszy, Pattinson miał zdecydowanie mniej okazji do pokazania się. Pastor zagrany bardzo dobrze, był oślizgły i odpychający - może ciut zbyt oczywisty, ale w sumie to postać trzecioplanowa nie mająca zbytnio "czasu antenowego" na subtelności. Obu oceniam na plus.

xManilax

"Rodzi się pytanie czy zwyciężanie zła tymi samymi środkami jest dobre czy jest konieczne?" jak najbardziej, zło rozumie tylko jeden język. Odpłacając gnojowi złem nie stajesz się taki jak on. Tak z ciekawości, którą decyzję głównego bohatera "potępiasz"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones