PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38}

Doberman

Dobermann
6,9 12 657
ocen
6,9 10 1 12657
6,0 2
oceny krytyków
Doberman
powrót do forum filmu Doberman

Obejrzałem zupełnie przypadkiem zachęcony trailerem i okładką oczekując pełnej odniesień i smaczków zakręconej rozrywki gdzie pierwsze skrzypce grają seks i przemoc a obejrzałem przeciętne filmidło w którym pretensjonalne jest prawie wszystko: od dialogów, przez teledyskowy sposób filmowania i pedalskie wstawki aż po bohaterów i fabułe. Skrajną przemoc na ekranie akceptuję w dwóch przypadkach: jeżeli jest uzasadniona fabularnie i ma na celu przekazanie czegoś widzowi (np Mechaniczna Pomarańcza, Urodzeni Mordercy) lub jeżeli się ją poprostu dobrze ogląda (Machine Girl, większość filmów Tromy, ogółem nurt "radosnego" gore :D) W tym pretendującym do miana postmodernizmu "dziele" służy ona chyba jedynie możliwosci naklejenia na okładke nalepki "dozwolone od 21 lat", co jak wiadomo jest dobrym chwytem marketnigowym.
Ogółem film ani nie bawi ani nie szokuje, co najwyzej może zniesmaczyć i to bynajmniej nie "odważną" tematyką i łamaniem tabu a artystostwem i pseudo-luzackim zadęciem. Szczerze odradzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones