PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38}

Doberman

Dobermann
6,9 12 657
ocen
6,9 10 1 12657
6,0 2
oceny krytyków
Doberman
powrót do forum filmu Doberman

Swiezo po obejrzeniu, dlugo sie zabieralem zeby w koncu obejrzec to "arcydzielo" i... ledwo dotrwalem do konca... Co to mialo niby byc? nedzna podrobka aspirujaca do filmow klasy tarantino...? Nieudolny remix urodzonych mordercow i pulp fiction? Zenada po calosci... Film drazniacy do bolu i obrazajacy wrecz inteligencje widza... Nie wiem kto mial byc targetem tego kina i az boje sie myslec, bo moze sie podobac chyba tylko wyznawcom kultu HWDP, bo do tego sie ten film sprowadza... Nie polecam.

ocenił(a) film na 10

nie lubisz takich filmów to po co oglądasz? Boże niektórzy to są tacy samolubni i egoistyczni. Ja nie lubię filmów z godzillą czy bajek typu transformers ale jestem na tyle wyrozumiały iż wiem że sa one skierowane do pewnej grupy osób oraz fanów tych filmów. Coś mnie się wydaje że większość ludzi którzy obrzucają błotem tak dobre filmy skończyłaby jak główny bochater SUPERPRODUKCJI który lubił rzucać błotem na wszystko ale jak sam miał napisać scenariusz to srał po gaciach. W porównaniu do szmir które są pokazywane nagminnie w kinach z których 99% TO TOtalne dno film ten z całą pewnością zasługuje na miano 'arcydzieła' tyle że w swojej klasie i dla osób lubiących tego typu filmy. BARDZO POLECAM.

użytkownik usunięty
EMdoWU

Ze jak???
Co to znaczy: "takich filmow", albo "tego typu filmy"? Poza tym wiekszosc filmow staram sie ogladac bez wczesniejszego glebokiego rozeznania o czym ten film jest, bo jaki sens wtedy go ogladac? Obejrzalem, ale spodziewalem sie czegos innego. Film jest okreslony przepraszam bardzo jako: Dramat, Kryminał, Akcja. I tego sie spodziewalem, a dostalem zupelnie co innego. Dramat to tam owszem i jest - jeden wilki dramat. Dla takcih filmow powinna zostac stworzona oddzielna kategoria typu: omijac szerokim lukiem, bezsensowna rzez i rozpier****. Film nie wnosi zupelnie nic do gatunku, natomiast znam conajmniej sto produkcji wyrezyserowanych o niebo lepiej i sensowniej niz to cos. Nie chodzi o to ze nie lubie filmow ktorych czarne charaktery odgrywaja glowne role, badz sa przedtsawiane w taki czy inny sposob, ale kretynizm, banal i stereotyp scenariusza tego filmu az boli. O bezsensie rzezi jaka tam zaprezentowano nawet nie wspomne. Charaktery zarowno jednych jak i drugich (czyt. policji i kryminalistow) zostaly z jednej strony okropnie splycone i okrojone, a z drugiej to co z nich zostalo wyolbrzymiono wrecz do niewyobrazalncyh rozmiarow, jakby probowano ukazac dobro i zlo czterolatkowi, ktory jeszcze nie rozumie podstawowych zasad rzadzacych swiatem. No litosci. I co ma pisanie scenariuszy do mojej subiektywnej oceny filmu? Typowy zarzut kogos komu brak argumentow na poparcie swojej opinii. Nie zachowuj sie jak dziecko, ktore na kazda cudza krytyczna opinie o czyms odpowiada: a zrobisz lepiej? Chyba nie o to tu chodzi co? Jedni pisza scenariusze i kreca filmy, a drudzy to ogladaja i oceniaja, a na tle naprawde wielu filmow "tego typu" jakie obejrzalem, ten do wiekszosci z nich nawet do piet nie dorasta.

ocenił(a) film na 10

dobrze, masz trochę racji ale i tak o wiele bardziej wolę obejrzeć taki film niż kolejną popieprzoną romantyczną komedię czy inny banał których wychodzi setki i aż rzygać się chce jak się na nie patrzy. Może nie stawiajmy tego filmu na pierwszym miejscu ale na litośc boską w morzu dzisiajszej szmiry film jest na tyle ciekawy że warto go obejrzeć.

użytkownik usunięty
EMdoWU

To nie do konca prawda... Ja odnajduje w dzisiejszym kinie mase dobrych filmow... Wystarczy po prostu poszukac, a nie kierowac sie tylko reklamami z TV/bilboardow, bo to wlasnie one ksztaltuja kinowa codziennosc i jak sam trafnie zauwazyles - niekoniecznie na poziomie... Nie od dzis wiadomo, ze dobre filmy sa najczesciej slabo rozreklmowane, a te najlepsze czesto w ogole i nawet nie wchodza na ramowki multipleksow... Taka jest prawda, co nie oznacza, ze nie da sie do tych filmow dotrzec, wystarczy chciec... :)

ocenił(a) film na 10

nie pamiętam żeby doberman był jakoś szczególnie reklamowany....

ocenił(a) film na 10

To ze ten film jest opisany jaklo Dramat, Kryminał, Akcja to nie jest wina filmu tylko tej ze strony............
a po drugie dziwnym jestes czlowiekiem skoro ogladasz filmy biorac pod uwage tylko tytul. wywnioskowalem z twojej odpowiedzi ze film bez glebszego przeslania jest dla ciebie szmira,gniotem i bezsensowna paplanina :/ niestety nie moge sie z tym zgodzic. Przeciez kino polega na tym ze co jakis czas powiela sie proste schematy ktore juz w przeszlosci zostaly wykorzystane i o wielkosci danego filmu swiadczy sposob w jaki tenze schemat "powielono". Cos mi sie wydaje ze jestes osoba ,ktora wielbi filmy typu V jak Vendetta czyli sztucznie wyrezyserowany chlam w ,ktorym banalnie mowiac rezyser nawija makaron na uszy podatnym na to osoba. A wkoncy strasznie mnie denerwuja cholera jasna komentarze takie jak twoje!! Masz jakies ciekawe spostrzezenia na temat tegoz filmu?? prosze bardzo pisz! ale prosze cie jezeli chcesz tylko wyrzucic z siebie frustracje to idz pobiegaj ,albo zrob pare pompek napewno ci pomoze i nie sil na umieszczanie tutaj swoich wypocin. Jestem fanem tego gatunku jak i Vincenta Cassela stad tez tak wysoka ocena. I jeszcze jedno pisales/as ze charaktery sa wyolbrzymione/splycone czyzby?? rozejrzyj sie dookola i zobacz jacy ludzie zyja na tym swiecie.... mysle ze swiat przestepczy jak i POLSWIATEK policyjny zostal bardzo dobrze odzwierciedlony w tym filmie. Przeciez ludzie ,ktorzy na codzien zajmuja sie zabojstwami itp. ulegaja dewiacji i nie ma na to wplywu po ktorej stronie barykade sie dana osoba znajduje

użytkownik usunięty
zlowieszczy4

Mi mowisz o robieniu pompek? Skoro Cie denerwuja moje wypowiedzi, to moze sam powinienes pobiegac, albo zrobic pare popmek zanim zdecydujesz sie odpisywac... Uwazaj bo Ci zylka peknie, albo co gorsza sam ulegniesz jakiejs dewiacji i skonczysz jak ci w filmie... :)

ocenił(a) film na 10

w odroznieniu od ciebie moja irytacja powstala po przeczytaniu tego co zes napisal wiec jest uzasadniona. A zamiast pompek wole jezdzic na rowerze :) a co do dewiacji to pozostawie to bez komenatarza.... A i jedyne w czym masz racje to ta zylka bo fakt jak czytam niektore posty to rzeczywiscie ta zylka moze wkoncu pierdyknac

użytkownik usunięty
zlowieszczy4

Mi tylko chodzilo nierealny i przyglupi scenariusz filmu... Ogladalem niejeden sensacyjny film, niejedn w ktorym to złodzieje królowali nad policja, ale zaden z nich nie byl tak pelen idiotyzmow jak ten... Nie wiem czemu ten film ma sluzyc i co ma przekazac i komu... jak juz napisalem, moze byc co nawyzej pozywka dla kultu hwdp, majacego policje za debili i nic wiecej... A nazywanie tego filmu arcydzielem, uraga wszelkim innym naprawde dobrym filmom gatunku... Uwielbiam gangsterskie filmy, mafijne sagi itd, ale to co zaprezentowal ten film nijak sie ma do wszystkiego co ogladalem... Moze i film "ryje" beret... Ale nie mi... I na cale szczescie chyba...

ocenił(a) film na 10

coz... kwestia gustu

ocenił(a) film na 9

No właśnie film nie naśladuje Tarantino czy kogokolwiek innego. Ma własny steampunkowy styl. W tym filmie wszystko od początku do końca jest porąbane. Niby styl zabawny jak z "Taxi", ale wszystko zrobione w bardziej poważny, momentami sadystyczny styl. Tu nie chodzi o innowacyjność scenariusza, ale sposób przedstawienia historii. Do tego postacie z masą fobii i nikt praktycznie nie jest normalny. Jak najbardziej dobry styl, mocny i ostry. Nie wiem i nie obchodzi mnie, jaki to typ filmu, aczkolwiek pociąga widza. Takie inne kino sensacyjno-kryminalne. Pod dużym wrażeniem jestem tego obrazu.

Roy_v_beck

Jestem tuz po obejrzeniu tego filmu i tez jestem pod duzym wrazeniem-ze dotrwalem do konca.Zgadzam sie z dimmiu-to zenujaco cienkie popluczyny po Tarantino.I tyle.

ocenił(a) film na 10
zibi9194

zibi nie liż i włącz se transformersów:p

EMdoWU

EMdoWU,nie sadz wszystkich po sobie-to co do lizania.Transformersow obejrzalem po dwa razy-swietna rozrywka z najlepszym w histori kina F-X.Polecam!!

ocenił(a) film na 10
zibi9194

hahaha skoro lubujesz się w kinie prdzeszkolnym to nie mamy o czym rozmawiać...

użytkownik usunięty
EMdoWU

A tu masz zupelna racje, nie mamy o czym rozmawiac... Bajki dla dzieci maja w sobie wiecej tresci i przeslania niz ten film...

ocenił(a) film na 10

to zostań na poziomie bajek dl adizeci, a my zoztaniemy przy znakomitym "dobermanie..'

EMdoWU

Lubuje sie w szkockiej z lodem,natomiast filmy oceniam nie po ilosci wystrzelonych pociskow na minute-tak czynia przedszkolaki.

ocenił(a) film na 10
zibi9194

Ja też nie dlatego uwielbiam ten film ze względu na fascynującą fabułę i nietuzinkową akcję..

ocenił(a) film na 8
Roy_v_beck

Zgadzam się, że film dobry, ale steampanku to ja w nim nie uświadczyłam...

Nie kumasz klimatu i tyle. Film miażdży i ryje beret. Tarantino nigdy nie dorośnie do stworzenia takiego arcydzieła. Mozesz jarać się dalej jego przygłupią papką.

użytkownik usunięty
baltazariusz

jesli cos takiego jest dla Ciebie arcydzielem, to szczerze wspolczuje...

baltazariusz

Widzisz może tu jest cały problem: miażdży i ryje beret, bo to film dla ludzi w beretach, i jeszcze w gumofilcach;)

ocenił(a) film na 10
soplic68

a to dla ciebie bo ty z soplicowa?;)

ocenił(a) film na 10

a i jeszcze jedno ja rowniez zaczynam watpic w ludzkosc kiedy czytam takie bzdury

ocenił(a) film na 10
zlowieszczy4

i ja też..

To jest kultowy film, prawdziwy majstersztyk. Bardzo specyficzny, nieprzewidywalny oraz doskonała muzyka. Jak ktoś mówi, że naśladuje tarantino to jest w błędzie. Dobry film nie musi mieć super inteligentnej fabuły (tylko pseudointelektualiści uważają inaczej). Ja sam oglądam ten film raz na jakiś czas.

użytkownik usunięty
xotox

Co dla ciebie znaczy "pseudointelektualista"? O.o Czy ja gdzies twierdzilem, ze ten film ma posiadac jakas super glebie, czy przekaz filozoficzny? Tez czasem lubie poogladac niewymagajace myslenia kino, jakiegos odmozdzacza, czy glupia komedie, ale ten film to zwykly gniot bez polotu i kompletnie nie rozumiem co ludzie w tym filmie widza. Dla przykladu, tak jak ty dobermana, to ja sobie lubie raz na jakis czas obejrzec "Snatch", ale te filmy dzieli przepasc, pomimo rownie malo wymagajacej tresci... Ten film kultowy? A niby co w nim kultowego? Majstersztyk? lol... Poczytaj sobie moze najpierw co te slowa znacza a potem uzywaj ich w okresleniu do takich filmow.... Majstersztykiem, tudziez filmem kultowym moze byc na ten przyklad ojciec chrzestny, ale nie to... Zaliczanie czegos takiego jak doberman do grona filmow kultowych jest dla nich zwykla obraza...

ocenił(a) film na 10

każdy wie że nei lubis ztego filmu, ale na szczęście są ludzie którzy go docenili i uwielbiają. Ja mogę tylko szczerze każdmeu polecić.

użytkownik usunięty
EMdoWU

Skoro kazdy wie, to dlaczego wciaz ktos probuje mnie na sile przekonywac, ze musze go lubic bo to swietny film...? ;)

ocenił(a) film na 10

po prostu ludzie cię uświadamiają że nie masz racji, to tak z dobrego serca tylko..

użytkownik usunięty
EMdoWU

Nie lubie stereotypów, a zwlaszcza tego ze ogol ma zawsze racje...

ocenił(a) film na 10

oczywiście skoro tobie jedynemu się nie podoba to z pewnością ty masz tą rację...

ocenił(a) film na 10
EMdoWU

Świetny film ,fajna akcja super osada ,film jest nie po angielsku (ważne ).Warto zobaczyć

no dokładnie, obleśna i parszywa myśl farncuskiego kina. Żenada po całości. Mnie ten film obrażał przez cały jego czas trwania. Pistolety, chamstwo, grubiaństwo , gołe dupy, pedały, transwestyci, pijaństwo, ćpanie i ruchanie. Takiego gówna dawno nie widziałem. Ta ocena ponad 7 wynika chyba z tego że odbiorcy w Polsce takim kinem się zachwycają. Szok ! Jak najdalej od takiego pseudo kina.

ocenił(a) film na 5
Bandito_filmweb

"Pistolety, chamstwo, grubiaństwo , gołe dupy, pedały, transwestyci, pijaństwo, ćpanie i ruchanie. " To są właśnie składniki filmów akcji. Taki miał najwyraźniej być. Mi osobiście się ten film nie podobał. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Ten film może i jest dla kogoś za****** jak oglądał go 15 lat temu.

ocenił(a) film na 9
Elzowczyna

następna fanka strażnika teksasu. ponawiam prośbę - czytaj opis zanim coś oglądniesz

ocenił(a) film na 5
najtromen

A ty chyba dokładnie nie przeczytałeś mojej wypowiedzi. Czyli w twoim rozumieniu jak komuś się film nie podoba ma się w ogóle nie wypowiadać? PO TO JEST TA STRONA. Żeby wyrażać swoje odczucia i uszanować innych nie obrażając ich przy tym.

ocenił(a) film na 9
Elzowczyna

Słońce ja ciebie nie obrażam. Jak byłem mały to też oglądałem Strażnika Teksasu

ocenił(a) film na 9
Bandito_filmweb

to wracaj do polskiego kina akcji. ludzie po gówno oglądacie takie filmy, a później jeszcze się żalicie. mnie nie cieszą melodramaty to w ogóle ich nie oglądam. i jeszcze rozpier*alają mnie teksty 'ledwo wytrzymałem do końca'. jak jest źle to wyłączajcie i przestańcie płakać

użytkownik usunięty
najtromen

A co ma opis do rzeczy lol? Ogladam rozne kino, poczawszy od musiacli po horrory, gore itd... Opis filmu mi nie powie czy jest on dobry czy nie - ja obejrzalem dobermana poniewaz mial niezle opinie. I co mi to dalo? Nic. Film to miernota i zenada i nie wiem jaksie to ma do opisu filmu? Z opisu tego nie dalo sie wywnioskowac. Opis mowi "Kryminał, Akcja", lubie kryminaly i lubie akcje, ale ten film to lipa, opis mi tego nie powie, sam to moge stwierdzic dopiero po obejrzeniu. I nie placzemy, tylko ubolewamy nad poziomem spoleczenstwa ktore taki denny film uwaza za jak to niektorzy nawet okreslaja "arcydzielo"... Litosci... Poza tym to jest forum, ktore sluzy wypowiadaniu swoich opinii o filmach, wiec dlaczego mam sie nie odzywac? Odpowiem w tak samo yntelygentny sposob jak Ty - draznia Cie opinie innych? To ich nie czytaj i przestan narzekac.

ocenił(a) film na 9

nie narzekam. po prostu wciągacie userów do swojej piaskownicy i biadolicie jaki to słaby jest ten film.
np. ty jesteś jedną stroną medalu - kłapiesz i narzekasz, ja drugą - nie daje zepsuć opinii o filme, bo ludzie tu wchodzą i czytają te wasze siki i na przód wyrabiają sobie złe zdanie nt. filmu i nawet nie zabierają się za jego oglądanie. nie podobało się ? trzeba było sobie przemilczeć i odpuścić sianie propagandy jaki to ten film jest zły i że go "nie polecasz", bo tym kierowałeś się w swoim pierwszym poście. eot

użytkownik usunięty
najtromen

To moje zdanie i mam do niego prawo, tak samo jak ty do swojego? W czym masz problem? A jesli ktos sie z nim nie zgadza i jedyna sensowna dyskusja jaka potrafi podjac jest na poziomie "nie znasz sie, film jest zajebisty, koniec i basta", to nie dziw sie, ze odpowiadam... Bo jakos jeszcze nikt nie raczyl mnie uswiadomic co takiego zajebistego jest w tym filmie, bo nadal nie rozumiem... Powielasz swojego poprzednika mantrujac "nie podobal sie - po co ogladales i po co sie wypowiadasz"... Przeczytaj to kilka razy to moze dotrze do Ciebie jak glupie jest takie argumentowanie... Tak argumentuja tylko dzieci, ktore nie potrafia znalezc nic na poparcie swojego zdania...

ocenił(a) film na 9

Nie da się ciebie uświadomić co jest zajebistego w tym filmie, bo jesteś odbiorcą filmów na poziomie Strażnika Teksasu bez brutalności i prawdopodobnie na widok krwi lub drastycznych scen robi ci się słabo chłopcze.
I jak wyżej napisałeś, że jest to forum do wypowiadania swojej opinii o filmach, ale nie jest to forum które służy polecaniu i nie polecaniu filmów jak ty to zrobiłeś. To, że film był dla ciebie za 'ostry' bo taki był na pewno (i się nie przyznasz, bo ci wstyd i brzydzisz się niektórymi scenami) nie znaczy, że masz odradzać innym kinomanom jego obejrzenia. Nie podoba się ? Oceń ale nie odradzaj

użytkownik usunięty
najtromen

Ty chyba nie wiesz co to "ostre kino". Lubie ostre kino, ale nie kretynskie.

ocenił(a) film na 9

Takie szmiry jak 'Piła' ?

użytkownik usunięty
najtromen

Gdybys nie zauwazyl, nawet nie mam jej w obejrzanych... I nie, nie takie szmiry jak pila, mam na mysli chociazby trylogie zemsty chan-wook park'a, ktora bardzo lubie, ale pewnie nawet nie wiesz o czym mowie co? Poza tym co rozumiesz przez "ostry" lol? Ja mu nie zarzucilem, ze jest ostry czy brutalny tylko najnormalniej w swiecie ma glupi scenariusz, a postacie sa debilne i przerysowane i tyle... Dla mnie film-smiec... Szczerze mowiac, to juz wymieniony przez ciebie straznik teksasu jest wyzszych lotow niz ten film... :)

ocenił(a) film na 9

Nie zaliczam się do tego grona japońskiego kina 'grozy'.

użytkownik usunięty
najtromen

To nie jest zadne grono. :) I nie chodzi o zadne kino grozy, podalem tylko przyklad, nieistotne jest to z jakiego kraju filmy pochodza. Chodzi o sensowne wykreowanie postaci i uzasadniona w jakikolwiek sposob brutalnosc, nawet ta najrealistyczniej pokazana a nie tepa sieczke bez zadnego sensu. Akurat w tym momencie uwazam, ze doberman jest nawet gorszy od pily, ktora wymieniles jako totalny szit. :)

dimmiu synku ile ty masz lat ze dopiero teraz ogladales ten film? film jak na swoje lata jest bardzo dobry.Wogole jakim trzeba byc inbecylem zeby oceniac film ktory ma pewnie tyle lat co ty. Oceniam go z pamieci bo ogladalem go ponad 10 lat temu i wywolal na mnie zajeiste wrazenie. A ty jestes za mlody i za glupi skoro uwazasz ze policja jest inteligetna. Jak nie byles w wiezieniu i nie byles karany to pie pierd....ol kocopolów i zamilcz. Teraz mlodziez dorwala sie do internetu i uwarza sie za wszech wiedzacych a nie potrafia obiektywnie ocenic nosz kuuzwa idiota az musialem sie tu zalogowac !!!!!!!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones