PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=323860}
7,1 35
ocen
7,1 10 1 35
Die Leibwächterin
powrót do forum filmu Die Leibwächterin

Widziałam go kilka razy na youtube. Podobał mi się i była to bardziej zasługa przyjemnego w odbiorze damskiego duetu niż fabuły. Gdy oglądałam go ostatni raz, był we mnie smutek. Wtedy, dowiedziałam się, że Barbara Rudnik nie zagra już nowej roli w żadnym filmie.

karen_

Jest taka scena w "Die Leibwachterin", kiedy Johanna zabiera Monę w wolny weekend do pensjonatu nad jeziorem. Tam w pokoju Mona siedząc na łóżku robi takie papierowe origami, coś co kiedyś nazywało się u nas "grą w piekło i niebo". Zwraca się później do Johanny, żeby powiedziała, czy wybiera "piekło czy niebo?". Johanna z lekko drwiącym uśmieszkiem ignoruje pytanie, podchodząc do Mony zaczyna się bawić jej włosami...

To taki drobiazg, ale za każdym razem, gdy widzę tę scenę zastanawiam się, ile jest w niej aktorstwa, a ile prawdziwości życia. Barbara Rudnik już wtedy wiedziała, że jest poważnie chora, zresztą jej zmęczone, podkrążone oczy sugestywnie o tym mówiły. Z pewnością to był dla niej ciężki okres w życiu, gdy dowiedziała się o chorobie i jednocześnie grała Johannę w tym filmie.

karen_

sądzę, że grając tę rolę w tej sytuacji dowiedziała się czegoś nowego o sobie. takie chwile zwykle są najbardziej rozwijające. lata pędzą, świat przemija, my przemijamy. dopiero w przypadku realnej wizji odejścia tempo zwalnia, więcej się chłonie.

ocenił(a) film na 8
karen_

Próbuję znaleźć wersję z angielskimi napisami, ale nie ma jej już na youtube niestety, a mój niemiecki kuleje. Taki piękny klip znalazłam :
https://youtu.be/4vKS49zm2KU

miss_russ

Ale w klipie jest sama esencja całości :)

ocenił(a) film na 8
karen_

Piękna jest ta scena, o której wspomniałaś, gdzie Mona siedzi na łóżku i układa z kartki papieru piekło-niebo, a Johanna podchodzi, całuje ją w czoło i Mona opuszcza rękę, w której trzyma origami. Tyle w tej scenie delikatności.

miss_russ

W tej relacji, między Moną i Johanną - dwiema dojrzałymi kobietami, jest bardzo dużo czułości i delikatności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones